bugün

'karısının kocişi' götürsün sizi emi. Nefretimsiniz kocişler.
Saçma sapan insanları arkadaş olarak öneren sosyal medya şeysi.
facebookun başlarda eski arkadaşları bulma amacı güdülerek oluşturulduğunu düşününce başka bir açıklama yapmaya gerek yok, aslında var. facebook duvarını şiir kitaplığını dönüştüren ve emek sahibinin ismini dahi not düşmeyen ahmaklar yüzünden soğunabilinir.
60000 aboneli fake bayan profilleri.
Sürekli şunu beğen buna yorum yap diyen çocuklar , fake hesaplar , zaman tüneli , klavye delikanlıları .
oyun istekleri, he bir de ana sayfamı her akşam s*ken durum trafiği. aklı başında paylaşım da yok ki arkadaş gülelim bizde.
ipini koparan her abazanın laf atması.
hiç tanımadığın birinin düğün fotoğraflarına bakarsın bir gece. entellektüel ortamlarda en cok belgesel izlediğini ve bağımlı olmasan da cnbc-e deki dizileri sevdiğini söylesen de en çirkin magazin programlarını facebook aracılıgıyla takip ediyorsundur.
kesinlikle insanların yolladığı farmville, okey,kelimatör gibi sikko oyun istekleri yollamasıdır bir de bunlar akraba olunca insan ayrı bir ayar oluyor.
kotayı aç kurtlar gibi yemesi, profil fotoğrafı olarak, 1989 yılında ehliyet için çektirdiği vesikalık resmini koyanların varlığı.
lise arkadaşlarınızın lisedeki tipsiz fotoğraflarınızı yayımlayıp etiketlemesi.
öncelikle büyük bir ispiyoncu olması:
.. arkadaşın şu oyunu oynadı, ....... arkadaşın bu videoyu izledi... gibi.

açılan gurupların çoğunun embesiller tarafından açılması:
amın oğlu durmuşun yolundayız diyenler gurubu gibi.

ancak bir gerizekalının kullanabileceği kod isimlerin kullanılması:
uqala jojuq, bunalım style, asi kral gibi.

spam bağlantıların herkese bulaşması:
falanca mağazada %90 indirim, bir haftada 7 kilo verdiren göbek bandı gibi.
iki mevlana sözü okuyan herkesin bilgin, 3, 5 film izleyenin sinema eleştirmeni, iki sayfacık siyaset bilgisi olanın siyasetçi edasına bürünmesi.
hiç tanımadığın birinin saçma sapan mesajları.
oyun istekleri.
amacına uygun kullanılmaması.
amele kaynaması yeterli sebeptir efenim.
Sürekli olarak değişmesi. Değişikliğin birine alışmadan başka bir değişiklik çıkıyor. Her yerde duraklardan sınıfa kadar facebookta yaşadıklarını anlatan insanlar birde.
zaman tüneli.
facebookun babanın kuzenleriyle dolu olması. geçen bir düğünde gördüm birini. "hayırdır beni engellemişsin" dedi. "yok teoman abi ben tamamen kapattım facebookumu sana öyle gelmiştir" diye salladım. bir kere de başka bi kuzeni anneme şikayet etmiş. stajyer evlat beni silmiş facebookundan diye. te allahım. gel de nefret etme.
en büyük sebepler..
1.ev hanımlarının otu boku paylaşması,
2.bir günde 30 tane oyun isteği gönderilmesi,
3.internette dolaşan dizi-film repliklerinin kopyalanıp yapıştırılması,
4.ok işaretiyle gösterilen ''şu kişi şundan nefret ediyor'' gönderileri,
(bkz: facebook zaman tüneli)
(bkz: yaptığı her şeyde facebook a fotograf koyan insan)
saçma sapan gruplar ve bitmek bilmeyen davetler.
ipini koparanın facebook' a dolması. Nerdeyse ebemim bile hesabı var. Birde fesbuk diye telaffuz eder bu mal. Çoğu neden sayılmış zaten. Bebeqiim coq datlusn gibi yorumlarda cabası. Sevmiyorum arkadaşım face inide book unuda.
insanlar istedikleri her an niye ulaşabilsin ki, facebook tan aratip bulmasina ne gerek var?, söylenecek şeylerin yuzyuze söylensin.
Eski kız arkadaşımın hala arkadaş listemde olması ve onu aklımdan tam olarak çıkaramadığım için arkadaş listemden de silememiş olmam facebook'a olan nefretimi resmen körüklüyor. Fakat hatun kişi hiç umurunda değilmişcesine saçma sapan şeyler paylaşmaya devam ediyor.
insanların artık artık facebook u hayatının bir parçaları haline getirmesi. evde sokakta cafede sürekli facebook muhabbetleri yapılması. Facebooktan görülen esprilerin arkadaş ortamında yapılması ve ortamdaki arkadaşların buna gülmesi. vb. vb. vb.

bir de fecbook u olmayana anormal gözüyle bakılıyor:

+len senin facebook hesabın var mı?

-yook.

+nası yok len??!? olum git al biran önce cezası bunun.
sevgilinin sanal alemde yaptıklarını yada arkadaşlarını kıskanma sebebi. haberlerde duymuştum adamın birisi sevgilisinimi karısınımı ne öldürmüş ya ilişkisi yok yazıyor diye. nefret edilmesinde ne olsun.