bugün

Haha bu yüzden evlenmeye cesaret edemeyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bende onlardanım.
-Düş yakamdan nuri !
(bkz: günümüzde evlenmenin gereksizliği)
Evlilik hayat birleştirmektir, evet. Ama hayatını birleştirdiğin insanla sürekli kıç kıça olmak zorunda değilsin bence, günümüz ilişkilerinde bile kişisel alana saygı duymayan insanların evlilikte buna saygı duymasını bekleyemem, ama bir gün evlenirsem kendi kişisel alanımı yine tutacağım, kendime vakit geçirmek için bir alan tanıyacağım.Sonuçta bir bireyim hayatımı ne kadar birleştirmiş olursam olayım kendi alanım olmalı, olmak da zorunda.Buna saygı duymayan insanla işim de olmaz zaten, hayatım güzelleşsin diye evlenmeli insan, keyfi evlenmeli.Herkes evlenmek yada ebeveyn olup ‘neslini’ devam ettirmek zorunda değil sonuçta dğnya nüfus patlamasında.Bunlar olmadığı sürece evlilikler gerçekten erken bitiyor ve arada ki sevgiyi öldürüp birbirinden bıkmış zoraki evlilikler, ve o ilişkinin çürük meyveleri mutsuz çocuklar ortaya çıkıyor.
sen öyle san dedirtti ; bir arkadaşım tuvalette biraz fazla kalırsa eşi kapıyı yumrukluyor " çık artık, orada ne yapıyorsun, mesajlaşıyorsun birileriyle değil mi " diye taciz ediyor. değerli yalnızlık bu değil.
Bu çok sıkıcı değil mi ya.

Yalnız kalıp kendine vakit ayırmayı seven benim için çok sıkıcı bir durum bu. Bence çiftler zaman zaman ayrı kalmalı.
bazen orada bile kalamazsın.
ya bırak evliliği, biz bir süre birlikte yaşayalım dedik aynı şey oldu. adama git diyorum gitmiyor, erkek gündüzleri evi boş olarak bana bırakmadıkça benimle evlilik filan yürümez, bunu söylüyorum.
Bazen orada bile yalnız kalamazsınız.
evli çiftlerden duyulduğu kadarı ile orası da kurtarılmış bölge değilmiş. 5 dakikadan fazla durunca kapıyı yımrıklamaya başlıyorlarmış hanım, bey veya çocuklar.