bugün

Grubun vokali olan Tom Englund'un ses rengini acayip derecede bazı noktalarda Chris Cornell'e benzettiğim grup. Güzel müzik yapmaktalar, progresif metal adına bir şeyler dinlemek isteyenlere tavsiye edilebilir. Ancak gariptir, ben bu gruba o kadar ısınamadım. Daha farklı şeyler bekliyormuşum sanırım. Muhtemelen zamanı gelmemiş henüz benim için *
(bkz: evergreen)
gayet başarılıdırlar.
konser sonrası after party'ye giderken elvan dalton'u öğrenen abilerimiz oldular. *
progressive metal'de kendilerine has bir çizgi yakalamış çok özel bir gruptur evergrey. son dönem dream theater'ın yavşaklığında progressive metal'i yaşatan koçlardır.
3 temmuz'da maçka küçükçiftlik park'ta unirock 2010 sahnesinde görülebilecek grup.
vokalistin 100 belki 1000 yılda bir gelen insanı sesiyle hipnotize edebilme yeteneğine sahip olduğuna inandığım, trilogy of the damned gibi bir şaheseri yapmış gruptur.
(bkz: a touch of blessing)
(bkz: when the walls go down)*
boy ortalaması 1.90 üstünde olan,20 ocak 2007 istanbul konserini satılan biletlerin az olması dolayından iptal eden,
son albümleri Monday Morning Apocalypse olan dev müzisyenler.
Thomas Englund'un müthiş vokali ve 2000 senesinde çıkardıkları en iyi albümleri olan Solitude, Dominance, Tragedy ile akıllarda yer etmiş 1998 tarihinde kurulmuş isveç'li progressive metal grubu.
bol aksak ritmli,sert tonlu bir metal grubu.
isveçli Tom Englund gibi süper bir vokaliste sahip kaliteli bir progressive metal grubu.Son albümleri "in search for the truth "mükemmeldir.

http://www.evergrey.net