bugün

boş yere vakit kaybı yaşadığınızın farkına vardıktan sonra yapabileceğiniz en hayırlı iştir. eğer facebook sitesi tarayıcınızdan hiç eksik olmuyorsa, siteye girmeyi azaltmaya çalışın. azaltamıyorsanız hesabınızı silin.
Bazı kızlar;

facebook'a girdim.
Yandan bakan poz koydum.
Duvarımı incele incele bitiremedim.
Bi çocukla yazıştım.
facebook hesabımı kapadım ya. (neden?) öyle işte, ee sen napıyon?

günler sonra, facebook hesabını kapayan kızdan "yeliz sana farmville uygulaması gönderiyor" şekliyle gelen bir mesaj.
biraz önce gerçekleştirdiğim eylemdir, süper hafiflik hissetme durumudur.
paylaştığın şeylere hiçbir yorumun gelmemesi beğenilmemesi sonucu olabilecek eylemdir.
zaman öldürür saçmadır bu internet sitesi ama. insanlar farmvillede ki salatalıkları çürümesin, restaurant cityde ki ürünlerim hep gelişsin, seviye atlayayım diye sileez hesabını.
facebook hesabını dondurmanın dışında tamamen silmenin de mümkün olmasıdır. bunun için şu entry'e bakabilirsiniz, hesabınızı nasıl sileceğiniz entry'de anlatılıyor.

(bkz: facebook hesabını tamamen silmeyi başarmak/#7769725)
2010 yılındaki referandumun sonucunu sindiremeyen, hazımdan aciz kullanıcıların hakaret dolu paylaşımlarını gören insanın yaptığı eylemdir.
(bkz: ben vurdum onu)
kimler kimlerin içinde yer aldığı bilinmeyen facebook saçmalığından artık kurtulmayı amaçlayan birey davranışı.
benim bu gün facebook saçmalığından kurtulduğum eylemimdir. aslında silinmiyor sadece donduruyorsunuz. tam olarak silme işlemi olmuyor, bir gün tekrar dönebiliyorsunuz, ama ben öyle bir şey yapmayacağım. tüm albüm, video, not gibi içeriklerimi sildim. dondururken yukardaki "ahmet seni özleyecek" gibisinden duygu sömürüsü yapması hiç hoşuma gitmedi. herkesin bir an önce gerçekleştirmesini istediğim eylemdir.
fazla kişi tarafından bilinmese de, dondurmayıp direk olarak silmenin de mümkün olduğu bir eylemdir.

şu link yeterli; https://ssl.facebook.com/...?show_form=delete_account
bundan yaklaşık 3 sene öncesinde falan yaptığım şey. yaptım bunu evet. pişman mıyım hayır.
vay arkadaş. ne kadar meraklıyız o site senin bu site benim aşağılamaya. bunun geyiğini yıllar önce o hiç beğenmediğiniz recep ivedik yapmadı mı? facebook a artık takılmıyorum amele kaynıyo demedi mi? o zaman yarıla yarıla güldünüz ama kullanmaya devam ettiniz. şimdi populerliği azaldı sitenin, bakıyorum önüne gelen "yok şöyle kırolar var, yok efendim salakça yorumlardan tiksiniyorum" demeler. e ne farkınız kaldı recep ivedikten? kullanmayacaksanız silin gitsin hesabınızı, nedir bu reklam kokan saçmalamalar..
sanal hayatın dışında asosyal takınan insanların, facebook'ta çenelerinin düşmesi ve "ota boka" yorum yapması,
hayatında bir kitap bile açıp okumamış insanların, facebook'ta edebiyatçı rolüyle, mısralarca şiir yazması,
artistin pazarda ne aradığının bulunamaması vb. absürt durumlardan dolayı yapılan, eylem.
aptalca bir girişimdir.
işe yarar onca insan ile iletişim kanalını koparmak pek mantıklı olmasa gerek?
4 yıl önce yaptığım ve kendimle gurur duyduğum işlemdir. gerçi fiilen silmem 1 yıl civarıdır ancak kafamda silmistim.
hesabını dondurmaktan daha gerçekçi olan eylemdir. ama sonuçta bir ay kadar dayanır dayanamazsınız, tekrar bir 'face'iniz olur anasını satim.
efendim neredeyse imkansız bir olaydır. çünkü hesabınızı silmek istediğinizde önce şifrenizi sorar, sonra bir kaç neden arar niye sildiğinize dair, sonra da duygu sömürüsü yapmaya başlar. arkadaşlarınızın en süzgün, en yalvaran, getme diyeydim der gibi baktıkları resimleri bir bir önünüze getirir ve içinizi parçalamaya çalışır. fakat arkadaşlarımı öyle çok da takmam derseniz eğer bu işlem sizin için gayet basit olabilmektedir. *
silen şahsı merak duygusu kamçılar ve o hesap tekrar aktif edilir. zaten, hesap büsbütün silenemediğinden aktif edilmesi silmekten de kolaydır.**
''silmek sorun değilde poker oynayabileceğimiz daha iyi bir yer var mı? sorusunu akıllara getirmektedir. sahiden varmı lan.
başka hesaplar açıp hesabınızı şikayet ederek kapatılmasını sağlayabilirsiniz. başka bir yolda toplanan gruplara topluca küfretmek süretiyle hesabınız kapatılır.
Gugıl amcaya danişirsaniz nasıl kapatabileceginizi bulursunuz.
facebook ta 1 günde 300 ten fazla arkadaş eklerseniz hesabınız en fazla 2 aya kapanır. uzun vadeli ama kesin çözüm.
facebook hesabı silinir de dondurulurda efendim.
https://www.facebook.com/...?show_form=delete_account
eğer çok uzun zamandır içindeyse, aktif şekilde kullanmışsa ve siliyorsa nefsini köreltebilen bir bilge kişinin yapabileceği bir eylemdir.