bugün

Kulağı küpeli saçı uzun berke can'ın beş dakika sonra pelinsu ile (affedersin yiğenim) sevişmek (bkz: sikişmek) için kullandığı söz.
Evreni dünyayı bu kadar düşünseniz bir astronot ne bileyim astrolog falan çıkarırdık. Değerli bilim adamı rezzan kiraz hariç astroloğumuz yok. Astroloji sırf sizin si.iş merakınız yüzünden seks oyuncağı oluyor...
nasa bunu beğendi.
evrim geçirmiş bir kürt türünün, uzayda bir yerler de yaşadığını düşünüyorum.
VY canos majoris ağladı.
1938'den sonra yalnız kaldık.
Bilimsel tartışma dönüyor girelim içeri dedirten başlık. Sonuç Yine hüsran.
aklımızı fazla zorlamadan cübbeli ahmet hocaya sormamız gereken soru.
Bence yalnızızdır. Düşünsenize onca asırlar geçmiş, tek bir kez de doğru düzgün bir kanıt olmaz mı?

Yalnız değiliz demek sadece bir insan tesellisidir çünkü insanlar yalnız olmayı sevmez.. Bir nevi teselli gibi birşey.
kesinlikle değiliz
büyüklüğü hakkinda hiç bir fikir sahibi olmadiğimiz evrende gidemediğimiz ve belkide hiç bir zaman gitmeyi başaramayacağimiz yerlerde başka canlilara raslamak mümkündür.evrende başka güneş sistemleri bulmak mümkün yada güneş sisteminden bile daha üst düzey sistemler bulmak ta mümkün biz sadece bildiğimiz sinirlar doğrultusunda yorumlar yapmamaliyiz çünkü everenin büyüklüğünü ölçmek insan oğlunu aşan bir durum.
Eğer ki evrende sadece bir mikro parça düzeyinde olan Dünyada hayat oluşmuş ise; bu, evrenin geneli içinde geçerlidir.
yani yalnız değiliz.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
bu soruyu ibrahim Tatlıses e sor delikanlı..
bence değiliz ya sence ? ya yalnızsak , ya değilsek. bilim ve felsefe düşünsün.
Lutfen birileri uzaylı var mi sorusunu sormasin artik dedirten bir sorudur. var çünkü ben her gün onlarcasini goruyorum.
Elinizde 70bin kartlık bir deste var, güzelce karıştırıp ortaya 10 tane kart açtınız.

Sonra alıp karıştırıp yeniden 10 tane kartı masay koydunuz,

ilk 10lu ile ikinci 10lunun aynı olması olasılığı düşük olsa da ihtimal dahilindedir. Ama çok düşük ihtimal.

Varsa da bilemeyeceğiz. Evren çok büyük ve güneş sisteminden çıkmamız bile bir ömrümüzü alıyor ki nisbeten bizim bir karış ötemizden bahsediyoruz.
Uzaylılar mı? 30 40 yıldır UFO kullanıyorlar. Halen ilerletemediler. Hepside birbirine benziyor zaten aynı renk filan. Orda burda uçup duruyorlar. Daha yere inmeyi beceremiyorlar. Zaten sadece Amerika ya iniyorlar. Belliki ırkçı bunlar.
Olmaz mümkündür. Ama uzay araçlarıyla karı kız tavlamak için dunyayı ziyaret etmeleri olasılıksız bir şey. En yakın galaksi andromeda 2bin ışık yılı. Hadi onu geç en yakın alfa centurin 4 ışık yılı uzakta. Pluton bile 4.5 ışık saati uzaklıkta. Uzaklık muazzam. Oyle kız kesmek için gelinecek yer değil dünya.
Eğer varlarda bile bizimle alakası olmayacakları bellidir. Şu astro fizikçi kara çocuk Neil tyson der ki; yüzde bilmem kaç dna yapımız aynı olan solucanla, kediyle iletişim kuramıyorsak dna yapımız tamamen farklı olan bambaşka Bi türle iletişime geçmek çok ama çok zordur.
"bilmem yalnız mıyız acaba?" diyerek aynı kalıpta sahibine geri yolladığım soru. "değiliz, ama sana gösterebileceğim bir kanıtım da yok" dersem bana inanır mısın? bence bu soru daha önemli.
bu konunun açılması mantıksız. şöyle bir düşünün uçsuz bucaksız bir şeyden bahsediyoruz sonu var mı yok mu belli olmayan bir şey. böyle bir şey de nasıl yalnız olabiliriz?
kesinlikle değiliz.
Yalnız olmadığımızı düşünelim evet bu korkunç. Ya yalnız oldugumuzu düşünürsek? Evet bu daha da ürkütücü.
Neil deGrasse Tyson ile aynı fikirdeyim bu konuda.