kimin ne olduğu belli değil fakat aşağı yukarı ne olabileceğini tespit etme yöntemleri her zaman vakidir.

misaller;

el tutma yöntemi: ilk buluşmada bir kızın elini tutmaya çalıştığınızda, elini çekip size çatık kaşlarla bakarsa o iyi bir eş adayı olabilir.

kitap hediyesi yöntemi: bir erkeğe kitap hediye edilir ve haftaya kitapla ilgili konuşup konuşmayacağına bakılır.
iki satır yazı yazdırırım. de da ları ayrı yazıyorsa alırım hemen oracıkta.
Ben bi keresinde adama bi spor salonuyla alakalı zarf atmıştım salak oradaki hocalar Rus mu diye sormuştu. Ahsjdj He Rus amk.
Çocuklarla ve hayvanlarla arasını gözlemleyin. Çünkü dünyada onlardan başka gerçeği gösteren ayna yok.
müslüman kişiler için; *
ezana 15 dakika kala telefonundan namaz vakti uygulamasının sesinin gelmesi ve o kişinin uygun bir yerde namaz kılmak için pürtelaş hale girmesi.
geçmişi kalabalık mı diye sorup araştırmak.

kimse kusura bakmasın ama geçmiş çok önemli. geçmişi çıfıt çarşısı gibi olmuş insanın geleceği pek parlak olamıyor maalesef.
kadınlar için erkeğin yatırımları.
erkekler için ise kadının geçmişi önemlidir.

yatırım denilince sadece para gelmesin akla.
Öncelikle, Herkesle gereksiz yere samimi olan insanla asla olmaz. Insanlarla arasına mesafe koymalı.

Efendi, oturmasını kalkmasını bilmeli, gözü yükseklerde olmamalı. Aslında biraz daha var ama yazıp sizleri de şişirmek istemiyorum.
kadını fakirlikte ,erkeği zenginlikte sınamak veya görmek.
annene sor knk.
göbeği açık dolaşan kızlar ve dar paça giyen erkekler evliliğe uygun değildir. zaten evlilik düşündüklerini de sanmam.
Ulusalcı inceci biriyse evlenilmez. Sağa sola memintolarını bacağını dudağını gözünü kaşını atıyosa evlenilmez..