bugün

Sırrı hâlâ çözülemeyen, ilginç insan tipidir. Çünkü onlarca makale, kitap, bilim dergisi yayınını elinin tersiyle iter (okumaya üşenenir veya okur da anlamaz veya anlar da yediremez). Ardından, ön tarafı kuş ve arkası balık şeklinde bir arageçiş formunun tepsiyle önüne konulmasını ister.

Peki, sizce insanlığın belki de en ufuk açıcı teorisine burun kıvıran, kanıt arayan bu insan (müslüman, musevi, hristiyan fark etmez) koşulsuz şartsız hangi bilimsel gerçeklere inanır? Bakalım:

(Ayetlerin çoğu tevrat ve incil'de de bahsi geçen konular. Bu yüzden "nodon hop oslomo oloştoroyorsonoz"cular sakin olsun.

Ayet isimleri özellikle yazılıdır ki (bkz: gerçek islam bu değil) ciler laf etmesin. Tefsircilere de selamlar.)

1)Ankebut 14: Modern insanın ne kadar bahtsız bir yaşam süresi olduğunu biliyoruz. En azından bir karga veya kaplumbağa ile kıyaslandığında... ama burada bir insan evladı 950 yıl yaşıyor. Ne evrimi de siktir lo!

2)Neml 18: Çocukken dövüştürdüğünüz karınca var ya, hah işte o bildiğin konuşabilir. Sen papağana odaklanıyorsun ama cenazene karınca gelir. Ne evrimi de siktir lo!

3)Neml 22: Muhabbet kuşu besleyenler bilir. Aşkım, cicikuş... Ama bu kuş, adamla bildiğin konuşuyor. Ne evrimi de siktir lo!

4)Bakara 259: Köyde eşeğe binme keyfini yaşayanlar bilir. Eşek öldü mü ölür. Yani herhalde bilirsiniz. Ama burada adamla eşek ölüyor ve 100 sene sonra tekrar diriliyor. Ne evrimi de siktir lo!

5 Maide 110: Birçok yazar bilir. Çamurdan eşya, hayvan vb. yapmak tablette bölüm geçmekten daha keyiflidir. Ama burada adam topraktan kuş yapıyor, üflüyor ve kuş canlanıp uçup gidiyor. Ne evrimi de siktir lo!

6)Ali imran 47: Ergen olmayan yazarlar bilir. Kadınlarda bir zar bulunur ve genelde ilk ilişkiden sonra bu zarda kanama olur. Halk arasında bu kan, bakirelik sembolü olmuştur. Yani cahil olmayan pek aydın yazarlarımız anlayacaktır ki bir kadın doğum yapıyorsa ilişki sırasında patlamayan zar bile mutlak suretle doğumda patlar. Ama burada kadın bildiğin ilişkisiz hamile kalıp doğuruyor. Geçtim zarı falan, erkek yok ortada erkek. Ne evrimi de siktir lo!

7)Kehf 25: Uykucu yazarlar çok iyi bilir ki; insan sabaha karşı yatsa bile o günün akşamı veya en geç ertesi günün sabahı uyanır. Burada bildiğin, adamlar 300 küsür sene uyuyor ve ilginç yeri burası ki tekrar uyanıyor. Ne evrimi de siktir lo!

8)Şuara 63: Dedesi hayatta olanlar bilir. Baston önemlidir. Ama genelde tutmayan dizlere destek amaçlı kullanılır. Burada adam bildiğin bastonla kocaaa denizi ikiye bölüyor. Ne evrimi de siktir lo!

9) Meryem 30: Pedagojik eğitimi olanlar iyi bilirler ki bebeklerin dil gelişim dönemleri vardır. Agulama, babıldama vb. Yani yeni doğan bir bebek hemen "anne naber yea" demez. Ama burada bildiğin yeni doğmuş bebek resmen nihat Hatipoğlu gibi konuşuyor. Ne evrimi de siktir lo!

10) Saffat 142-145: Balık tutanlar köpek balıklarını falan iyi tanır. Ağzına düşersen kurtulman için kirpi olmak bile yetmeyebilir. Ama burada bildiğin balık, adamı yutuyor ve bir süre sonra adamın çok feyizli olduğunu anlayınca kıyıya geri kusuyor. Ne düşünceli hayvan. Ve son olarak ne evrimi de siktir lo!

Daha yazılacak çok şey var ama 10 iyi bir sayıdır. Hatırı kalmasın bu kadar yeter. Zahmet edip buraya kadar okuyan arkadaşım, lütfen ama lütfen bir 2015 insanı gibi 5 dk. falan bir düşün. eğer bu kadar mantıklı, bilimsel ayet bile aklına yatmazsa sonra hakaret vb. yazacaksan yaz, lütfen...
dindar değildir. dindar kişinin inandığı şeye zıt olan bir şeyin kanıtlanmasını istemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.
ben şahsen "ay bakın ne zeki yılan, geceleri mağarada iyi görmek için ısıya duyarlı gözler geliştirmiş ve onları düzenli olarak ağzının kenarındaki pulların aralarına yerleştirmiş" mavalına inanmıyorum ve konuyu direkt olarak kestirip atıyorum. maymunların da bazıları "hakir maymunlar". evet. isteyen "evrim gerçek aha kanıt" diye götünü yırtsın, beni ırgalamaz. genetik benzerlikler ve ortama uyumlu olmak gibi savlar benim için evrimi zerre kadar kanıtlayamayan iddialardan, teorilerden öteye gitmiyor, gidemeyecekte. evrimi benim osuruğuma anlatın çok afedersiniz.
kanıt mı istiyorsun? kısa kesiyorum.

http://haber.star.com.tr/...ruklu-dogdum/haber-779045

başlı başına yeterli.

bu saatte okumaya zaman bile ayırmayacağınız makale tadında entry girmeye gerek bile yok. azcık kafanı çalıştır güzel kardeşim, önce inandığın kitabını onu, ondan sonra evrim nedir? ne sikime yarar? maymunlardan mı geliyor biz yani şimdi ya hacı? gibi sorularınızın cevabını bulmak için sadece hz.google yeterli. google ya ak...

bu devirde stabil interneti olanların cahil kalmasını kabul edemiyorum.
Bir de şu kesim var:
"yeaa ben şu bilmem neye inanmıyorum. Yeaa bana göre öyle seçilim meçilim falan olamaz."

Tamam da canım kardeşim, ortada senin "inanmanı" bekleyen bir sistem yok din gibi. Çünkü ortada bir bilgi var deney ve gözlemlere dayanan. Sen bunu kabul edersin veya, "doğru ama bunu şimdilik düşünmek istemiyorum" dersin kenara çekilirsin. inanmıyorum ben yeaa, deme lüksünü nereden alıyorsunuz.

Gerçekler demokrasiyle belirlenmez, vardırlar keşfedilmeyi beklerler...
bana demeyen dindardır, nedense bu dindarlar dine inanırken gram mantık aramaz. ( çünkü tanrı ol demiştir olmuştur) mesela musa nın denizi yarmasına gram aklı ermediği halde hiç bunu sorgulamaz.

ama iş evrim teorisine geldimi adeta bir qaplan kesilir, ondan daha rasyonalist daha mantıkçı bakan yoktur hayata ve duymak istedikleri tamamen mantıklı olmak zorundadır.

bunu tabi ki ayıplamıyoruz gayet de gerçeğe ulaşmakta sağlam bir yöntem ama aynı aklı biraz da kendi dininizde arasanız daha tutarlı olur yaptığınız diye düşünüyorum.
Sen de tanrının varlığını kanıtla denildiğinde dağları, taşları misal gösterecek olan yobazdır.
evrime şartlanmanında yanlış olduğunu bilmeyen dindardır.
Bir müslüman evrim teorisini kanıtla demez. Çünki teori ile kural, yasa arasındaki farkı bilir. Ancak beyinsiz ateistler bir teoriye kural, yasa gibi sarılır. Birde burda meydan okur. Bu sayfadaki tüm Allah sızlara meydan okunuyor. Kim? Ben değil Allah meydan okuyor. Hz musa nın, Muhammed as rabbi, kızıl denizi yaran Allah meydan okuyor.

" Yoksa onu Muhammed uydurdumu diyorlar? Deki; haydi sizde onun denginde bir sure getirin ve Allah tan başka çağırabileceğiniz kim varsa onlarıda yardıma çağırın. Sözünüzde samimi iseniz bunu yapın "

Yunus 38

Haydi ateistler iş başına. Bu meydan okuyus kıyamate kadar hepinizi kapsıyor. Ateist atalarınız bir cücük çıkaramadı görelim sizi.
evrim deyince neden insanın aklına din karşıtı bir kavram geliyor. bence din ve evrim birbirini tanımlar. insanoğlu kuran a göre çamurdan yaratılıyor. peki ya bu yaratılış çamura insan şekli verip içine ruh üflemek midir? yoksa çamurun allah'ın koyduğu yasalar ile evrimleşmesiyle mi oraya çıktık? neden doğrudan düşünüyoruz ki ? dolaylı bir yolla yaratılmış olamaz mıyız?
yani ben asla böyle bir tepki vermem.
Kanıt aramadan inanmayı tercih etmiş bir kişinin karşındaki kişiden kanıt istemesi durumu.
Hacı boşuna çırpınma arada duramazsın, tercihini yap, ya din doğru ya da evrim teorisi.
@12 durumu açıklamış. Sığ düşünmemek gerek.