bugün

görsel

Not: Elhamdülillah müslümanım, vurmayın hemen.
Çünkü nerede o eski maymunlar heyyt be.
O değil de lisedeyken bunu ilk duyduğumda bi 5 saniye dusunmustum. Sonra salak mısın amk bi açıklaması vardır demiştim. O zamanlar bilmiyorduk evrim.

Halbuki baya basit soruymuş. Ancak cahiller böyle bir şeyin evrimi curuttugunu soyleyebilir.
sen köyden gelince köy yok oluyor mu?
Maymundan gelenlere sormak lazim.
Esas sorun bence kompleks organların evrimi ve sıçramalı evrim gibi vaziyetler. Bunlar sıkıntı. Neyse şimdi çok karıştırmayayım sonra çok 'anlayışlı' evrimciler bana saldırmasın.
evrim denilince aklına charmeleon'un charizard'a evrimi gelen cahil sorusu. homo habilis'ten homo sapiens'e kadar günümüzde insan dediğimiz tür milyonlarca yıl ve belki yüz binlerce kere nesiller boyu evrim geçirmiş ve ancak şu anki halini almıştır. o yüzden bugün ormanlarda yaşayan maymunlar şehre inip "kardeş bi cuğara versene" diyemiyor.
Yaklaşık 200 maymun türü olduğunu düşünürsek işgüzar bir soru öbeği olduğunu anlayabiliriz.
Yani şempanzeler ya ea bonobolar neden ibsan olmuyor sorusunun evrimleşmemiş hali.
Metamorfoz zamanla bağdaşık ilerleyen bir oluşum olduğundan mütevellit şapkadan tavşan çıkar gibi maymunları insan yapmamız ya da maymun türlerinin aradında konsorsiyum kurup hadi artık insan olma zamanı geldi gibi bir deklarasyonda bulunması nasıl farazi bir hayal gücüyse. Bu sorunun soruluş biçimine cevap aramakta o radde boş bir diyalrktik olarak tarihin derinliklerinde türevleşmeyi bekleyecektir.
Şimdi sessizce maymunlardan gelecek cevabı bekleyelim.
Belkide ördek olmak isterler.
Ördek bir insan gibi davranırlar kim bilir.
Evrim varsa neden bu soruları soran beyinler gelişip de bu soruları sormayı bırakmıyorlar, evrim varsa 2016 yılındaki akkoyunlar neden hala düşünmeyi beceremiyorlar.?
Bunları düşününce evet haklı bir soru.
Bunları kim ünlü yapıyor anlamıyorum arkadaş.
insan olamayan insanları değil de insan olamayan maymunları sorgulamaktır.

yanıbaşında bomba patlayınca köprü üstünde oryantal yapabilecek şuursuzlukta maymun türü yoktur mesela. hani maymun da olsa panikler falan.
"maymun varsa şimdiki insanlar neden evrim olmuyor?"

sorusundan daha saçma bir sorudur.
insanlar çamurdan yaratıldıysa şimdiki çamurlar Neden insan olmuyor? denilesi söylem.