bugün

'paramız yoksa da haysiyetimiz var' diyen yazardır.
9 günlük bayram tatilin 7 güününü üç kuruş para için günde 10 saatten çalışarak (tezgahtar olarak) geçirmiş olan "gitsin efendim"in adının en tepelerden bir yere yazılabileceği liste.
trolleri karıştırmıyorsam cool adam'ın sponsor olması gereken yazarlardır.
bir hevesle markete girip pringles aldıktan sonra cebinde para kalmadığını fark ederek, içecek olarak en küçük boy link alan yazardır.
gözlerinden öpülesi yazarlardır, bir an önce büyük bir ittifak içine girip, zenginlere karşı cephe almaları gerekmektedir. bu sayede büyük fakir devrimimizin yapılmasına yardımcı olacaklardır ve zenginlerin sistemini yıkacaklardır.

yaşasın fakir yazarlar!
yaşasın fakirlik!
kahrolsun zenginlik!
kahrolsun paralı yazarlar!
uzak durulası ucuz insanlardır. böyle gariban, boynu bükük entryleriyle masumane takılarak acıma hissiyatı yaratırlar. yüz verdiniz mi ömür boyu yancınız olarak hayatına devam edecek demektir. aç karnını falan siz doyurursunuz belki ilerde.

(bkz: ay kokar bu)
sözlükteki zengin yazarların, ellerinden tutması gereken yazarlardır.
hem beslenir ki bunlar.
sözlükteki saçma yazarlar
fakir derken; zihinsel açıdan mı fakir,

gönül fakiri mi,

yoksa insaf fakiri mi durumlarının netleşmesi gereken ifadedir.
(bkz: albasmadandonuvar)
parası olupta kendini fakir hisseden yazarlarda vardır. parayı harcıyacak birşey yada birisi olmayınca böyle oluyor. kısaca ilgi fakiri yazarlarda vardır sözlükte. en azından 1 tane vardır.
ölsünler.
sözlüğe girebilmek için internet cafeye gitmek zorunda olan yazarlardır.
daha kötüsü var.

(bkz: çaylak yapılan fakir yazar)
buradan belli olmayan yazardır.
(bkz: gönlün zengin olsun boşver dostum)
fakirliği damarlarındaki hücrelere kadar savunan yazardır.
saygı duyulması gerekir... hatta elleride öpülebilir. zaten öpülüyorda, herkes öpüyor efendim durduramıyoruz.
zengin sözlük yazalarıyla aynı sözlüğü paylaşan yazarlardır.

hayır anlamadığım zengin sözlük yazarları jaguarlamı geliyor sözlüğe ne oluyor? onlara ayrı köpük partisi alanı mı var? nedir yani? * * *
fakirliklerinden utanmamalı, hayata karışmalılar. dışarda hayat var. ama hayat çok pahalı.

görsel

(bkz: uludağ sözlük teki zengin yazarlar)
(bkz: fakir ama gururlu yazarlar)
ay sonunu getiremeyen yazarlar.
(bkz: he kim biri bana mı seslendi).
fakirlerin yüzde doksanı gibi tembellikleri yüzünden fakir fakir gezen yazarlardır.
zengin yazarların burs vereceğini duyup hemen geldiğim olay.

öğrenci hep fakirdir hep.