bugün

insanın geleceği hakkında umudu kalmadığında girişebileceği eylem.
çaresiz kalındığından ve meraktan gerçekleştirilen eylem.
fal baktırmak* amaçlı harcanan zaman ve para aktivitesi.

bu durumla iştigal edenlerin hiçbirinin yaptığı şeyle ilgili kesin ve net kararları, açıklamaları yoktur. adı üzerinde işte fal. bi' kere bunlar hiç ucuz şeyler değil sanımca. para tuzağı para. fakir adam gider mi falcıya? yok gitmez. zengin, parasını nereye harcıyacağını bilmeyen kişilerde görülür bu falciya gitmekhadisesi. kim para biriktireyim de falcıya giderim der ki? anlını karışlarım ben onun. ya da o benim anlımı karışlasın.*

e tabi ki;
(bkz: fala inanma falsız kalma)*
inatla "inanmıyorum been" diyenlerin bile bir gazla gerçekleştirdikleri eylemdir. falcıya gitmek zevklidir ayrıca, hayatını falcının verdiği donelere göre yönlendiren var mıdır ki? gidersiniz, hep geçmişten bahseder (ki yapabilir), sonra iki -ecek,-acak cümlesi kurar *, seans bittikten sonra arkadaşlarınıza anlatır onlara söylenenleri dinlersiniz, gülersiniz ve biter. nokta.
parayı bayılıp, deli saçması dinlemektir.
boş ve parası bol şahısların, yapacak işlerinin olmayışından mıdır, parayı savuracak yer bulamayışından mıdır yoksa hayattaki bunalımının getirdiği çaresizliklerinden bir sığınak olduğunu düşünmelerinden midir bilinmez tartışılacak bir batıl inanç ve zaman kaybıdır..
çok eğlenceli , heyecanlı, zevklidir ama adamı paranoyak edebilir.
inanmayan hatta nefret eden bir insanın ufak bir deneyimden sonra inanabileceği bir şey. tabii fazla gaza gelmemek lazım o da beni seviyormuş falan diye. sıçarsınız sonra.
parayı sokağa atmakla eşdeğerdir.
Gitmemek gerekir. Ne zaman gitsem her şey boka sarıyor. O yüzden gitmeyin. Hem de çok pahalı lan, ona vereceğin parayla 2-3 paket sigara alırsın. Gerçi kullanmıyorum ama siz yine de gitmeyin.

Edit: illa gideceksen melekler kahvesine git.