bugün

Şimdi düşünüyorum birisiyle bişeyleri paylaşmak, hayatı paşlaşmak çokta kötü bişey olmasa gerek. Yalnız kalmıyosun sonra evde bi bekleyenin oluyo hani bu duruma her türlü ayak uydurabilirim diye düşünüyorum. Amma velakin çocuk olduktan sonrasını düşünüyorum en fazla. Ona ne kadar yetebileceğiz mesela ? Herşey karnını doyur uyut değil. iyi tarafıda çok bunun tabi en başında senden bişeyler dünyaya geliyo özbeöz.
Ama kendim bu yaşıma ne zorluklar geldim. (Zorlukları sormayın şimdi) Yeniden birisiyle geçtiğin tüm yollardan sil baştan başlamak gerçekten büyük başarı.
insanların değişkenlikleri.

Bir insanla bugün "çok efendi, çok iyi bir insan" diye evlenebilirsin. Onun yarın "tam bir orospu çocuğu" olabilme ihtimali hep vardır.

Ne yazık ki Evliliğe bu risk mevcuttur.
Erkek için sertleşme. Kadın için cinsel isteksizlik. Evet.
erkeğin yada kadının sıkılıp sevişmeden kaçınması ayrılığa kadar gider. unutmayın tutkulu sex yoksa aşkta sevgide yok.
(bkz: evlilik) ayrılma nedenidir.
Bazı şeyleri kendi malın gibi görmek, sahip olmaya çalışmak.

Aslında kişinin kendisi de dahil hiçbir şeye sahip değildir, sahip olamaz bunun bilincinde olmak gerekir.
Sabah ise gitmek için ondan ayrılmak, kokusundan, hoş sohbetinden bir kac saatliğine de olsa kopmak. Evlilik, doğru insanla yapıldığında şu dünyadaki en güzel nimettir.
görsel
evlenilmiş olması.
Sadece bekaret için , iyi yapılan yemek , iş-mevki, yüksek gelir, güzellik-yakışıklılık, veya herhangi bir başka özellik için evlenmiş olmaktır. Ayrıca gereksiz verilen tavizler. Büyük sorunlar içinde yüzerken sırf birileri ne der diye evlenmek ya da boşanmamaktır.

Tüm konuların toplandığı tek ana temadır.

Tabulardır.
Geneli bilmemde benimkinde 'kaynana'.
tek eşlilik erkeklerin en büyük handikapıdır.
evlilik sorunlarının yüzde 85'i alt taraftaki 3 maddedir;
1- Maddi
2-Aile
3-Cinsellik

sorun ilk hangi maddeden başlarsa diğerlerinide yanına katar...
sıradanlığa, monotonluğa yenilmek. düşünsenize hemen hemen günün yarısını geçirdiğiniz ( ilerleyen yıllarda daha fazla), tüm iyi/ kötü hallerine tanık olduğunuz biriyle bir ömür geçirmeye yemin etmişsiniz. öyle sıkıldım, yoruldum deme lüksünüz yok. demeye başladınız mı bitiş başlıyor. yürütmek için çok sağlam bir kişilik, çok sağlam bir arkadaşlık lazım.
Bekarları Germemesi gereken sorunlardır.
Nikah defterini sen şirket evrakı gibi imzalarsan sorunlar bitmez.
Anlayış yok ...

Saygı yok ...

Sevgi bir süre sonra biter ...

Sadakatsizlik ...

Vs vs ...
bakımsızlık olsa gerek. nasıl olsa kapağı attım deyip göt göbek salanlar var. ondan sonra çiftler birbirinden soğuyorlar aldatmalar boşamalar başlıyor.
(bkz: Bekar olanlar çıksın kasıyor)
aileler.
güvensizlik ve aldatılma kesinlikle. eşiniz sizi aldattığında hem değer hem de güven biter. çözülemeyecek hiçbir sorun yok. her şey çözülebilir.
Aldatılma bir sonuçtur. Sorun sebeptir. Normal bir erkek o topa girmez. Giriyorsa sebepleri de görmezden gelmemek gerekiyor. Yanlış anlaşılma olmasın amacım erkek aldatır ve haklıdır vs şeklinde troll muhabbeti değil sadece diyorum ki seks her erkek için önemlidir.

Adına x y z demiş olmanın bir anlamı yok ancak travma geçirmiş bir kadın veya anatomik olarak seksüel yeterliliği olmayan bir kadın ben vajinusmus vs oldum diye erkeği demoralize ederse bazı erkekler için bu katlanılması zor olabiliyor.

Yine hamile olunan dönemde erkek aldatma noktasına gelebiliyor.

Burası Türkiye öyle sevgi aşk paylaşım sadakat vs herkesin tutturduğu bir piyango değil maalesef.
Kayınvalide.
(bkz: kaynana)
Keşke olmasa*.
hep aynı kişi ile sevişme zorunluluğu. gerisi bir şekilde çözülür bence.
boş yere sorun arama alışkanlığıdır.