bugün

Ben evlendim ve boşandım- kendi tecrübemi genelleyemem. Seviyosan evlenirsin -ama kumardır -bunda hiçbi yanlış yoktur -çünkü hayatta herşey kumardır.

Ölümden başka hiçbi şey garanti diildir bu dünyada.

O yüzden ilerde ne olur diye fazla düşünme. Öyle düşünürsen zaten hiçbi zaman mutlu olamazsın.

Evlenirken kafana format atacaksın. Boşanacak olursan bi formatta orda atacaksın. Ama bu da yanlış bişey diil -format atmak da hayatın bi parçası.

Almanların "ölmek için doğulur boşanmak için evlenilir "şeklinde bi veciz deyişleri vardır. Ama bak -bunu herkes bilir ama gene de evlenirler. Bunu da belirtmek lazım.

Yani korkma -hayat sana evlilik dönemecini göstermişse evlenirsin -boşanma dönemecini göstermişse de boşanırsın.

Yaşadığın hayatı fazla da ciddiye almıycaksın.
abi herkes evlenmeyin diyor amk. ama herkes öyle diyor. aileden de sürekli evlen diye baskı var. şahsi düşüncem ise e amına koyim biz 50 60 yaşına kadar hatta direk mezara kadar hiç evlenmeyecek miyiz? insan belli bir yaşa gelince o dırdırları tartışmaları bile arar, evde kimse olmamasına tercih eder. evlenip pişman olanlar gerçek yalnızlık nedir bilmiyor sanırım. şimdi genciz kanımız kaynıyor en ufak tripleri çekemiyoruz yalnız değiliz aile, arkadaşlar, iş çevresi var. gidin sorun 40 50 yaşında kimsesi olmayan insanlara bir insan sesine muhtaçlar.
ondan sonra çocuk ister insan o nasıl olacak? çocuk devlet kayıtlarında piç mi olacak?

bence sorun ne biliyor musunuz sorun yanlış evlilik. insanların çoğuda bu hataya düştüğü için hepsinden evlenmeyin lafını duyuyoruz. iki gülüp eğleniyorsunuz diye hemen evlenirseniz olacağı o olur amk.
Evlenmeyin.
Bi hesap yaparsanız evlenmemek için geçerli bir sebeb bulursunuz. O kadar masraf yapmaya gerek yok.
Birlikte gülüp eğlenmekten, sevgili olmayı kenara bırakırsanız sohbet etmekten, zaman geçirmekten mutlu olduğunuz, gülmekten gözünüzden yaş gelebilen, ağlarken sarılabileceginiz kişiyle evlenin.
ölümünüz evlenmenizden daha hayırlıdır. intihar edin.
Birbirinizi iyi taniyin, sevginizden Emin olun.
Birbirinizi iyi taniyin, sevginizden Emin olun.
Cukkayı sağlam tutun.

Yoksa işiniz zor.
Iyi yorumlar, kötü yorumlar, bombok yorumlar, fevkalade yorumlar var evlilikle ilgili.

Evlilik, dünyanın en insani durumudur. Evliliğin ne tavsiyesi ne de boklaması olmaz.

Yıllarca evlenmem deyip 1 ayda nikah masasına oturan binlerce insan var. Mutlu olur, olmaz onların bileceği iş.

Hayat öyle planlanacak bir şey olsaydı herkes mikammalistoş hayatlar yaşardı.

Hele ki hayatı boyunca memnuniyetsiz yaşamış insanlar allah kitap aşkına tavsiyede bulunmasın.

Bırakın insanları yönlendirmeyi, kafalarına, yüreklerine fitne sokmayı.

Tavsiyesizliktir.
sevgiliniz, sizin ona söyleyeceğiniz şu iki cümleden hangisini inanır:

1. seni seviyorum çünkü sana ihtiyacım var.
2. sana ihtiyacım var çünkü seni seviyorum.

(not: 2. cümleye inananla evlenin)
peki başkan öle yaparız ama önce sevgil bulmamız lazım.
Vazgeçin.

Bakın bu sözümü dinleyin. Sorgulamayın ve vazgeçin.
*Erkekler için;

Çalışmayan 25 yaşında bi kadın bulun.

Çok genç ve çok yaşlı olmasın. Bakın 25 ideal. Hadi olmadı 24 veya 26 olsun. Ama az ve fazlası olmasın.

Çalışmasın, evinde çocuğuna baksın. Yoksa çocuk bakıcı elinde hiçbirşey öğrenemez.

*Kadınlar için;

Adam olsun, gerisi gelir.
Evlenmeyin sakın.
illa evlenecekseniz ben bu evliliğin sorumluluğunu alabilir miyim? Her ay fatura kira geldiğinde sinirlerime hakim olabilir miyim diye düşünün.
Sonra bir bebek olursa ben buna bakabilir miyim yemesini içmesini giymesini masrafını hastanesini karşılayabilir miyim diye sorun.
Bir paket bebek bezi 120 lira iyi düşünün ve her gün en az 3-4 bez değişiyor, ben bunu karşılayabilir miyim diye düşünün.
Birken üç olursunuz bakın iyi düşünün son kez söylüyorum, ben üç kişilik yaşamayı kaldırabilir miyim diye düşünün.
Etraflıca düşünün.
Evlenmeyin be kafayı yemediyseniz evlenmeyin, ben evlenip mutlu olan kimseyi görmedim.
Evleneceğiniz birlikte zaman geçirmeyi sevdiğiniz, gülüp eğlendiğiniz biriyse hemen evlenin. Onunla ömür geçer.

Duygularınızdan tam olarak emin değilseniz, o kişi sizin için acabalar oluşturuyorsa ve sıkıcıysa hayatınız bir cehenneme dönmek üzere. Kaçın.
Kimseden tavsiye alma.
takılarla krediyi kapatamazsınız.
Eğer ortada türk bayanı varsa ya hizmetçiniz yada köpeğiniz olsun.
birbirinizin hayatınızı kolaylaştıracaksanız şayet evlenin.
birbirinizin kıymetini bilecekseniz evlenin her iki taraf içinde gözünüz asla dışarda olmayacaksa evlenin birbirinizden birşey saklamayacaksanız evlenin.
en güzel tavsiye şudur; unutmayın aynı ipte oynayan iki cambazsınız. biriniz sallanırsa diğeriniz düşer. ipi sallamayın.
iyi bok yiyonuz ahahah.
(bkz: evlilik sözleşmesi)
evlenmedim ama zerre kadar aklınız varsa erkekler bunu yaptırın. yoksa karınızdan ayrılırsanız bi ömür nafaka ödersiniz, eski karınızda başka erkeklerle o paraları çatır çutur yer.
Kendinizi satmayın evlilik öncesi. Her ne iseniz o olun. Sonrasında "sen çok değiştin" dedirtmeyin.
Ama iyi ama kötü sizi olduğunuz gibi tanısın o insan. Çünkü "kendi evinizde" kendiniz gibi davranacaksınız çünkü.