kişiler demek isterdim. sığmıyor.

(bkz: hitler)

(bkz: stalin)
soruyu sorandan başlayalım şöyle tamam üstünüzü başınızı çıkartmaya gerek yok böyle toptan, sağ taraftan ilerleyin lütfen demek isterdim ama kesinlikle allah bilir dediğim kişidir.
(bkz: rte)
eğer bir cehennem varsa, sonsuza kadar kimin yanacağını sizin bilmiyor olmanız lazım. adamın gözle görülen günahları yanında bilinmeyen sevapları sonucunda allahın kararı ne olacak ? bunu benim senin bilme imkanın olabilir mi ?
Rte iddiamız geçersizdir. Kendi ağzından inanmıyorum diye duymadıkça bu mümkün değildir.
Siz isteyince değil allah isteyince olur zaten.
Size göre ateistler hep cennetlik zaten.
Şu videodaki kadındır. Tüm ülkeye yalan söylemiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=LXmKauYLwhM
allah'ın kendisini sonsuz ilim, bilgelik, hesap ve gücüyle yokluktan yarattığını, o'na olan sonsuz borcunun farkında olmayan her bilinç. insan diye bi' şey yoktu. canlılık yoktu... gerçeklik dediğimiz şey yoktu, algılayarak şahit olduğumuz bu koca uzay, dünya yoktu. mekân yoktu, zaman yoktu. o yaratmadan önce hayâl dahi değildik. yoktuk. şimdi varız. varlık olmak, var olmak bu kadar ucuz olmamalı.
Milyonlarca insanın arasına nifak sokmayı başardığı için rte diyorum.
şüphesi olanı ilgilendirmeyen konudur. henüz cehennemin varlığı hakkında net bir inancı bile olmayan kimsenin, kimin yanıp yanmayacağı hakkında fikir yürütmesi kendisiyle çeliştiğini gösterir.

ancak şüphesi olmayanlara söyliyeyim. cehennemi hakeden herkes için halit bir vakit cehennem ateşi vardır. bizim ehli sünnet alimlerimizin dediği gibi ordan çıkınca cennet filanda yoktur. kimin sevapları, salih amelleri ağır basarsa onun günahları bağışlanır cennete girer, kimin de günahları ağır basarsa işlediği sevaplar uçup gider ve cehenneme girer. rabbimiz böyle söylüyor.
rte ve hitler dir.
özel olarak bilemem ama cehenneme inanmayan kişiler kafadan girer heralde.
içerik bulunamadı.
apo ve esad.