bugün

astım hastalığı olan insanın zihniyetidir. çok da doğrudur. pasif içicilerin sigara içenlerden daha çok zehirlendiğini biliyor muydunuz?

(bkz: kapalı alanlarda sigara içme yasağı)
özellikle annelerin içinde bulunduğu durum.
+kurallara uyuyormuyuz?
-hayır!
titiz temiz sağlıklı üçlemesine sahip zihniyet.
zıkkımın kökünü içecek başka yer yok mu diyen kişilerin düşüncesidir, doğru düşüncedir.
Gayet mantıklı hareket eden zihniyettir. Sigara kullandığım halde istemem böyle bir şeyi. Zira o eve bizim gibi sigara kullananlar girmemektedir sadece. Bir misafir bebeği, bir akraba çocuğu vs. ya da evde yaşayan sigara kullanmayan biri de olabilir bu. Düşünceli davranmak gerekirse evde '- buyrun yakın ' diyen ev sahibine '- yok hayır. ben balkonda içeyim. ' demek lazım gelir. Vicdanen rahat olmanızı sağlar bu durum.
başkasının içtiği zıkkımdan zehirlenmek zorunda olmayandır.
duman altı olmak istemeyen anti pasif içici şahıslar. sigara içenlerce kıl olarak tanımlanır ama ev onun dur.
yaz aylarında kapı, cam açıkken bu eylemine devam ediyorsa ayıp eden zihniyettir. eğer gelen misafir sık gelen bir insan değilse saygısızlık edilmemesi gerekir.
evini dumanaltına çevirmek istemeyen,doğruda yapan zihniyettir.
evde bebeği olan zihniyettir. çocuğunun zehirlenmesine nasıl razı olsun ki?
birkaç çeşittir bu tipler:

birincisi sigarayı taze terk etmiş bünyedir.
hassastır.
dokunsan ağlar, sussan ossurur.
gerekli gereksiz sinir sahibidir.
üzerinde sürekli bir "zor günlerden geçiyorum, biraz anlayış lütfen" hali vardır.
sıklıkla küçük emrah'ı hatırlamanıza neden olur.

ikincisi sigara içmemiş/içmeyen ve içmeyecek olandır.
sigarayla bir ilişkisi yoksa senin ağzından çıkan dumanı da salonunda istememekte haklıdır herif, arıza çıkarmak anlamsızdır.

üçüncüsü sigara içip de evde küçük çocuğu olandır.
biz s.çtık bari ona da sıvamayalım diye kendi bile balkonda içer.
kışın b.ku donar, sürekli sümüklerini çeke çeke gezer.

dördüncüsü ve bu saydıklarım içinde en tehlikelisi
eşi/sevgilisi istemediği için istemiyormuş numarası yapandır
ki kişiliksizdir, pistir, ayakları kokar... *