istanbul pendik'te bulunan, içeri girenlerin hep esmer, uzun saçlı, bıyıklı,sakallı ve en az bir enstrüman çalabilen**tiplerin takıldığı, aydınlatması mum ile yapılan kafemsi yer. sanırım elektrik faturasını ödeyebilecek kadar kazanamıyorlar.
önünüzde çay olduğu halde ya da türk kahvesi içerken garsonların size sormadan yeni çay verip adisyon yazmasıyla ünlü mekan. aslında tarz olarak güzel, arkadaşlarla güzel sohbet edilebilecek bir yer ama dediğim bigi garsonların uyarılması lazım.
ankara kızılay'da bulunan yoğun mekan.
meşrutiyet caddesinden çıkarken 2.solda konur sokaktadır yeri.
iyi bir tadilata ihtiyacı vardır zannımca.
nargile için gidilmelidir.
sahibi bollywood filmlerinden fırlamış gibidir.
çalışanlar antipatik sayılabilir.
naif abi ve seyfi abi demektir aslen.

dip not : ey gidi len.
garsonları problemlidir. zeka geriliği saptanmıştır, tamamen gözlemsel yöntemlerle. gitmeyiniz, gittiyseniz kahve, nargile almayınız. alırsanız köz beklemeyin zira getirmiyorlar ve kahvenizin de yarısında falan alıp götürüyorlar yüzüne yüzüne bakın garsonun, sesini çıkartmıyor yüzsüz. ayrıca sıcak içecekleri sıcak beklemeyin. aslında siz garsondan hiçbir şey istemeyin ve ne alırsanız gidip kendiniz alın çünkü adamlar getirmiyor. ağızlarına yapışan bir söz var ki 'gönderiyorum', 'yok abi ben alırım' diyesiniz geliyor en sonunda.

edit: ha bi' de 'çay isteyen var mı?' dedikten hemen sonra 'ben veriyorum buraya üç* tane' der ve bırakır. akabinde adisyona üç* çarpı atılır. kupa çay da istemeyin, getirmiyorlar. çok doldum yahu.
çay evidir..ormancı'nın hemen yanında bulunur.. sıkış tıkış bi mekan olması nedeniyle insanı boğar.. ayrıca garsonların saniyede bi sanki bedava veriyomuş gibi çay ister misiniz soruları sinir sisteminizi bozabilir..
kumpir'in içine corn flake koyulan mekan. nargilesi sallapati olmakla beraber, büyük çayı su bardağıyla getiriyorlar*.

garsonları hava da kitlemek için fırsat kollar, daha siz oturmadan en az iki çay sipariş vermiş bulursunuz kendinizi.

ayrıca, ezgi cafe çay evi diye de geçiyor adı.
garsonlar laubali hatta yavşaktır. gözlerine kestirdiklerine çay ikram edebilmektedirler. konur sokağa pek yakışmayan bir cafedir. bayanlara maç günleri gidilmemesi önerilir.