(bkz: evlenme teklifine evlenmeden olmaz diyen kadın)
Güldüren kadındır. Evet.
Bir erkek evlenme teklifi ediyorsa bi ilişki olmalıdır ortada bu kadın da ırızbıdır.
evlenmek istemiyordur. evet.
üzen kadındır. kabul etse iyiydi. belki sonra eder. *
Son anda yanlis yolda oldugunu anlayan kadindir. Zararin neresinden donersem kardir deyip yola devam etmelidir.
başkasını seven kadındır. veya eden kişiyle çok ciddi bir ilişki yaşanamayacağını düşünen kadındır.
aklında soru işaretleri olan kadındır.
evlenme teklifi eden adamla evlenmek istemeyen kadındır. belki hiç evlenmek istemeyen kadın da olabilir. ama sevgilisiyle birlikte yaşıyor da olabilir. evlilik dertli iş abi, boşanmak uzun sürüyor bir kere. evlenmeyince çat, ayrıldım diyorsun, bitiyor.

aslında en iyisi evlenmemek de işte.. evlenicem ben, evet.
Gönül eğlendiren hanım.
yedekte bekleyen erkekten gelmesini ümit etmiştir. lakin hatlar karışmıştır.
takılan kadındır.
demek ki er kişi adam akıllı teklif edememiştir. malum hanım kızlarımızın tavrı ortada.
yok tek taş yok pırlanta hiç olmazsa altın.

bu devirde bu söylenenlere kim kanıp da gidiyor bilmiyorum ama. kızı kabul etse de anası göndermez.
aslında mantıklı bişey yapmış olabilir.

http://galeri.uludagsozlu...fini-reddeden-kad%C4%B1n/
kendisi "bırak kadının olayım" cıların pek hoşlanmadığı tiplerdendir.
kariyer peşinde olan hatun. kesinlikle doğrusunu yapıyor öbür türlü duvarlara çorabını top yapıp fırlatan bir adamla aynı evde paylaşacak, herkes kendi evinde yaşasın, pastanede buluşulup niğde gazoz yine içilebilir.
erkek ilişkinin çok erken safhasında evlenme teklifi etmemişse evlenme teklifi aşamasına kadar neden geldiğini merak ettiğim kadındır.
karşı tarafın özgüvenini öyle bir kırar ki, o adam bir daha garsondan su bile isteyemez.
her halükarda karşı tarafın feci şekilde kalbini kıran kadındır. ama art niyet aramamak lazım. istemiyorsa istemiyordur.
evlenmek istemeyen kadındır.
teklif yapan nazarında o artık bir kaşardır!
teklif eden erkekle zaten evlenmeyi düşünmeyen kadındır.. erkeklerin dediği gibi, evlenmelik, eğlencelik..
acun ılıcalı programlarını izleyen biriyse teklife "yokum diyor" ya da "ben hayır diyorum" gibi cevaplar vermesi muhtemel kadındır.
rededen kadın yoktur, kendini reddettiren erkek vardır. kitabına göre teklif edersen, nereye reddediyo?
evlilige hazir olmayan kadindir.