1. 1.
  dolandırıcı ve insanların duygularını sömürerek maddi kazanç sağlamış bir şahıs. böyle insanları ıslah edip vatana millete hayırlı hale getirmekte fayda var zira böylelerinin yüksek ikna gücü ve cin gibi fikirlere sahip beyinleri var. (bkz: cem uzan)
  1 ... maksat muhabbet
 2. 2.
  bay arakçı.
  2 -2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  gurbetçilerin paralarını iki katına çıkarma vaadiyle charles ponzi usulü toplayan, sonra da "aaa bak gördün mü, hiç kar edemedik, şirket de iflas edemedi, ben en iyisi yurt dışında yaşiim" diyerek kaçan, sonra hapse giren filan bir fırıldak. ama kardeşim gurbetçiler de alem, ya sen bilmediğin adama, neyine güvenerek para veriyorsun. verme, bankaya yatır.
  2 ... laz pacino
 4. 4.
  kınalı kuzu
  ... wert
 5. 5.
  siirt'te çok sayılan aşiret lideri.
  1 -1 ... siberr
 6. 6.
  kendi tabirleriyle "yeşil sermaye" den rahatsız olarak, 50 yıllık malum palavralarla "28 şubat ekonomik darbesini" yapanlar tarafından çökertilmiş insan.
  2 -4 ... palta
 7. 7.
  milletvekili seçimlerinde teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanarak seçimi kazanan "artık milletvekiliyim bana kimse dokunamaz" mantalitesiyle yurda geri dönüp yakalanan gereksiz insan,,,

  bir zamanlar siirt jet-pa klübünün başkanıydı,,takımı 1. lige çıkardı buna rağmen transfer ettiği alpay,sergen ve oktay'a bir türlü siirt jet-pa formasını giydiremedi..
  -1 ... tttddd
 8. 8.
  jetpanın sahibi.bir dönem millet vekillerini satın alıyordu kar amacıyla kandırıp paralarını aldığı insanlardan topladığı paralarla. sonra kendiside satılabilmek için milletvekili oldu lakin pek para etmeyeceğindenmidir bilinmez vekilliği düşürüldü. bi açıdanda fırsat verilseydi siirte yapacağı imza otomobil fabrikası belkide bölgeye büyük miktarda katkı sağlayacaktı.
  -1 ... vezir tonyukuk
 9. 9.
  imza markası altında tanıtımlar yapılan ve şaşalı bir şekilde tanıtılan otomobil markası fos çıkan hortumcu kişilik.
  1 ... haznedaroğlu
 10. 10.
  eskilerde siyasete atılacak mısınız sorusuna

  - ne siyaseti, istersem 380 tane milletvekili satın alır iktidar olurum...

  diyen adam.

  (bkz: sen paradan haber ver)
  5 ... palta