bugün

facebook arkadaşlarınızın iyi gün dostu olduğunu gösterir. bir layk atmaya erinenlere güvenmeyiniz. 10 ne lan? 10 ne?
iyimiş benim 6.
bir yıl aktif olmazsanız 100den 30'a iniyor. bi yıl daha olmasam 10 falan olucak benim de .
Kız olmadığınızı gösterir.

Kimi kızların saçma bir fotosu bile 200 beğeni alıyor!

Bizim köyde 200 oy alsan köye muhtar oluyorsun.
sonra niye facebook açmıyorsun diyorlar açmam tabi milletin profili 10 beğeni alıyosa benimki 1-2 alır o yüzden gerek yok evet.
(bkz: demode)
500 kişi beğense ne olacak lan? Para mı alacaksın? Madalya mı takacaklar?

Boş insanlarsınız yeminle.
gizliliği sadece ben yaptıktan sonra dert etmediğim hede.
ezik olduğunuzu gösterir. evet.
Derin düşüncelere sevk eder. Ufuklara baktırır. Bir sigara yaktırır. Küfür ettirir.
nan bu facebook şeysinde beğenilme telaşı, suni doğum günü kutlamalarını getirir aklıma hep. insanlar facebook'tan aldığı bilgi doğrultusunda günü anlam ve önemini belirten suni mesajlar yazar duvarına. sen de akşama kadar bekleyip, mesaj gönderen/göndermeyen sentezlemesi yaparsın. sonra da o çok bilindik paylaşım;

"doğum günümü kutlayan ve kutlamayan herkese teşekkür ediyorum."

bunca yıldır nefes alıp veriyorum. facebook aktifleşmeden önce aile ve kemikleşmiş arkadaş yapısından (hepsini toplasan 10'u geçmez) başka doğum günümü kutlayan bir çoğunluk görmemiştim. facebook sağ olsun 50'yi geçiyor o önemli günümü benimle paylaşan eş dost. burada sorgulanması gereken, adsl veya mobil internet ucuzluğundan faydalanıp, bizlere yalnızca klavye ardından mesaj atıp, beğenenlerdir. hatta eminim ki, kendine yatırım yapıp, doğum gününde duvarının ziyaretçisi çoğalsın diye kutlayanlar bile vardır...
Adınızı pek duyurmamış, yeni insanlarla tanışmamış, tanıştığı insanları facebookta eklemekten çekinen insanların durumudur.

Üzülmeyi gerektirecek bir durum yok, umursamanızı da gerektirmez.
bu 10 kişinin 3,4 kişilik bölümünü fotoğraf altına ayıcıklı, kalpli, allah nazardan saklasınlı yorumlar bırakan teyze,hala gibi akraba kısmısı oluşturur.
bu cıvıklıkla yüzgöz olmamak için yorumları kapatmak en iyisi.
Çok çok büyük bir başarıdır. 40 gün 40 gece selfi çekerek kutlanmalı! Mesela ben en son 7 beğeni aldım diye hesabımı kapattım. Ay gelemem öyle şeylere! Kaprisliyim, kompleksliyim ne demek 7 beğeni? Sonra baktım ki millet her yaptığım hareketi görmesin, haberdar olmasın diye haber kaynağı tercihlerini kısıtlayıp "yalnızca ben" yapmışım. Kötü mü yapmışım? Hayır gayet iyi yapmışım. insanlar beğense ne olacak begenmese ne olacak? 10 beğeni olsa ne olur, 100 beğeni olsa ne olur? Egolarımızı kandırmaktan başka ne iş görüyor bu Facebook birisi söylesin. Çok gereksiz oldu. Bundan 6-7 yıl önce güzeldi ama.
güncel Önemli Başlıklar