bugün

sonu çok zor olan oyun.ayrıca filmide bok gibidir.boşuna izlemeye falan kalkmayın şimdiden uyarayım sizi.
Ubisoft gibi bir dağıtım devi birlikteliğinde,
Almanya'da yaşayan Cevat, Rasim ve Faruk yerli kardeşlerin kurmuş oldukları cry-tek firmasının, yine kendi ürünleri olan crytek-engine oyun motorunu kullanarak yapılandırdığı oyundur.

2004 yılında bütün oyun listelerini altüst etmiştir. Ve yılın oyunu seçilmiştir.
Oyunun ismi, "Far'uk C'evat R'asim Y'erli" olmak suretiyle kardeşlerin isimlerinden oluşmaktadır.

Kurgusuyla, yapay zekasıyla ve o dönem bilgisayralarını kasıp kavuran grafik kalitesiyle insanı kendinden geçiren bir oyun olmuştur.
beyaz zemin sorunu yaşayanlara:

ubisoft/crytek/far cry dosyasındaki system.cfg adındaki dosyayı not defteri kullanarak açın. açılan listede r_Driver yazan yerin karşısına "OpenGL"* yazıp kaydedin. oyuna tekrar girdiğinizde görüntü düzelir.
1 ve 3 mukemmeldir. 2ye bulasmayin rezalet.
3 bir destandir.
nihat doğan çevirisiyle tükçesi "uzaklara doğru ağlamaktır."
Açık harita özelliği büyük bir devrimdir, diğer oyunlar gibi belirli bir rotada hareket etme zorunluluğunun olmaması mükemmeldi.
f'aruk C'evat R'asim yerli kardeşlerin yapımcılığını üstlendiği olağanüstü oyundur.
Birincisi, içerdiği inanılmaz oyun motoru ve yapay zeka ile dünya oyun tarihini sarsmıştır.
Seri olarak daha ne kadar nemalanacaklar daha ne kadar suyunun suyunu çıkaracaklar acaba bu işin.

Issız adaya düş, survivor elementleri, bir yandan psikopat bir düşman 3' de yaptın, sonra 4 de yine aynısını yaptın yok efendim primalidir bilmemnesidir yeter da artık yeter.

Herkesde ne meraklıymış hayatta kalmaya bu kadar tuttu bu furya. Fotokopi gibi aynı oyunlar yapılıyo be kardeşim. Ortaçağlısı var, bilimkurgulusu var, nether, dayz, postapocalypse now, h1z1, lifeless, misscreated, rust, must çast hast osur osur ipe diz, aynı şeyler fakat ambalajı değişik.

Amınakodumun evde yanlız başına kalmaya korkar, mutfağa girip iki yumurtayla, makarna yaparak karnını doyurmaktan aciz adam bayılıyo böyle oyunlara; doğada aslan avlayacakmış, timsahtan çanta yapacakmış...
Vakti zamanında 128mb Geforce 6600gt ile oynadığım oyun. Dönemine göre efsane oyundu, belirli bir noktaya gidebilmek için belirli bir rota izlemenin gerekmediği ilk oyundur, ister yüzerek adanın arkasından dolan ister ele geçirdiğin suvla git.
görsel
görsel
neden beğenilmediğini anlamadığım oyundur. 6'sı çok başka bir boyuta taşımış oyunu haritası zaten bir acayip güzel. new dawn ve primal 6'dan sonra en iyi oyunları bence. far cry 6'nın sadece oyun dinamikleri biraz sönük kalmış özellikle savaş çatışma anında çok belli oluyor. hitman 2'yi hatırladım ben. 5 ve new dawn oynayınca fark ediliyor eksikliği ama bunun dışında oyun çok iyi. ekşiye kalsa ubisoft batıyor amk salakları.
Sanırım 3. Oyununu oynamıştım bir ara. Sanırım önce eğlenceli gelse de bir süre sonra sıkıcı gelmiş oynamayı bırakmıştım..