bugün

işte o gün demokrasiyi gerçekten özümsemiş eğitimli bilinçli özgür bireylerin egemen olduğu bir toplum yaratmışız demektir.

insan haklarına ve tercihlerine saygılı insanları görünüşü,etnik kimlikleri,cinsiyetleri bireysel yaşam tarzları ile yargılamayan,bu dünyanın sadece bize ait olmadığını bilen doğaya,diğer canlılara saygı duyan,onlarla bu tabiatı paylaşabilecek düzeyde bir bakış açısına sahip olmuş bilinçli bir toplum yaratmak için gereklidir.

ırkçı,mezhepçi,homofobik insanların, egemen olduğu toplumlarda hoşgörüden bahsedilemez.hoşgörünün veya saygının olmadığı toplumlarda şiddet,ön yargı, cahillik ve kısır tartışmalar vardır.
(bkz: Demokratlık ölçüsü olarak ipnelik)
(bkz: işte biz o gün tükeneceğiz).
Sen ibnesin ama ben de demokratım. işte bu yüzden seni seçtim şampiyon! Diyebilmektir o gün. Heheyt.
kaldırımlar pembe renk olur.
türkiye'de eşcinsellik ibnelik olarak adlandırıldığından mütevellit, hiçbir zaman gerçekleşmeyecek gündür.
ki zaten kimse kendine ibne ya da götveren dedirtmeyeceği için kimin eşcinsel olduğunu bilmeden seçeceğiz belediye yöneticilerini. bu da o demokratik gün gelse de, bizim haberdar olamayacağımız anlamına gelir.
müslüman olmayan birisinin başbakan seçilmesi gibi bir durum olacaktır. demokrasiyi özümsemekten yanlış olur belki ama verimli bir şekilde kullanıldığını gösteren durumdur. oy verirken adamın neye inandığı, kimle yattığı değil ülkeye katacağı verim dikkate alınır sadece. cemaatleşme ve adam kayırma bulunan ülkelerde görülmesi mümkün değildir.
Saçma sapan bir gündür. birilerini hoşnut etmek için Eşcinsel bir belediye başkanının seçilmesini isteyenler koca bir milletin hoşnutsuzluğunu neden önemsemiyor?
eşcinsel kürtlerin dertleri son bulacaktır.
(bkz: dövlet bizi sikmiyir)
(bkz: kürtlerin eşcinsellikte özgürlük istemesi)
şüphesiz ki bütün parklar pembe güllerle donatılacaktır dediğim hadise ve olası muhtemel durum.*
dedeler ihtiyar heyetindeki yerlerini alacaktır.
geliştiğimiz gündür. bir belediye başkanı' nı seçilebilir yapan onun hizmet anlayışı, çalışkanlığı ve dürüstlüğü olmamalı. ibne yada orospu olması daha önemli. çalışarak değil, ibneleşerek gelişir modernleşiriz millet olarak.
belediye başkanının cinsel seçiminden bize ne denilesi.
başımız göğe erer.
asırlardır gaylerin dünya yüzeyinde yaşayan mikroplar olduğunu düşünecek olursak, gay belediye başkanı gelişmek değil, çirkinleşmektir diye aydınlatılması gereken gün olasılıkları.
Önce "ben ibneyim" diyecek bir belediye başkanı olması gerekir.

Ve niye belediye başkanı? ibne bi muhtar seçsek demokrat olamıyor muyuz?
bütün logarlar açılacaktır, tıkalı logar kalmayacaktır.
edit:imla hatası.
sözlükteki homofobik sığırların her zamanki gibi yanlış anladığı başlık olmuştur. mesele seçilen kişinin cinsel tercihi değil, vereceğimiz oyda onun cinsel tercihinin rol oynamamasıdır. şayet insanlar aday kişinin cinsel tercihine bakmadan oy verebiliyorsa o toplum gelişmiş demektir.

lafı kıçından başından anlamının alemi yoktur.
Saniyede bir başlık yumurtlayan çok zeki sığırlar bilsin ki bu ülke transseksüel bir şarkıcıyı yıllardır baş tacı ediyor, bir başkasına da "sanat güneşi" unvanı verdi.

Ne oldu peki? Çok mu demokratız. Ya da illa belediye başkanı mı olmasi lazım. Hangi aday çıkıp ben eşcinselim diyecek? En demokrat denilen toplumlarda bile tabudur bu. Ve tabu olarak da kalsın zaten.

Te allaam ya. Adamın ölçüsüne bak.
capslock tuşun açık kalmış büyük konuşuyorsun, bu ülkede başbakan bile seçilmiştir belkide denilesi durum.
eşcinsel derken erkek eşcinsel mi kadın eşcinsel mi ne farkeder değil mi ? penbe kaldırıma hayır.
(bkz: giresun a eşcinsel belediye başkan adayı)
Kesinlikle homofobik olmayan bir bakiş açısı ister.homofobik olsaniz bile "kendi çapınızda" dalgasına verin oy. Dışlanmanın ne olduğunu iyi bilen bir belediye başkanı halkla diğer öküzlerden daha iyi empati kuracaktir bence.
güncel Önemli Başlıklar