bugün

Çoktur...

Şahsen bir erkek olarak almayacağım bir risk. Yani ortaya çıkarsa kadının eşinin vereceği haklı tepkiden ötürü yapmam. Öldürebilir bile beni. Sonumu düşünüyorum çünkü kahraman olunacak bir konu değil.

Ben bir erkek olarak evliliğe karşıyım çünkü evlilik kolay, boşanmak kolay değil. *

Evlendim diyelim kadın beni aldattı, bunu ben biliyorum ama kanıtlayamazsam zararlı bir şekilde ayrılırım ve haraca bağlarlar:

(bkz: nafaka)

Bu sistemde evlenmek erkek için zararlıdır. Hele birde evin geçimine katkısı olmayan bir kadınla evlenmek akıllı birisinin yapacağı iş değildir. Ne kadar güven verirse versin aldatma ihtimali her zaman vardır.

Eğer aldatılırsam kadını da erkeği de öldürme yoluna gitmem ama kolayca, zararsız boşanmak isterim. O ortam yok maalesef.

Aldatacaksanız evlenmeyin. Aldatmak kötü bir şeydir. Bunu sadece evlilikte düşünmeyin. Ticarette de, sosyal yaşamda da aldatmak, kandırmak iyi bir şey değildir. Güven zedeler.

Resmi bir tasma olmadan yuva kurmak istiyorum. ikimizden biri sıkılırsa, pişman olursa, aldatacak olursa vs. çok zarar vermeden, kolayca çekip gidebileceği basit bir yuva...
Evli kadın kendi eşi değil ise hiç etik olmayan hareketler sergileyen ayrıca ahlaksız erkek güruhudur.
Ne yazık durum gerçek. Kadınlar tehlikeli varlıklar. Kocalarına yapmadıklarını sevgililerine rahat yapıyor. Örnek kocasını yalamamis sevgilisi ağzına bosalsa da sesi çıkmıyor. Arkadan çakan sevgiliye ses yok kocasına binbir türlü itiraz. Sevgilisine yaptığını kocasına yapsa pek çok sorun düzelecek. Prensip olarak evlilerden uzak durdum. Ama takdir yerine evli bir kadın tarafında "salaksın ayağına gelen fırsatı tepiyorsun" dendi. Kendini fırsat olarak gören bir kadına ne denebilir ki. Bunlar bide lafa gelince namus bekçisi.
(bkz: orospu çocuğu)

Cinsin tarih boyunca büyük işler başarsın, sen git bir kalara aeks oyuncağı ol.

Vizyonsuzluğa bakar mısınız..
kendi evliliği de sallantidadir. bir erkek karısı ile mutlu olamıyorsa 100 kadınla ilişkiye girse ne olur?
Çalma elin kapısını,çalarlar kapını, demiş atalar.
(bkz: haya sıyrılmış inmiş öyle yüzsüzlük ki heryerde)

Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde
ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde
vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul
yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul
yürekler merhametsiz, duygular süflî, emeller hâr;
nazarlardan taşan ma'nâ ibâdullâhı istihkâr.
ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılab olmuş
ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş

mehmet akif ersoy

sadeleştirilmişi

yüzünden utanma duygusu sıyrılıp inmiş: öyle yüzsüzlük ki her yerde...
ne çirkin yüzler örtermiş meğer bir incecik perde!
vefa yok, verilen sözde durma hiç, emâneti koruma sözde kalmış;
yalan her yerde geçen akçe, nankörce davranış itibarlı, hak ise bilinmez olmuş
yürekler kaskatı, duygular aşağılık, arzular bayağı
bakışlardan taşan anlam ise küçümsemek allah'ın kullarını..
beyinler ürperir, yâ rab, ne korkunç devrim olmuş:
ne din kalmış, ne iman, din harâb, iman toprak olmuş!

mehmet akif ersoy
25 yaşında zengin bir koca bulmuş kendi rahatı için evlenmiş, içi hâlâ genç evliler var.

Siz evli kadın diyince aklınıza 45-50 yaşında insanlar geliyor olabilir ama ben böyle düşünmüyorum.
Beni şaşırtan durumdur.

Twitterda seri fav, rt'ler, mentionlar sonrası birtakım etkileşimlerimiz olan bir hanım kızımızla dm üzerinden akmaya başlamıştık ve kendisiyle flörtöz diyaloğumuz bir kaç zaman aktı gitti. Yer yer erotik rüzgarların estiği bu muhabbettin hararetli bir yerinde evli olduğunu paylaştı,bir takım tatminsizlikleri ile beraber oldu tabi bu paylaşım. O ana dek şehir efsanesi olduğuna inandığım evli kadınların doyumsuzluğu durumunun gerçekliğine şahit olup, inanmıştım artık.

Sonuç ne mi oldu; tabi ki afalladığım bu durumu sürdürmedim. Başına gelenin dünyasını yıkacak bir durumdur aldatılmak.
Tanıdığım birinde şahit olduğum durum. Erkek evli karısını aldatıyor işin kötüsü aldattığı kadın da başka biriyle evli. Arkadaşlar şiddetin her türlüsüne karşıyız ama böyle kocam olsa kafasını duvara vurarak patlatırdım. Böyle midesizlik mi olur aldatmak niye boşanmak istiyorum diyip boşansanız olmuyor mu kimse kimseyle zorla evli kalmıyor? Tek kişiye bağlı kalamam diyen haysiyetsizler evlenmesinler o zaman!
Burada suçlu erkekler gibi lanse edilmiş bu yanlış. ilişkiler bazen kötü gider o arada olanlar olur. Böyle durumlarda her şey o kadar basittir ki çok karmaşık gelir. Boşan veya terk et.
Tövbe edenleri de vardır içlerinde. Umarım kabul olmuştur.
Evli erkeklerle seks yapan kadınlarda olabilirdi. Pozitif ayrımın içinden geçmişsiniz.
ofiste hoşlandığım bir kız var. aslında pek güzel değil ama bana göre beyaz tenli ve memeleri iyi ve diri. bana yüz vermiyordu şimdi evlenecekmiş. gerçekten çıplak görmeyi hatta mümkünse yiyismeyi ve içine girmeyi çok isterdim kendisiyle.
Çalma elin kapısını çalarlar kapını atasözünü bir gün yaşayacak adamdır.