1. 1.
  iki kardeşten oluşan ve organize işler'den sonra bye bye love adlı parçalarını hatırladığımız eski, eğlenceli bir grup
  ... olric
 2. 2.
  (bkz: the everly brothers)
  50 li yıllarda ve 60 lı yılların başında popüler olan, 2 kardeşin kurduğu , rock'n roll grubu...
  (bkz: all i have to do is dream)
  ... white rabbit
 3. 3.
  bir çok gruba ilham kaynağı olmuş efsanevi kardeşler. don ve phil everly'den oluşan grubun en çok bilinen şarkısı bye bye love olsa da

  (bkz: till i kiss you)
  (bkz: wake up little susie)
  (bkz: cathy s clown)
  (bkz: all i have to do is dream)

  gibi çok etkileyici parçaları bulunmaktadır.
  3 ... air20
 4. 4.
  şöhreti yakaladıklarında küçüğün 18, büyüğün ise 20 yaşında olduğu biraderler. babalarının yaşı "x" ise kaç yıl sonra aralarındaki fark... neyse yaşlarını çok kurcalamamak lazım sorunlu olabilir. kendilerinden sonraki gruplar için idol oldukları söylenir.
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 5. 5.
  bob dylan bu iki kardeş için ''herşeyi bu adamlara borçluyuz,çünkü herşeyi onlar başlattı'' demiştir.bu bile kendilerinden sonra rock'n roll tarihini nasıl etkilediklerini göstermeye yeter.
  1 ... juno
 6. 6.
  the beatles, simon and garfunkel gibi iki dev grubun hiçbir üyesinin etkilendikerini gizlemediği don everly ve phil everly kardeşlerin kurmuş olduğu efsane müzik grubu. çok fazla şarkıları cover'lanmıştır, bye bye love* aslen bu gruba aittir.
  ... jreverdi
 7. 7.
  her kesimin 'bay bay hepiniz' olarak bildiği ünlü parçaları 'bye bye love' ile gönüllerde taht kurmaya devam eden, mükemmel parçaları bulunan, keşke onları canlı izleyebilseydim dediğim, parçalarını sinema filmlerinde, reklam filmlerinde ve çizgi filmlerde sık sık duyduğumuz ustalardır.

  'anlatılmaz, önerilir.'
  1 ... taffy2g
 8. 8.
  bye bye love parçasına bittiğim grup.
  ... mikr0fibersalgam
 9. 9.
  ülkemizde sadece bye bye love şarkısı iler tanınırlar oysa bir çok güzel şarkıları vardır. yaptıkları müzik türü country fakat rock and roll üzerinde etkileri vardır. grup 2 kardeşten oluşur şarkıları mutlu edici özelliğe sahiptir. everly adı zannedersem bu arkadaşların çıkış şehrinin adı olsa gerek.
  ... basketbol asigi
 10. 10.
  şu sıra takmış olduğum şeker gibi grup.

  (bkz: love hurts)

  (bkz: crying in the rain)
  ... dilenci osurugu