bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ana veya babanın, çocuğuna duyduğu sevgidir..dünya üzerindeki en platonik sevgi olduğu açık seçik ve de nettir..
  4 ... taedium_vitae
 2. 2.
  korkudur, huzurdur, aşkların en güzelidir. Korkarsınız ya ona birşey olursa diye, huzurdur onu uyurken seyretmek ve en güzeli de aşktır hiç azalmayan ve terk etmeyen...
  4 ... komikhobbit
 3. 3.
  evlat sahibi olmadan anlaşılamayacağı ebeveyinler tarafından söylenen, pek masum, pek çıkarsız sevgidir.
  3 ... sevgipitircii
 4. 4.
  hormonlarla desteklenen bir içgüdüden kaynaklanan saf,çıkarsız yani gerçek sevgi.
  3 ... etemkulah
 5. 5.
  hayata bağlar.
  2 ... luksorin
 6. 6.
  ilk görüşte ve karşılıksız aşktır bu...
  daha ultrason görüntülerine aşık olur anne ve baba, doğumuyla birlikte yanmaya başlarlar. onu ısıtmak için daha da yanarlar, o üzüldüğünde buz keser ağlarlar, sırf onun canı yanmasın diye dünyanın canını yakmayı göze alırlar. garip bir şey yaa.
  3 ... ardilla
 7. 7.
  tarifsiz bir duygudur. aklınız çıkar ona birşey olacak diye. gözünüzün önünde olmasını istersiniz, hep koruma gereği duyarsınız. yanınızda olmasa bile onun sıkıntısı size ayan olur. hep onu memnun etmeye çalışırsınız. yaptığınız fedakarlık gözünüze gelmez. onun bir kahkahası için canınızı verirsiniz. üzülmemesi için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. böylesine karşılıksız gönül bağı ancak anne, baba ve evlat arsında olur.
  1 ... hoscakal
 8. 8.
  bir evlat sahibi değilim ama yanı başımda büyüyen bir tane fırlatma yeğen var.tek kelimeyle mucıze..o masum kedı yavrusu gibi gözlerınden bir damla yaş akınca benim içim cız ediyor.anne ve babasını düşünemiyorum bile.
  2 ... nebiliimne
 9. 9.
  anne baba olmayan asla bilemez.

  bir arkadaşım geçtiğimiz günlerde anne oldu, söylediği bir söz beni çok etkiledi. "oğlum olmadan annemin beni ne kadar çok sevdiğini hiç bir zaman bilemedim" sanırım böyle birşey evlat sevgisi...
  3 ... pohemon
 10. 10.
  (bkz: evlat olsan sevilmezsin).
  1 ... sospetto