bugün

http://imgim.com/415242.jpg

http://imgim.com/415230.jpg

bordo klavyelilerden sonra

görsel
tarafımca da ismimin başına osmanlı koyduğum olaydır.
süper bir eylem.

2 milyon kişi daha Tc koyarsa dokunmayacağız kıymetli cumhuriyetinize. ahahahaha
internetteki fake mhplileri ortaya çıkarmış durumdur,lan kimin profiline girsem 3 hilal,kimin beğenisine baksam ülkü ocakları.

sandık başına gitmiyor musunuz la götler,herkes internette mhpli sandıkta akpli.
gereksiz, boş beleş bir eylem.
nitekim hiç yoktan iyi.
keşke "duyarlı" insanlarımız götünü kaldırsa da tepkisini sokakta gösterse.
ama bu duyarlı insanların ortak özelliği, genelde götlerinin kaldırılamayacak kadar büyük ve kıymetli olması.
ne kadar kolay bir eylem lan. fedakarlık sıfır. çaba sıfır. iki klavyeye bas; hop vatanı kurtardık.
vicdanlar rahat değil mi?
atatürk'ün ve onca şehitimizin kurtarmış, sıfırdan kurmuş olduğu vatanın kurtulmasına vesile oldunuz.
tebrikler. size token gönderelim. facebook oyunlarında kullanırsınız.
Pek çok insanın en az iki kimliği var artık: Biri Facebook, Twitter vb. gibi interaktif ortamlar için kullandığı efendi, kibar, naif, saf, yardımsever, duygusal kişi; diğeri ise iş hayatı, sosyal hayat vb. fiziki ortamlar için kullandığı sert, acımasız, hodbin, saldırgan, çıkarcı, bencil kişi.

Bu tür bir interaktif hamasi kitle eylemi söz konusu olduğunda, naif kişi eyleme katılmadan edemiyor, zira katılmazsa kendisi gibiler arasındaki sosyal statüsünde zedelenme yaşayabilir yahut en azından bu eyleme katılarak sosyal statüsüne artı puan kazandırabilir. Aynı eylemin, farz-ı muhal fiziki bir mecraya taşındığını düşünecek olursak, hodbin kişi bu eyleme katılmak istemiyor, zira bunun için kalkıp da eylemin gerçekleştiği yere gitmesi gerekecek, hem de bu isteksizliğini, iş yoğunluğu gibi "katılmayı çok isterdim ama"larla maskelemesi de mümkünken.

Aslında, daha ahlaklı, daha yaşanılır bir toplum için, burada anlatılan interaktif kimliklerin gerçek olması, yahut en azından, burada anlatılan fiziki kimliklerin gerçek olmaması dilenebilir.
mallıktır. net.
ülkeyi kurtarmaktır.
cidden bak hatta bir ünlü düşünürden direkt naklediyorum;
-40 milyon tc * ile 40. yılında iktidar.
biride çıkıpta demiyor ki tc yazmayan tabelaları boyayacağız diye. böyle işe yaramayacak kolaycı eylemlerlere kaçıyorlar.
Bu ülkenin %50'sinin son olarak sazan diye nitelendirilmesine sebep olmuştur. Daha önceki örnekleri koyun, geri zekalı, mal vs. falandı.

(bkz: türkiye nin yüzde 50 sinin sazan olduğu gerçeği)
sazan.avi de olabilir, bilinçli bir eylem de olabilir. aptallik olarak da nitelendirilebilir vatanseverlik diye de nitelendirilebilir. ben kendim bu eyleme katilmadim. ama bunu yapanlara saygim var. insanlar özgürdür. tepkilerin bir sekilde dile getirilmesi çok dogal. klavye üzerinden devlet kuranlara, klavye üzerinden bir cevap niteligi de tasiyor olabilir. sorun; bu olayin da her zaman oldugu gibi çarpitilmasidir. ilk önce insan olunmali, sonra bir ideoloji benimsenmeli. ben galiba insan oldugum için hiçbir ideolojiyi benimseyemedim. iki arada bir derede kaldim, insanlari izliyorum acaba ne olacak bunun sonu diye. çok komik.
Zuckenberk'in istediği ergen modelidir.
(bkz: facebook ta ismin başına la ibaresi koymak)
gereksizliktir.
sözlüklerin, dahası sosyal medyanın kısa sürede kitleleri nasıl mobilize edebileceğini görebilme açısından yadsınamayacak bir eylemdir. troll çalışması olarak başlamış, araştırma potansiyeli zayıf insanların olaya dahil edilerek hadisenin ses getirmesi amaçlanmıştır! doğru ya da yanlış, gerçeklik payına bakılmaksızın hadise gündeme oturmuştur. sosyal medyanın gündem belirleme gayretinin bir ürünü olduğu açık ve nettir!
elit aristokrat bilge aydın sözlük yazarlarınca dalga geçilen hareket.

sikimizde değilsiniz yavşaklar.
liseli işidir. yürüyün bre koç yiğitler!
yeni metin belgesi nokta txt: yaşar özyazar.
Profilinde adının başına TC yazmakla vatan savunulsaydı, adımın başına HZ. koyar, cennete giderdim.
savaş çıksa kaçacak delik arayanların yaptığı göstermelik vatanseverliktir.
dün facebook'a girdim. listemdeki 3 kişi isminin başına TC koymuş. önce bir durdum. her zaman okuduğum haber sitelerine girdim. temiz.

gündemi takip edenler ile etmeyenler belli oldu işte..

tanım: okumadan, sorgulamadan, klavye delikanlığı yapıp sanal alemde milliyetçiliğe oynamaktır.

biri de demiyor ki bu niye haberlerde çıkmadı.

yazık size..
arabanın ardına 'k.atatürk' imzası yapıştırmaktan daha tehlikesiz olduğu bir gerçek zira, sizinkini çizemezler ama park halindeki arabanızın kıçını çizebilirler bundan sebep.

ha! bir kemalistler mi yapıyordu bunu? elbette hayır! osmanlıcılar da fatih'in tuğrasını yapıştırıyorlardı bunlara karşılık. eh! kısa bir zaman sonra bu 'tc' uygulamasına bir alternatif de onlar geliştirir, hiç merak etmeyin.

sırf bu olsa iyi; eline, koluna, ensesinin köküne bile 'k.atatürk' dövmesi yaptıranlar var. yakında alnının ortasına 'tc' yazdıranlar görürseniz hiç şaşırmayın. hatta! belki üç boyutlu çıkarmaları da çıkar bunların; 'trt bandrolü' gibi ışığın gelişine göre yanar-dönerler; bir beyaz 'tc', bir kırmızı 'tc'.

- rabbim akıl-fikir versin bunlara ne deyim!
tc yerine mc koyanlarda var, kendimden biliyorum.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın verdiği dayanılmaz hafifliğin son örneğidir.
birininde çıkıp kc yazmadığına şaşırdığım eylemdir.