1. 1.
  akıl ve vicdan durgunluğundaki insan.
  15 -15 ... mr.ram
 2. 2.
  fasist demek milliyetci demek degildir. fasist demek ulkeye demokrasi degil otokrasi yani totaliter bir rejim isteyen insan modelidir. yani kraldan cok kralci bi insan modelidir. mesela hitler hem ırkcı hem fasistdir fakat Libya krali Kaddafi sadece fasistdir.
  19 -3 ... spiritualized
 3. 3.
  Size göre milliyetçi,bize göre çikolata.
  20 -7 ... italiano
 4. 4.
  kendinden olamyanı, bu ırkı olabilir,dini olabilir hiç bir şekilde hazmedemeyen ona nefretle bakan, humanist duyguları nerdeyse tamamen kaybolmuş canlı türü....
  9 -8 ... like a rolling stone
 5. 5.
  kürtlerin önlerine gelen herkese verdikleri ünvan. fakat kendileri hiç fasist değildir hemde hiç.
  hele bana hiç çekinmeden "babam çocukken bana oğlum büyüyünce bütün lazları s.keceksin derdi" diyen kürt ve demoktratik oda arkadaşım kesinlikle değil.
  hele hele "lan muru3xi şimdi arkadaşız ama cephede hiç çekinmeden seni vururum" demiş olan sözde arkadaşım olan kürt kesinlikle faşist değidir. bu arkadaşın demokratik toplum partisi yanlısı olması onu faşistlikten uzak tutmaktadır.
  52 -9 ... muru4xi
 6. 6.
  vatanını milletini seven insanlara hemen her platformda yakıştırılan, o kimselerin ise hiç iplemediği şey..
  18 -5 ... shalamar
 7. 7.
  "ipne gibin, buşt gibin bişey"
  24 -20 ... baybars
 8. 5.
  birey olarak faşist;kendi düşüncesini zorla,kendini güclü görerek kendinden zayıfa kabul ettirmek demektir
  8 ... blacksoul
 9. 6.
  (bkz: goliath)**
  2 ... dave mustaine
 10. 7.
  Kendisine vatansever, yurtsever, milliyetçi vs olarak adlandıran fakat saman altından ırkçılık,kafatasçılık yapan; diğer ulusların ve milletlerin kültürüne en ufak saygısı dahi olmadığı halde bazen saygılıymış gibi görünen insan. Kültürler arası diyalog ve çokkültürlülük gibi kavramları algılayamadığı halde ahkam kesen ve genelde sorunları şiddetle çözmeyi savunan modelleri çoğunluktadır ve en önemlisi hiçbiri kendisine faşişt demez.
  5 -4 ... diyonsos