bugün

karşı cinse zerre güvenemeyen er kişinin düşüncesidir.
aldatıldığı zaman savunmanın hazır bir şekilde erkek tarafından hazırlanmasını sağlayan önermedir.
kendine güveni olmayan insanların, sıkça duyduğum önermesidir.
kafasız kişi söylemidir.

koluna taktığında yakışmasın mı?
bir çirkin erkek lafıdır.tabi ki davul bile dengi dengine.
evlenilecek insan ya da birlikte olunacak insan, çok güzel/yakışıklı da olabilir çirkin de. bu cümleyi doğru bulmayanların savunmaları, yukarıdaki cümleden beter. (bkz: akıl akıl akıl) herkes için.
evlenilecek kız güzel olmalı, hatta çok güzel olmalı. öyle ki bir gören bir daha dönüp bakmalı; ancak o dönüp bir kere bakmamalı.
evlenecek güzel kız bulamayan erkek söylemi.
(ara: akıl fikir)
kendine güveni olmayan erkek söylemidir.
evlendiği kız çok güzel olmayınca da gözünün güzellere kayacağını unutan erkek söylemidir. ya da bilerek unutmuş numarası yapıyordur ha?
(bkz: NEFES ALSIN YETER)
doğrudur. o kıza ömür boyu bakmak ve bakılmasını engellemek de zor. ama ne yaparsın çok güzel bir kıza vurulduk be arkadaş.
çok kıskanç erkek söylemi. başkasının bakmasından bile kıskanacak türden.
olur mu lan öyle şey evlenilecek kızın en ama en güzeli olması gerekir.
''güzel olsun ama çok olmasın, böyle çikolata tenli olsun, az konuşsun, az uyusun, az yesin.... şöyle olsun, böyle olsun.

evleneceği insanı kafasında tasarlayan izdivaç programı ağızlı adam söylemi.

(bkz: o işler öyle olmuyor işte be güzelim)
bunun bir de evlenilecek erkek çok yakışıklı olmamalı, yoksa kadınlar peşinden ayrılmaz versiyonu vardır. bunları söyleyen insanların kendine güveni yoktur. neden sevdiğin, eşim dediğin insan senden başkasını tercih etsin ki. edenler oluyor ama bu karakter meselesi. diğer bir nokta da sevilen kişiye edilen haksızlık. sen bunu söylediğin zaman ortaya şöyle bir anlam çıkıyor: ben buna aşığım, çok güzel/yakışıklı. evlenemem bununla çünkü bu güzelliğiyle/yakışıklılığıyla elimden alırlar onu. hem kendime güvenim yok hem de aşık olduğum kişi o kadar sığ, karaktersiz ve salak ki başkalarına hemen kanıyor, başkalarına hemen koşuyor. gönlünüz kimi çekiyorsa onunla evlenin. ne bu böyle fal açar gibi.
dogru onerme ama arkadas ben de hep dunyanin en guzel kizina asik oluyorum.