bugün

kisi hakkında kafada bir sekil olusturmak icin sorulan soru.
genelde tanıştıktan sonraki ilk 30 dakika içinde sorulan sorudur. milletçe öyle kanıksamışız ki sorulmadığında kendimiz söylüyoruz. bunu defalarca denedim , karşıdakinin medeni hali zerre kadar umurumda değildir, muhtemelen bir iş dolayısıyla tanışmışım konuşuyorumdur, sormam , merak etmem, ama karşıdaki yanıp kavrulmaktadır.

nihayetinde bir punduna getirip evliyim der ya da bekarım ya siz diye sorar. hele iş gezilerinde ya da iş esnasında bu sorunun sorulması ya da sorulmadna cevaplanması abestir ama farkında değiliz. öncelikle bir insan asılmayacaksa neden sorar evli misin diye, asılacaksa medeni durumu hakkında bile bir fikri yokken ne nane yemeye asılır.
- hıdır bey, çok merak ediyorum evli misiniz?
+ apartmanımız var bizim nişantaşında. çay yolunda da site yaptırıyoruz şimdi. bitince evlerimiz olucak tabi.
- hayır o anlamda değil ihih. medeni hâl olarak? bonservisine imza attığınız bir eşiniz var mı? * *
+ hayatımın her döneminde transfer sezonu yaşansada, henüz öyle bir kısmet çıkmadı karşıma..
- burda bekleyin, odadan dışarı çıkıp hemmen giriyorum içeri. ilk görüşte aşka inanırsınız değil mi?
- evli misiniz?
+ değiliz.
- o zaman size ev yok!

değilseniz bile "evet" diye yanıtlamanız gerekir bazı yerde.