bugün

(bkz: her şey)
kızların küçük bir velet gibi babam da babam/annem demeleri.
kız evinin / oğlan evinin görgüsüz, asalak ve yapışkan ailesi.
Daha önce başarısız bir evlilik yapmak.
evlendikten sonra bekarlığı çok özleme ihtimali ... Her ne nedenden olursa olsun
Eşinin tüm kırmızı çizgilerine, hayat felsefesine, duruşuna, kısacası kişiliğine hunharca tecavüz etmeyi kendinde hak görme zırvalığı en vahim detaydır.
Harala gürele birbirini deiştirme çabası, duygusal baskı, tehdir gibi birçok sikimsonik davranış.
Eşler birbirinin oyuncağı gibi...

Yok ben almayayım, alana da mani olmayayım!
Evlilik aşkı öldürür, kanaati olsa gerek, detaylardan biri.
akrabalar kendiminkiler yetmiyor birde promosyon akrabalar eklenmesi.

sosyal medyada koca parası yemek güzel vb. asalaklık belirtileri kocayla hava atma. hani güzel bir köpeğin olur tasmayla sokakta hava basarsın ha durum böyle olanlar var.

yeni gelin ve birkez evleniyorum saçmalık ve şımarıklıkları.
net akrabalar!
en popüler olanı ise bu, ilişkilerin tamamını da kapsar 3. kişiler.
altın kural; aranıza her konuda her kişiyi sokmayın.
Evlenmeyi arkadaşlar. Başınızı belaya sokmayı.
o detaylar nedir sizi soğutan bilmiyorum ama o detaylara sıkı sıkı sarılın bence. bir ihtimal yırtarsınız.
yaparsın aşkım gibi tv programlarını izlemek ve sosyal medya da görgüsüz cahil süslüman kezbanların yeni gelin paylaşımları vb durumlar.

bir de bu ülke kadınlarının genetik "erkek değil misin?" diyerek her şeyi karşı cinsin üzerine yıkma asalaklğı.
Düşüncelerinin ve bedeninin aynı oranda sevişemediği bir insanla bir ömür aynı evi aynı yataği paylaşmak, yeter de artar bile.
Sıkıcı hayat.
nikah salonundan aldım bir tane eve geldim bin tane. bilin bakalım ne. cevap nar daaat yanlış. doğru cevap akraba. zaten kendimizdekiler yetiyor artıyor taşıyor bide diğer tarafla akraba oluyorsun.

birde saçma sapan gelenek görenekler.
Hayat şartların getirdiği gelecek kaygısı.
Şimdiiiii ben buna nasıl cevap vereyim?
evli biri olarak söylüyorum; ki evli olmayanlar da bilir, akrabalar sevilmez. akrabalarımızı seçemiyoruz maalesef ve hepsinde ya mal davası, ya bir şeyin kıskançlığı, o da yoksa durduk yere tavır alma huyu vardır.

e zaten akrabalarımızla aramız iyi değilken, bir de yeni birini hayatımıza dahil edip yetmiyormuş gibi bir de onun akrabalarıyla akraba oluyorsunuz.

al sana x2 dert.
sevmediğiniz insanlarla muhattap olma, diyaloğa girme zorunluluğu. düşünsenize normalde hiç yanyana gelmeyeceğiniz insanlar birdenbire akrabanız oluyor. hayatınızdan çıkarmanızda öyle kolay değil . tahammül edip görüşmek zorundasınız. hoş hayatın kendisi insanı politik olmaya zorluyor ama evlilik daha da bir zorluyor. maskeleri sevmiyorum.
kanlı pedler ve sararmış donlardır. hem erkeği hem kadını soğutur.
Özellikle canım ülkem insanı için, oldukça Can sıkıcı detaylar içerir.

Üstün dökmen bu konuya şahane bir açıklama getirmiş.
Demiş ki bu güzel adam:
"Avrupa' da evlilik tango gibidir, iki kişi arasında yapılır. Türkiye' de ise halay gibidir, aileler arasında yapılır, sülaleler karışır."

Ailelere gerekli özeni göstermek evet ama kabile şeklinde evlilikler de nedir kuzum?!
Ankara duy sesimizi!
Küçük pipi, kahverengi taşak.
Zorundalık haline gelen rutinler. Eskiden sevgi adına bir arada olmak istediğin insanla evlilikle beraber aynı çatı altında yaşamak zorunda kalıp tahammül etmek.
evlenmek istediğin kadının etrafında çok erkek olması ve(ya) erkeklerle çok konuşması. bir karının Dinsiz olmasından sonra en çok kanıma dokunan sebeptir.
erkeklerin osurması.