bugün

arkadaş bu nasıl midedir, bu nasıl mantıktır aklım sırrım almıyor.

düşünsenize; aşık olduğunz kadınla evleneceksiniz, mutlu bir hayat kuracaksınız, hatta çoluk çocuğa falan karışacaksınız ama o el bebek gül bebek baktığınız eşiniz gidip başkasıyla sevişecek, sanat adı altında milyonların gözü önünde başkasıyla yiyişecek. inim inim inlicek, deli gibi birbirini öpecek. diller birbirine değecek. ten tene, ter tere olacaklar düşünmesi bile ne kadar iğrenç di mi?

bu aşk mı lan? aşık olan insan bunu yapar mı? yaptırır mı? böğkk daha devam edemicem amk. aslında olayı muhteşem yüzyıl ve karadayı da oynayan halil ergenç ve eşi bergüzer korel'e falan bağlıyacaktım ama midem kalktı. mideliyim çünkü ben. midem var benim. midyem değil, midem var...

hbbia'ın dediği gibi, çağdaşlık bu değil, cidden böyle olmamalı amk.
böğkk...
(bkz: para herşeye kadirdir)
"ama o film sadece. gerçek değil ki" diye kendilerini haklı çıkartabilecek bir durum.
(bkz: sanat için godoş olmak)***
para her kapıyı açar ama kilitleyemez, bu o hesap.

ne biliyim, benim eşim bu durumda olsa ben kaldıramam, isterse dizide bölüm başı 100bin lira alsın, cıkksss olmaz ulan! şimdiden sinirlendim amk.

karadayının fragmanını gördüm, bizim sultan sülümanın karısı kenan imirzalıoğlu ile öpüşüyor.

ben istemem, izin de vermem.

hiç kalkıpta ''modernlikten'' bahsetmeyin. bu benim kaldırabileceğim bişiy değil. kaldıranlar eşlerini öptürsün, bana ne.
muhteşem yüzyıl halit ergenç, karadayı da berguzar korel. Ailecek yiyişiyolar. Bizde maalesef izliyoruz.
(bkz: sen var bana para vermek ben var sana vermek)
Bir başka versiyonu için; (bkz: sanat için soyunmak)
(bkz: para para para) (bkz: napolyon bonapar)
(bkz: Sanat sanat içindir) (bkz: Victor Cousin)
enteresan bir rahatlıktır. nasıl oluyorda sonra hiçbir şey olmamış gibi eşleriyle beraber olabiliyorlar.
FiLiM LAN ADI USTUNDE. PARA ALIP MUSLUMAN TURK ASKERIMI KESSELER OLUYORMU. PARA ALIP OPUSUP SEVISMIS GIBI YAPMIS OLDUKALRI EYLEMDIR.
(bkz: amantes)
(bkz: modern çağın hastalıkları)
sanatla alakası olmayandır. insanların para uğruna bu olayı meşru gösterebilmek için sanatı kullanmasıdır.