bugün

gerçekten merak ettiğim şeydir.

şahsen beni rahatsız etmez ama değerli yazarlarımızın bu konudaki fikirlerini merak etmekteyim
kulak tıkacı taksınlar.
Caminin bitişiğinde oturan yazarlardır.

Nasıl bir psikoloji olduğunu bilmiyorum ama namaz kılmayanın her sabah 5'te yataktan zıplaması pek hoş değildir zannımca.
camı kapatsınlar. toplumun genel kabulünü benimsemeyen azınlık bunu yapmalı. evet.
kilise çanıyla uyumuş, alarmında system of a down dan toxicity parçasıyla uyanmış yazardır.
bir boka benzemez.
Dershanede vardi ezan okununca dersi durdurur muzik acar kulaklikla dinlerdi hala da anlamadim neden yaptigini.
Gecmiste yasanilan bi takim olumsuzluklarla baglantili olarak rahatsiz olunabilir.Ben rahatsiz olurum.Bana hatirlattigi olumsuz yasantilar beni rahatsiz eder.
ben oluyorum. ilahi bir şey değildir sadece sestir bu. kötü bir ses.
Allah şüphesiz bazı kulları ibret almamız için yaratmıştır.

Haşa, bu insanlar şirkte.
türkiyeden gidebilirler çünkü o ezan sesi dinmeyecek.
benimdir. hatta sadece ezan değil şu patatesçiler, seçim arabalarından da rahatsız oluyorum. hiçbirinin ne dediği anlaşılmıyor. biri arapça konuşuyor diğerleri vuduvududuvuduvdu yapıyor anlayamıyorsun. gereksiz kuru gürültü. bi de sonuna kadar açıyorlar sesi.

ha bi de şu zevksiz müzikleriyle gezen şahinciler, modifiyeciler.
pazarcı megofonuyla ezan sesi insanı rahatsız eder. surround ses sistemi olsa rahatsız etmez.
beni de inşaaat ve yüksek müzik sesi rahatsız diyor napalım inanmıyorsun diye ezan mı susacak sözüm ona her şeye saygılılar bir kilise çanı kadar da rahatsız edici değil inan inanma saygı duymasını öğrenmek gerek .
(bkz: rahmani)

(bkz: şeytani)
Güya avrupada yaşayan çan sesinden sikayetçi kadin taklidi yapan anadolu çomari barzo nerede bu baslikta dedirtendir. Siz kim dusunce kim entellik kim amk koyluleri.