bugün

Zehra Kıyak denen ahlak ve karakter yoksunu kadın, kocası Serkan Kıyak için "bana ne! Benim yüzümden mi intihar etti sanki" demiş. Adam ebenin amı yüzünden intihar etti utanmaz karı!

Haber:

https://habermotto.com/zehra-kiyak-pideci-gokhan/
şuna bir türlü akıl erdiremiyorum. yetiştirme yurtlarında kimsesiz büyümüşün, bir yaşında bir çocuğun var. o çocuk sensiz ne yapacak şimdi?
karın seni sevmiyor olabilir, başka adama kaçmış olabilir, boşarsın biter.
babasız bırakıp, ufacık bebeğe ceza kesmeye ne hakkın var.
akıl ve zeka yönünden yetersiz insanların dört şeyinden korkun.
sevgisi, nefreti, ahlak ve etik değerlerinden.

her gün tv de basın yayın organlarında çıkan, çok nadir bir durum olmaktan çıkıp sosyal bir çürümenin izleri olan bu haberler ve insanlığa sığmayan davranış içinde olan insan profillerine bakın.

bir yerde yanlış yapılıyor.
ailesi ve çevresi, eğitim hayatında bu insanlara kültürel eğitim sosyal sorumluluk aşılanmıyor.
aile olma, çocuık sahibi olma, ahlak din öğretileri vb sorumluluklar kriterler içinde yaşadığı toplumun binlerce yıldır süren değer sistemini bırakın insan olmayı bile öğretemiyoruz.
bırakın anne babanın sorumsuzluğunu yaptıklarının doğru yanlış tartışmalarını da geride kalan ufacık kız çocuğunu düşünün.
onun suçu neydi?

bizi insan yapan ve diğer canlılardan ayıran şey aklımız fizik yapımız düşünmemiz vb şeyler değildir.
bizi insan yapan şey ahlak, utanma ile merhamet duygusudur.
ne kendini asana üzülüyorum, ne kocasına ihanet eden dişi yaratığa kızıyorum; sadece o ufacık kız çocuğuna üzülüyorum.
bir de velayet anneye verilirse o kız çocuğunun hayatı kaydı.
annesi ona nasıl bir ahlak etik kurallar, aile olma, sosyal sorumluluk, utanma duygusu, sadakat, iyi ile kötüyü ayırt edebilecek bilinç verebilecek?

bir an önce hukuki açıdan gerekli düzenlemeler yapılmalı.
böyle aileler elinden çocuklar alınmalı.
avrupa da bunun çok örneği var, sadakatsizlikte bulunan taraf mal ve çocuklar üzerinde söz sahibi olamıyor.
eşcinsel evliliğe onay veren ülkeler bile çiftlerden biri sadakatsizlik yaptığında bir boşanmada evlatlık olan çocuğun velayetini aldatan çifte vermiyor, mal paylaşımında (zaruıri ihtiyaç, evlilik sözleşmesi, şirket işletme ortaklığı, ortak banka hesabı harici) söz hakkı evlilikte edinilen malda ortak pay, nafaka tazminat hakkı vermiyor.
evet, eşcinsel olabilirsiniz ama evlilik kurumuna sorumluluğuna zarar verdiniz diyor.
bilerek ve isteyerek yapılan ihanet aldatma evlilik kurumunda kazançlardan eşit pay hakkını kısıtlıyor ki; bunda kasıt "nasıl olsa malın yarısı benim" diyerek eşin sorumluluğunu yok saymasının karşılığı velayet ve nafaka ile mal paylaşımında hak kaybı hukuken sağlanıyor.

kısacası; ahlak ve etik değerleri öğretileri, eğitimleri yeniden gözden geçirilmeli.
aynı şekilde; dini eğitim yanı sıra toplum değerleri de...
çünkü; toplum olarak çürüme inanılmaz seviyede ve bu çürüme en çok hangi kesimi vurduğu malumunuz.
Haber de, açık adresini hatta apartman kapı numarasına kadar paylaşılan, saçma ülkemde psikolojisi bozuk insan eylemi.

Çocuğu neden yaptınız? Aminogullari
Beni 4 kere aldattı affettim, tekrar affederim gelsin demiş rahmetli, bu kadın gelmemiş ve intihar etmiş. Bu üzücü olaydan sonra kendimce çıkarım yapmak istedim;

-en rezil oluşumlardan biri olan medyaya artık dur denmeli. Liberalizme inanıyorum ama bunlar çok sapkınlaştılar her alanda. Rating için insanların gururuyla oynamalar, gerçekmiş gibi kurgu yarışmalar göstermeler, insan aklıyla alay eden yandaş basın (sadece iktidar yanlısı başını kastetmiyorum, diğerleri de utanmaz sadece tuttukları taraf farklı yoksa karakter aynı), Nihat Doğan gibi figürleri utanmadan yayına çıkarmalar falan. Özgürlüğe inanıyorum ama bunlar insan onuruyla bağdaşmıyor...

-ihanet asla affedilmemeli. Rahmetliyi kınamıyorum, uzaktan konuşmak kolay, insan akıl tutulması yaşayabiliyor ama ihanet çok iğrenç birşey ve cezasız kalmamalı. Ceza derken ilkel biçimde şiddet eylemlerini kastetmiyorum, en güzel ceza o rezil kişinin yüzüne dahi bakmamak olacaktır.

-üzüldüm ama içim rahat çünkü gerçekten ilahi adalete inanıyorum, o kadın ve kaçtığı kişi belki normal yaşamlarına devam edecekler ama kesinlikle iç huzurları olmayacak. Yanlış anlaşılmasın, intihar vakası yüzünden değil zaten düşüncesiz kişiler ama ilahi adalet gereği farklı farklı sebeplerle iyi hissetmeyeceklerine inanıyorum.
Ben bu adami muge anlida seyretmistim. Hergün programi seyretmiyorum arada ilginc birsey görürsem bakiyorum. esine hastalikli bir sekilde düşkün. Tarhana , börek yapiyor. Çocuğunu yikiyor. Esi o arada telefonla mesgul sürekli. Kökenine inersek rahmetli anne sevgisi görmemiş. Anne sevgisini esimde gördüm, herseyi onda bildim diyordu. Yani durumu sikintiliydi. Esi de cocugunu bile istemiyordu. Burada ilk suçlu annesi , çocukluk donemindeki travmalar kolay atlatilmaz. Ilk tutundugu dal elinde kalmiş yazik. Is dönüp dolasip ayni noktaya geliyor sahip cikamayacagin ,,maddi , manevi mutlu edemeyecegin cocugu dunyaya getirmeyeceksin. Allah rahmet eylesin.
Ruh hastası olan birinin yaptığı eylem.
kadınlar vatan hainidir, sadece emlakcılara, galericileri ve mafyaya hizmet ederler. kadınları sevmeyiniz eger salak degilseniz.... salaksanız buyurun evlenin ulan.....