bugün

benim de çocuklarım var. bir insanin yaşama hakkını elinden almak ne demektir, siz bir cinayeti savunuyorsunuz.

farkındasınız insaAllah.

ben en zor yaşam koşullarında yinede yaşamayı ve yaşatmayı amaç edinmiş guzel insanlar tanıdım. 6 çocuğu olan bulaşıkçı bir dedem vardi mesela. hayatini tarhana çorbası ile geçirmiş. 6 masumu ve günahsız eşini siyanürle öldürmemiş.
hiç birseyden haberinolmayan masum çocuklarını ve eşini siyanürle zehirleyerek öldüren adamdır. adam, baba, insan bu kelimeler yerine baska bir ismi olmali bana sorarsanız.
Düşüncesiz, bencil düştüğü buhrana ailesini de sürükleyen katilim tekidir. Ailesini katledip intihar etmiş.
kimsenin intihari savundugu yok da, yoksullugu iphone yerine samsung almak sanan tiplerin atip tutmasi da cok rahatsizlik verici. ne yoksulluk ne de yoksullugun getirdigi caresizlik hakkinda fikriniz bile yok. burada tartisilmasi gereken babanin katil ya da kahraman olmasi degil. bir babayi bu duruma surukleyen devletin acizligi olmali.
evlat katili değildir. "ben ölünce çocuklarım ortada kalmasın" düşüncesiyle toplu intiharı seçmiş, çıkış yolu bulamamış, bunalıma girmiş babadır.

evladınız yoksa bilemezsiniz. çocuklarınıza bakamamak canınızı yakar, gururunuzu kırar. kendinizi yetersiz, gereksiz hissedersiniz.

intihar insanın yaşama karşı gösterdiği en şiddetli agresyondur. bu noktaya kolay gelinmez. tüm umudunu yitirmiş insanlar intihar eder. insanları yargılamadan, etiketlemeden önce anlamayı deneyin. yoksa böyle acımasız insanlara dönüşürsünüz.
ölen çocukların ve eşinin intihara rızası vardi diyorsunuz.
Bir baba kum çeker, taş taşır , limon satar yine de intiharı düşünmez. Bu düpedüz bencilliktir. Engelli olsa engelli maaşı alırdı. Façası yemiyorsa bırakırdı eşi çalışırdı. Neyi savunuyorsunuz?
Adam akıl hastası imiş. Şimdi o çocukları öldürmeye hakkı mı vardı demek istiyorsunuz? Lütfen anne - baba olmayın böyle düşünüyorsanız. Olmayın.