bugün

Enisteee.
Kayinço.
Baldiz.
Straplez.
(bkz: fantastik dörtlü)
görsel
Sunumları geçtim, şu mutfak önlükleri her yeni evli genç kızın mutfağında asılı hale geldi.
Ya tiksinç şeylersiniz siz ya.

O ostor do Bon yopmoz moyom.
Hayır yapmam. Bulaşık çıkmasın diye de plastik kaşık çatal tabak kullanıcam. Her gün tırşık yedircem.

görsel
Mide bulandıran detaylardır. Bir de yemek üstüne denk geldim, püüü.

Yeni evlilerden tiksiniyorum.
kaynana.
çocuğun yaramaz olması, eve sürekli misafir gelmesi, kayınvalide ve kayınpederin eve gelmesi veya onlara gitmek, evde doğru düzgün yemek ve temizlik yapılmaması.
altın günlerinde 40 yaş üstü kadınların hatun kişisine verdiği gaz ve o hatun kişisinin de kocasına dünyayı zehir etmesi..
karınızın da sıçtığı gerçeğidir.
Dışarda başka içerde başka takılan eş.
(bkz: Gri bosch olsun aşkım)
evlilik hakkındaki detayların çoğu.
Konuşmayan eş. Bkz: duvar.
evlilik.
Aileler arası sorunlar olduğunda çiftlerde evlilikten soğumaktadır. Nerden evlendik arkadaş bu denli büyük problemler çıkarttı dedirten olaydır.
birlikte sohbet etmekten keyif alınmayan kadın
gülmeyen kadın
memnun kalamayan kadın
güler yüzlü olmayan kadın
dırdır yapan kadın
kuscam beyler torba getirin.
zorunu edit: ulan ömrünü adamak falan eskide kalmış onu bilelimde şimdi bütün kadınlar piremsesler gibiydi baba evinde iki yumurta kırmasını bilmeyen kızların sayısı çoğunlukta. sonra da sümsük erkek fikri olmayan erkekmiş.
erkeklerin başlı başına varlığı daha ne olsun.. düşününce bile kustum.. böğğ.
evlilik.
Defalarca ayni seyleri yasamak. Tam birine inanmışken duygularını söyleyebilmişken, duygularına ve karşındakine inanmışken hep ayni sonun yaşanması, farklı kişilerin hep aynısını yapması.

Mümkün mü bunca şeyden sonra birisini sevmeye karar verebilmek ? Güvenebilmek ? Duygularını korkusuzca açabilmek ? Bir kişiye bağlı kalabilmek ? Karşındaki kişinin de Kalabileceğine inanabilmek ?

Ben basımı yastığa koyduğumda artık bir kadın bir çocuk bir aile babası hayalleri kurmamakta kararlıyım.
Birbirini sevmeyen insanların sırf mantık için birbiriyle yuva kurmaları,o çocukların sevgisiz ilgisiz evlerde büyümeleri, ve kesinlikle ihanetler.
Dışarıda samimiyetsiz, cıvık, bugün biriyle yarın başka biriyle sevgili olan insanları gördükce ileride evleneceğim insanın da böyle olmasından korkuyorum.

Bu düşünce de ister istemez kendim gibi birini bulamayacağım saplantısına düşürüyor.
hepsini okudum ama keşke okumasaydım. resmen evlilikten soğudum lan.

bir de sözlükte herkes evliymişte haberim yokmuş.