bugün

(bkz: yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan)
(bkz: bir kilo pamuk mu ağırdır bir kilo demir mi)
(bkz: anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı)
(bkz: kadınlar ne ister) * *

güzel kardeşlerim şu başlıkları açıp açıp kaçmayın, sonra moderasyon geliyor bizim yazdıklarımızı siliyor bir de not düşüyor ilk entry tanım olmalı diye. lan moderasyon bak bakayım info ya başlığı ben mi açmışım da ilk entrynin sorumluluğunu bana yüklüyorsun.

yok arkadaş sıvışıcağı belli olan başlıklara 2. entryi girmem bir daha. bu ne lan.
(bkz: en son kim koydu ha en son kim koydu)**
evrimin bir olgu olduğunu unutan tek taraflı sığ bakan konu.
(bkz: sayın darwin neden evrim)
- alooo. doktor beeey girrdiii!! ... nee? giren yerler evrilecek mi? ... napalım salih abi halledicek artık.
(bkz: başlık sıçmak caiz midir)
meşhur üç maymundan hangisi olmak istersin?
(bkz: anket yaptım yer misin)
(bkz: bu beşiktaş ın hali ne olacak)
en saçmaladıkları nokta ise insanın maymundan geldiği saçmalığıdır;
maymundan geldiysek şimdiki maymunlar neden maymun ?
hiç yarı insan yarı maymun bir fosil bulunmuş mudur?
şeklindeki sorulardır.
(bkz: ateistlere saldırarak ibadet etmek)
*
- evrimci geldi hanım!! evrimlerim var. *
(bkz: o değil de bi ara ilhan irem vardı ona noldu)
kimse insan maymundan geldi demiyor. dünya üzerinde bunu iddia eden tek maymun harun yahya kaldı.

bu kadar, evrim okumalarından uzak olup, evrim hakkında hiçbir şey okumadan evrime sallayan gerizekalının olduğu yerde insan maymunları daha çok seviyor.
genelde düz insanlardan gelen sorulardır. muhtemelen kendileri anlamadıkları için onlara gacırt diye girer, haliyle onlar da bu soruların herkese gireceklerini zannederler. hadi sen anlamamışsın, araştırmaya da kafan basmamış, bari milleti "saçmaladıkları nokta" falan diye ayar etme lan.
Soru1: kendi kopyasını üretebilen bir molekül yapabilir misin ? (bkz: DNA)

Soru2: kendini kopyalayan moleküller bu işi yapmaya ilk olarak ne sebeple karar verdiler ?

- haşmet abi ya biz bu termal suyun içinde etrafta bu kadar uygun aminoasit enzim vs. varken niye boş boş oturuyoruz be abi
- siktir git lan kodumun enerjiki
- yok abi protein kodlarımızı bi enzimden geçirerek kopyalarız , çok kek iş , paslandık be abi
- lan olum az bi dur aq , yıldırım falan düşer bi ara belki kodlar kopyalanır o zaman
- tamam abi yalarım

(bkz: boyuna diyalog yazan cakma yigit ozgurler)
evrim alım satımıyla uğraşan kişilere giren sorulardır.

usta sen evrimi 15'ten alıyorum dedin ama 5'ten aldığını söylüyolar ne iş ?

(bkz: evrimci ne lan)
(bkz: gacırt diye girmek)
(bkz: evrim satanlara sorulacak sorular)
sen düşünmedikçe neden beynin yok olmuyor?
yoktur öyle sorular. hadi diyelim ki oldu, soluğu en yakın hastanenin acil bölümünde alacak evrimcinin (o ne oluyorsa) hazin sonunu hazırlayacak sorulardır.

-açılın lan, açılın! maksut abi sedye, abi sedye gönder..
+o ne lan? nolmuş olm bu adama?!
-sorma abim, evrimciymiş. boş bulunduğu bir anda soru girmiş hem de gacırt diye.. sesi 3 sokak öteden duyulmuş.
+vayy babayın kemüne.. ilk kez böyle bi vaka görüyorum olm, hemide çok fena yerden girmiş, dibim düştü.
-benimde abi benimde..
öncelikle gacırt diye değil haşırt diye girer bütün girenler.
kullandığı üsluptan, bilimsel bir konu tartışmanın ne kadar mümkün olduğu açıkça anlaşılabilecek birinin sorularıdır.