bugün

şu aşamaları başarı ile geçmesi gerekmektedir;

--spoiler--
1. aşama; evrakların hazırlanması

-kpss ve yds'den min. 70 puan. (akademik zeka önemli)
-hiçbir kalıtsal rahatsızlığının olmadığını belgeleyen check up raporu.
-kan grubu kartı.

2. asama: fiziki yeterlilik testi

- 400 metre koşusu (70-80 sn arasında tamamlanacak)
- ardindan; 120 sn dinlenme ile 30 şinav-40 mekik-50 squat
- basketbol sahasına gideceğiz. 10 üçlük atışından üçünü sokması gerek. (birini kaçırdı mı olmaz, evlenemeyiz)

3. aşama; yazılı sınav ve mülakat.

burada da, genel kültür, temel tıp ve anatomi bilgisi, beslenme, matematik gibi alanlardan oluşan 100 soruluk bir test yapılacak; 70 puan barajını aşması gerek.

evet, bu aşamaları geçti mi evlenebiliriz ama son bir adım kaldı;

en sonunda da anneanneme el öptürmeye gidiyoruz. onun da olurunu aldık mı tamamdır bu iş. dünya evine girebiliriz...

--spoiler--

ee kolay değil; sınırsız sevgi ve sadakat, mükemmel bir aile babalığı, her yönden müşterek hayat, hastalıkta kederde üst düzey destek ve hizmet, anlayış, hayat boyu fiziksel zindelik vaadediyorum.

ilgilenenlerin cv lerini...ya şaka yaptım lan memesi büyük olsun yeter. eheheh.
Öncelikle anlayışlı olması, çünkü benim biraz cins bir kişiliğim var. Dış görünüşe çok önem vermem bu nedenle cok makyaj yapanı da sevmem. Arkadaşlarının fikirlerine onem vermesi güzel olsa da özel meselerimizi benimle konuşmasını tercih ederim. Dedikodudan hiç hazetmem evelenicem kadınında yapmasını istemem. Öyle çok sıkan bir insan değilimdir ama cok açık kıyafetler giymesini de istemem. Dönemsel şartlar göz önüne alındığında çalışması şart, bu konuda zorluk çıkarmamalı. Mümkünse anaokulu öğretmeni olsun. Benim için ilişkide en önemli şey güvendir bu nedenle yalan söylememeli. 26 yaşındayım, istanbul'da yaşıyorum, taliplerim özel mesaj yoluyla ulaşabilir.
Banka sicili temiz,vergi kyk v.b borcu olmayan,dişleri tam.
Yemek yapabilecek,
Çocuk doğurabilecek,
Erkeğine bakabilecek,
Saygılı, sevgili, sadık, sessiz bir kadın olacak.

Tam evlenmelik dimi.
Gözlerinde kaybettirecek kendini. Gülünce güller kıskanacak. Konuşunca bülbüller susacak. Bir de tatlı olacak tabi. Tatlılık mühim.
nefes alması.

açık ve net.
Yok canım tabi Önemli olan iç güzellik.
Olması.
görsel
Eline erkek eli değmemesi.
-Neşeli olması

Ben de neşeli birisiyimdir. Ama hayat tek taraflı neşelilikle gitmez. Bazen devreye karşı tarafın girmesi gerekir.

-Zeki olması

Çok fazla zekaya gerek de yok. Ben zaten zekiyim. Kendisini benden önce bok yoluna atmayacak kadar zekası olsa kafi

-kafa dengi olması

Benimle anlaşmak zordur. Bunu başaracak düzeyde olmalı

-hırpalanmamış olması

Hepimizin geçmişi var. Ama dürüst olalım ki elin abidik gubidik tiplerinde kendisini harcatmış insan, her zaman kafamızda şüphe uyandırır. Ben geçmişimi rahatlıkla açıklayabilecek düzeydeysem karşımdaki de o düzeyde olabilecek kadar düzgün ilişki yaşamış olmalı. Haliyle 2. Maddedeki zeka kavramı bu nedenle gerekli.

-sosyetik olmayacak

Ben kültür düzeyi yüksek, zeki ama ataerkil tarzda yapıya sahibim. Bir arkadaş ortamına girdiğim zaman "bu kız benim" derim kardeşim. Sahiplenme potansiyelim yüksektir. Tavrımla tutumumla söylerim bunu. Kalkıp da sen bana bu yüzden trip çekeceksen kalsın.

Bu maddeler kafi. Geri kalan her şey bende.
Evlenilecek kadın çirkinse bu özellikler istendikçe istenir. Ama ne hikmetse eli yüzü düzgün güzel bir kadınsa bu kişi pek özellik aramaz bizimkiler. Hatta bekaret muhabbetini bile unuturlar. Türk erkeği de az götüsikli değil hee.
seviyeli bir aile ve ona yakışan kızları.
Şiiri sevsin.
sosyal medyada bile cevap verebilsin gerisi teferruatdır. bir insan sosyal medyadan cevap veriyorsa ondan başka kadın yok demektir.
doğru eş, uzun zaman flört ettiğiniz kişi değildir.

önemli olan kısa zamanda da olsa fikirlerin uyuştuğu,
yaşam tarzlarının benzediği,
espri anlayışının yakın olduğu,
zor zamanlarınızda hep yanınızda olacağını bildiğiniz,
dertlerini, sevinçlerini paylaşabileceğiniz, fikirlerine olaylara bakış açısına güvendiğiniz,
sizin fikirlerinize saygı duyan, konuşmaktan sıkılmayacağınız,
hayata küstüğünüz zaman sizi kabuğunuzdan çıkartıp eğlendirebilen, gözlerine baktığınızda ne söylemek istediğini anladığınız,
aynı zamanda iyi bir arkadaş olan, fiziksel görünüşünüz ve işiniz dışında sizi siz olduğu için seven birisini eş olarak seçmeniz gerekir.

böyle biri var mı? diye soracaksınız şimdi ama emin olun var. ama sayıları ne yazık ki fazla değil ..
hatta hayatta insanın karşısına bir ya da iki defa çıkar/çıkmaz. önemli olan ise onu fark edebilmek.
Hoşgörü. Bir insan hoşgörülüyse zaten boş değildir abi.Biz erkekler cidden anlayışa çok ihtiyaç duyuyoruz çünkü dünya aptal kaynıyor.Hanımlar, lütfen.
Aradığınız kadına şu an ulaşılamıyor.

Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Yeniliklere ve eleştiriye açık olması, yolsuzluk yapmaması, akrabalarını -misal damadını falan- kayırmaması. Lükse düşkün olmaması; lüksünden tasarruf etmesi.

Kâfi.
evlenilecek kadın gibi bir profil düşünülemez çünkü insan karmaşıktır sevmediğiniz şeyleri size sevdirtecek kişiler tanıyabilirsiniz.
alış veriş ve makyaj manyağı olmaması, tutumlu olması ve temiz olması yeterlidir. bir de kokoreç sevmeli, kokoreç önemli.
Kesinlikle empatik, anlayışlı, özenti olmayan, kendine has karakteri olan,
Aile kavramını özümsemiş, gösteriş sevmeyen ama bakımlı,
Davranışlarını düşünen, nerede nasıl davranması gerektiğini bilen,
Her şeyi sorun yapmayan, uzlaşmacı,
Sorunları büyütmeyen, ilgili, mümkünse biraz da bilgili,
Araştırmayı, okumayı, felsefeyi ve düşünmeyi seven
Duygusal ama bir o kadar da mantıklı,
Ben değil, biz kavramını öne çıkaran birisi..

Neticesinde okuyan birisi. Çünkü bence okuyan , bol bol okuyan birisinde yukarıdaki özellikler zaten bulunur...
bunlar babalarinizin analarinizda aradığı özellikler miydi.
güler yüzlü- hijyene önem veren- kültürlü.
Saygı,sevgi,sadakat ve en önemlisi yemekleri güzel olmalı.
yemek yapma gabiliyeti,yeteneği,hevesi,isteği,özeni diyebilirim.

bakın ölesine yapmyacak yemeği. sırf bu görevi olduğu için öylesine değil. sevgisini katacak özenini katacak. hamarat olacak. yaptığı yemekler lezzetli olacak. temiz olacak. besleyici olacak.

yani yemek yapmayı bilecek aga. o masadan mutlu kalkacam ben. işte o zaman kölesi olurum o kadının.