bugün

faşistlerin, hrant dink' in katledilmesinden sonra ötekilere ilişkin gelişen duyarlılığının kristalize edildiği hepimiz ermeniyiz sloganının içeriğini boşaltmak amacıyla işkembe i kübralarından salladıkları envai çeşit hepimiz sloganlarıdır.
(bkz: hepimiz faşistiz)
(bkz: hepimiz kafatasçıyız)
(bkz: hepimiz) *
"buram buram provakasyon ariyorum, ortaligi biraz karistirayim da benim ne kadar humanist ve insancil bir devrimci oldugumu gorsunler". olen bir insanin kanindan, arkasindan uc bes daha laf soksamda unlu olsam tarzi bir seslenis. olu sevicilik, sadece. yaziktir birakin dogrusu ile yanlisi ile olmus bu dunyadan gocmus bir insani rahat birakin artik. sadece laf gecirmek, ortaligi karistirmak icin bir cesetten yararlanmak sadece ve sadece olu seviciliktir. tamam kabul hepimiz fasistiz, bir sen humanist sin.
(bkz: hepimiz ogün samast ız)*
(bkz: bir bilmecem var çocuklar)
haydi sor sor
ogün samast nasıl aklanır
tamam şimdi buldum,hepimiz hrant değil ogün samast'ız
yeter artık bir ölünün arkasına sığınıp kendi dünya görüşünüzün çığırtkanlığını utanmadan yaptığınız. karşınızdaki her görüşe faşist etiketini yapıştırıp, en aşağılık ithamları yapmanızdan belli saygı duymadığınız hiçkimseye. bari ölmüş gitmiş bir adamı rahat bırakın artık da insan diyebilelim bari size diyerek cevap verdiğim tanımlama...

(bkz: necrofili)
(bkz: hepiniz ölü sevicisiniz)
öncellikle (bkz: hepimiz ölü seviciyiz). çünkü bir insan eğer düşüncesinden dolayı öldürülüyorsa- ki bu hep o beğenmediğiniz düşüncedeki insanlar oluyor- hepimiz ölü seviciyiz. eğer bir yerde faşist varsa ve ona faşist denilmiyorsa orada bir sorun var demektir. eh, faşiste faşist diyemeyeceksek insanlığımız niyeki?
faşist olmayana faşist demek faşistlik değil midir? faşistliktir elbette. sırf düşüncesini söyledi diye birisine hakaret etmektir. mantıklı izah istiyorum; "hepimiz şuyuz buyuz" diyenlerin hepsine nasıl faşist denebilir?

bir sloganın içini boşaltmak, boşaltmaya çalışmak düşünce özgürlüğüne karşı yapılan bir hareket değildir. çoğunlukla hicivdir, eleştiri sınırları içindedir. hakaret değildir. genelleme yapılamaz tabi ama çoğunlukla böyledir. ama eleştiri hakkını kullanana faşist demek düpedüz faşistliktir.
"onu bunu bırakalım da faşizm ne demekmiş onu öğrenelim sözlük ahalasi olarak" diye bir uktem var sözlüğe. onu da geçtim,tüm dünya öğrenebilecek mi acaba faşizm nedir ve kime denir diye.
bölücülerinde hepimiz sloganı vardır ama onu buraya yazarak polemik yaratmak istememekteyimdir.
ilk entryden de net bir şekilde anlaşılacağı üzere başlık, hepimiz ermeniyiz sloganın yarattığı etkinin önünü kesmek için faşistlerin uydurdukları sloganlara ilişkin bir gönderme! somutlaştırırsak, hepimiz ogün samastız , hepimiz alihanız , hepimiz ermeniyiz öyleyse vermeliyiz , gibi. buradaki göndermenin bütün hepimiz le başlayan sloganları, cümleleri içermediği aşikar, kaldı ki gocunanların terennüm halinde evet hepimiz faşistiz itirafları çıplak gözle de görülebilmektedir. açacak olursak;

hepimiz ermeniyiz sloganıyla resmi ideolojinin tek -hakim- millet öğretileri çatırdamaya başlamıştır ; kürt yoktur, dağda yürürken kart-kurt sesi çıkaran türk vardır, ermeni yoktur sorunlusu vardır, rum yoktur türk kökenli hıristiyan vardır, türünden bütün ırkçı dayatmalar sorgulanmaya başlamıştır. buna da, bu ülkedeki uzlaşı kültürünün mimarlarından hrant dink' in katledilişi vesile olmuştur. sallanıldığı gibi hrant dink sıradan bir ölü gibi arkasından bir şey söylenmeden, susulacak bir insan değildir. tam tersine yaptıklarının, söylediklerinin tartışılması, ülkemizdeki kardeşlik bağlarına ilmik atılmasına sebep olacaktır. doğal olarak bundan rahatsız olup, karınlarından attıkları sloganlara arı maya düzeyinde hiciv katıp, ters yüz edecek faşistler olacaktır. bunlara da haddini bildirmekte, kardeşliği önemseyen her ilericinin temel görevi olacaktır.

(bkz: ölüsevicilik)
son entriyden de anlasilacagi gibi;
bu ulkede devlet ve halklar cok buyuk yanlislar yapmistir. bu nu herkes kabul ediyor. "kimsenin yolda yuruyen kart kurt edipte kurt oldugunu" falan idda ettigi yok. belki bir kac geri kafali bilgisiz insan ve bolcada kompleksleri ile yorulmus kurt bu sacma sapan tekerlemeyi cevirip durmakta. kendilerini allah"a havale etmekten baska bir secenegimiz malesef yok. benim nickim odun adamin kendisi odun ne desen bos. ben ne anlatiyorum kendisi nasil yorumluyor?
sen oldurulen kisiye sahip cikmiyorsun ki, bizim anlatmak istedigimiz bu sen adamin oldurulmesinden faydalanmak istiyorsun. cirkefliklerin icin bahane ariyorsun. yoksa rumlar, ermeniler, hiristiyanlar senin ne kadar umrunda.
ya da;
her bir olayi bahane edip yasadigin ulkeyi itin gotune sokup cikaracagina biraz daha mantikli dusunerek kurt lere yapilan bu haksizliklarin tek sorumlusu sadece seninle yuzyillardir beraber yasamis bu ulkenin sorunlu cocuklarimi. baska kimsenin mi? sucu yok.
sag sola bok atacagin once kendi kapinin onunu temizle, kendi dusuncelerinde, ucsuz bucaksiz utopyalarinda ki tutarsizliklari bir sorgula. once bir oz elestiri yap.
hrant"a sahip cik, bu senin dusuncen kimse bu yuzden senin bogazina cokmuyor her halde. ama senin gibi dusunmeyen her kisiyi fasist olarak gormek ne kadar dogru onu da senin vicdan muhasebene birakiyorum.
lafin kisasi;
demokrasi, halklarin kardesligi, su yada bu sebeblerin arkasina siginarak bu ulkeyi birbirine dusuren, batakliga ceviren, hainleri ve kani bozuklari allah"a havale ediyorum doktukleri ve sebeb olduklari kan da elbet bir gun bogulacaklar. tarih bunun ornekleri ile dolu.