bugün

(bkz: kenan komutan)

edit: ilk defa başlık başıma kalmış lan çok heyecanlıyım napmam gerekiyo acaba? *
(bkz: soru başlığına cevap entry girmek)
real madriddeki pepe.
Kemalistlerin verecegi cevap "Atatürk tabiki."dir.
fatih feth ederdi. çünkü kim fetederse adı fatih olurdu.
fatih. istanbulu fethettiğini için fatih adı zaten.
kanuni sultan süleyman ederdi herhalde.
görsel

ulan nedense gülüyom lan buna hep.*
sen doğardın ama baban kim olurdu bilinmezdi şerefsiz şiirini akıllara getiren çılğınca önerme.
(bkz: serdar ortaç)
davos fatihi fethederdi diyenin diline biber sürerim.şimdiden söylemiş olayım.adam bırak fethetmeyi nerdeyse elimizdeki toprakları bile verecek pkkya amerika istese.
(bkz: ben)

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
ülkede ki her başarılı işin altında imzası olan ulu önder atatürk ederdi, kesin...
halam. edemeseydi de eniştem olurdu heralde.
istanbul iki defa feth olunacaktır. bir kılıçla diğeri aşkla *.

birini zaten hz. fatih yapmıştır. diğerini de mehdi (as) yapacaktır. *
şurası daha önemli.fatih istanbulu fethetti.ama o istanbul 1918'de elden gitti.yani ortada 2.bir fetih var.onu yapanda mustafa kemal. dolayısıyla yaptıkları yapacaklarının teminatıdır düşüncesinden hareketle yaparsa mustafa kemal yapardı demek doğru olur.

ancak şu unutmamalı ki istanbul zaten eninde sonunda osmanlının olacaktı.çünkü osmanlının içinde kalmış bir şehir devletiydi artık bizans.fatih olmasa oğlu olmazsa torunu elbet constantiniye'yi istanbul yapacaktı.

gelelim şu rte komedisine;

askerinin başına çuval geçirilirken,vatandaşı uluslararası karasularda katledilirken,terör örgütü ve yandaşları her türlü bölücü faaliyeti dalga geçercesine sergilerken hiçbir halt etmeyen, edemeyen rte değil bir yeri fethetmek abd'nin izni olmadan helaya gidemez.mantıklı olalım biraz.
biz edecek değiliz ya.

fatih'in altında gemisi varmış, karadan yürütmüş fethetmiş.
bizim karadan gidecek arabamız bile yok, bazılarında bisiklet yok amk.

şaka bir yana fatihler bunun için doğar, imkansızı yapar ve ölürler.

atatürk'ün yaptıklarını atatürkten başkası, fatih'in yaptıklarını fatihten başkası yapamaz.
o değilde bazen içimden şöyle bir şey geçiyor. Güzelim istanbul bir Avrupa şehri olsaydı şimdi ne kadar düzenli bir yer olurdu. Şu anki gibi içinden çıkılmaz bir hal almazdı. 'Keşke fethetmeseydi Sultan Mehmet.' bilmiyorum çok mu acımasızca ama mahvettik güzelim istanbul'u.
(bkz: II abdülhamit)
bizim bakkal yaşar var

belki o ederdi..
fatihin oğlu.
kesin ben olmazdım bu üşengeçlikle.
ben hallederdim sülaleniz raat olsun.

şaka bir yana da, ne zaman farazi konuşmaktan vaz geçeceğiz. almasaydı, vermeseydi, gelmeseydi, gitmeseydi, saydı, seydi, sonu yok bu geyiğin.

fatih sultan mehmet, istanbulu kazandı ve bizlere miras bıraktı. bizler bu mirasa nasıl? layık oluruz, bu canım şehri nasıl? koruruz bunu düşünmeliyiz.
ha! fatih, bu günkü istanbulu görse kahrından bin kere ölürdü. o da, bizler için ayrı bir utanç vesilesidir.
fethedilmiş hali buysa herhalde kimse fethedemezdi.
(bkz: yok ebesinin amı ali sami)