bugün

niye yapıldığını anlamadığım zerre estetiklik olmayan harekettir. hani kadının güzelliğine olan hoşnutluğunu gösterimi için elini öpmeyi bile anlıyorum. bunu anlamıyorum. hem evlilik teklifini yapıyorsun hem yalvarırcasına diz çöküyorsun. bir de bunu bir zafermişcesine kasıla kasıla anlatan kadınlar var. bana göre çok çirkin ve amaçsız bir durum.
gereksiz bir harekettir. ben asla diz çökmem mesela zıplayarak havada X harfi olusturarak teklif edebilirim.
Kabul ettikten sonra sağa ve sola "esselamualeykum ve rahmetullah" demekle son bulan eylem.
bir incelik olarak algılanabilir. dünya üzerinde milyarlarca insan var ve sen o hareketi hayatının geride kalanı insanı için yapıyorsun. o mutlu olsun, iyi hissetdin diye yapabilirsin. onun önünde egilmen ona itaat edeceğin anlamına gelmez. o na deger verdiğin anlamına gelir. bu bir kibarlık, nezaket olarak algılanmalı. odunluga lüzum yok.

edit: sen hamuda kalkarak teklif edebilirsin
Son sözü ben söylerim. O da tamam hayatımdır diyen erkeğin ilk aşamalarıdır.
kadınların salakça fantazileri erkek köleniz mi lan sizin. amk her şeyi biz yapalım zaten, evlilik teklifi, ilanı aşk, romantik eylemler evlilik teklifinde de diz çökelim köpek miyiz biz mk.
gereksiz bir merasimdir.
tamam çökmem ak. napak domalak mı?
bir teslimiyet göstergesidir. mesela şarkılar, şiirler vs. genellikle hep kadınlara yazılır. Koşan ve diz çöken hep erkek olur. bütün dünyada bu böyle, sadece bizde değildir. kadına verilen değeri temsil eder.
Bunu yapmaktan gocunacak bir şey yoktur.

O kadını sevmişsin, onunla hayatını, parani, çocuklarını paylaşmaya karar vermişsin de tek sorun diz çökmemek mi yani? Ve o evlilik teklifini yaparken de " ya formalite bunlar, nasil olsa kabul edecek" edasıyla değilde, gerçekten o kadını isteyerek yapacaksın. Var olduğu için ona sonsuz teşekkürünü sunacaksin. Gözlerin dolacak, korkacaksın.

Bunu gurur meselesi yapan bir erkeğin sevgisinden şüphe edilir. insan sevdiğine gurur falan yapmaz. Sen tüm bağlılığınla diz çökersin kız da dayanamaz seninle çöker, yerde sürüne sürüne evlenirsiniz. GÜZEL evliliğin sırrı bana kalırsa tamamen buna bağlı.
Bugün ben onun önünde diz çökeyim, gerdekte de o benim önümde diz çöker.

Beybi!
görsel
gerçekleştirmediğim eylem. çok şükür ki eşim de bu eylemin anlamsız ve saçma olduğunun farkındaydı.
dizi ve filmlere özenen popüler kültür domuzu işidir.
(bkz: çömelmek)

görsel
semt oturuşu.
Çökme kardeşim romantik değil hem avrupada böyle bir şey yok masada karşılıklı oturuyorsun, soruyorsun evet derse sıkıntı büyük:

Kilise usulü mü...
Senin dinine göre mi...

(bkz: ama ben böyle olacağını tahmin etmemiştim)

Zaten senin dedi ya orada o iş biter, ikisi de değil memur ile deyip, geciverin, nikah memuru olur hem istediğimiz olur, hem kilise usulü yapıp, dinimiz için sakınca oluşturmaz...

Ovv dear, you amazing dediğinde tatlıya bağlarsınız.
Erkeğin değerini düşürür. Gerçi bunu yapan adam bırak erkek olmayı insan bile değildir.
nerede kadın erkek eşitliği kardeşim.

(diz çöktü.)
O diz çöken hıyar evlilikten iki ay sonra:

- kak kız ayaklarıma bi leğen sıcak su getir hele.

Ee ne anladım ben bu çöküşten??
soylu atların yaptığı ve karşısındakini çoşturan harekettir.
gereksiz bir eylemdir. Yapılması saçma bir eylem olup sadece kadınları mutlu eden bir harekettir.
asla bir zaruriyet olmasa da nezakettir, naifliktir.

sen hayatını birleştirmek istediğin kadının karşısında diz çökmekten gocunuyorsan koca bir hayata boşver hiç kucak açma şimdiden.
Sacmaliktir.
Ben meyve suyunun icine yüzük koyarak yapicam.
ben istemezdim bunu. o ne öyle ya? otururken adam gibi söyleyin işte. hatta mümkünse tektaş falan da olmasın. takmam ki..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar