bugün

Fakirlik-zenginlik bu kadar önemseniyorsa başlamadan bitirilmesi yani özel hayata hiç sokulmaması gereken kişidir.
davul bile dengi dengine sözüne kurban giden şahıstır.
bavul bile rengi rengine sözüne kurban olan şahıstır.
erkek tarafıdır.
ama gururludur. demek istemesen de aklıma ilk gelen bu yaaa ne yapyim...
sertavul bile bendi bendine sözüne kurban edilen şahıstır.
direkt olarak fakir olduğu için değil de, bazı isteklere cevap veremediği için terk edilen sevgilidir.

şimdi şu şekilde gelişir olaylar;

kızımız insaflı olduğunu düşünür, ancak kanı da kaynıyordur.

x cafe popülerdir, hiç bir tat almasa dahi y cinsi yemek çok revaçtadır. derken çocuğumuz bu ihtiyaçlara cevap verebilecek maddi imkana sahip değildir. çocuğumuz, kızımızın ihtiyaçlarına cevap vermeyi deliler gibi istemektedir. ancak dedik ya, imkanlar elverişsizdir. derken gel zaman git zaman, kızımız artık bu, "hep aynı şeyi yapıyoruz"culuktan sıkılır ve, direkt olarak bu şekilde fikir beyan ederek ayrılmayı tercih eder.

der ki,

"hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldım, böyle olmuyor"

bu cümlenin tercüme edilmiş ve imalardan arındırılmış biçimi ise şudur:

"isteklerime cevap verebilecek maddi güce sahip değilsin"

daha basite indirgenmiş hali ise;

"fakirsin"dir.

siktir olup gitmesine engel olmayınız kıymetli hemcinslerim. siktir olup gitsin, bırakınız.
şanslıdır, fakir diye sevgilisini terk eden kişiliksizden kurtulmuştur.
tahıl bile kendi kendine sözüne kurban giden kişidir.
ama gururlu deyip geri dönülesi sevgilidir. (bkz: işte o palyaço benim)
bana bir şey hatırlattı, siz de hatırlayın.
(bkz: ah müjgan ah)
bunu yapan ya aptal ya kördür ki görmedin duymadınmıda sevgili oldun piç denilesi insandır.
Çeliknaz ın ilk gözdesi olan fakir marka sevgilidir. Ancak sevgili gelinimiz çeliknaz alman asıllı fakir i küçük ev aletleri grubundan olduğu için bırakıp arçelik i tercih etmiştir. Halbuki fakir de iyi markadır. makina da olsa kız kısmısı işte.

(bkz: durun vurmayın)