bugün

(bkz: bekar evi)
rahat olmak isteyen ve birazda parası olan öğrencilerin tercihidir. bu öğrencilerden biri de benim. birinci sınıfta yurtta kaldım ama kalmaz olaydım. bugün ise evi tuttuk. bir haftaya kadar da yerleşirim. Sonrası için;
(bkz: binlerce dansöz var)
üniversitede, sıfırdan yapılıyorsa, masrafların tahmin edilenin iki katına çıktığı hadise.

kenarda bi süre iyi para biriktirin, "bi yatak bi dolap laazım aga, bizim masrafımız noolucak sanki?" gibi gazlanmalar sonucu bu işe girmemek lazım.

birde dipnot vereyim, ikinci el satışı yapanlar son derece orospu çocuğudur.
ne masraflı şeymiş ya.
Fazlasıyla ögrencinin 1 hafta eğlendiği 3 hafta aç gezmesi halidir.
Genellikle üniversite öğrencilerinin beraber yaptığı eylemdir. 3-4 arkadas toplanır, kiraya ortak olup bir ev kiralarlar.
daha çıkmadan stres yaşatır.

yola yakın olsun, masrafsız olsun, manzarası olsun, okula yakın olsun, yan dairede kız öğrenciler kalsın istersin bul bulabilirsen. hadi buldun diyelim kanepe, yatak, baza işi var önce onları hallettin beyaz eşyası var, perdesi var , ovvvv tabağı, çatalı , bıçağı , deterjanı elektrikli süpürgesi, tost makinesi var. en iyisi yurtta kalmaktır aslında (bkz: şaka lan şaka). ama tualete kimin sıçtığını bilmek duş için sıra beklememek, film izlerken sigara içmek, yemek yapmaya çalışmak, ışığı istediğin zaman açıp kapatmak, sadece sevdiğin arkadaşlarının yanında olması buna değer.
bu aralar finallerin de bitişiyle kalkıştığım fakat pişman olmama sebep olan eylemdir. esya kira su elektirik açtırma derken beni yemiş bitirmiştir.
Üniversitede yurtta ilk sene kimsenin ağzından düşürmediği eylem. Ben de çok söylendim durdum. ilk sene bitsin okula, şehre alışayım sonra rahatça eve çıkarım. Ama işler hiç de öyle olmuyor. Baktım temizlik başkasından, yemek baskasından -ki yurt yemeklerini yemiyorum midemi bulandırıyor-elektriği suyu doğalgazı benim derdim değil şükür yattığım yer de rahat. E manyak mıyım ben? Ne diye dertsiz başıma dert alayım ki. işte canımız çok ev ortamı çekiyor yurda erken girmek istemiyor o zaman da izin alıyoruz.
mutluluk, huzur karışımı bir hissiyat bırakır.
Ailenizden ayrıldığınızda aynı şehirde ayrı yerlerde yaşamaktaysanız da onları ziyaretleriniz zamanla azalır. artık onlarla doğal yaşam alanlarında zaman geçirmek yerine daha doğrusu onların sıradan işleri arasına, yalnızca zamanlarına dahil olmak yerine onların sizi ziyaret etmesini istersiniz. çünkü size geldiklerinde amaçları farklıdır, amaç uğruna yol katetmişlerdir. bunu farkettikten sonra ziyaretlerinizin azalması kaçınılmaz ve geri dönülemez bir değişikliktir. bir kere farketmişsinizdir artık birlikte geçirilen zamanın önemi niteliğine göredir, niceliğine değil. Özetle bu tespiti yapabilmemi sağlayan, insanın birey olmaktaki başarısına etki eden eylemdir eve çıkmak, özellikle tek başına eve çıkmak.
öğrencilikte mükemmel olandır. yurt nedir amk tam eziklik. evet.