bugün

özellikle 2000'li yıllardan sonra iyice azalmış nesildir. henüz 2-3 yaşındasınızdır ve biraz da babanın gazıyla o pipi eve gelen bütün misafirlere gösterilir. artık bir yerden sonnra otomatiğe bağlardınız. eve kim gelirse daha kapıdan donları indirmeye başlarsınız.

fakat bu neslin en sıkıntılı olduğu nokta şudur: daha küçücükken donlar fora edilir ve o pipiyi görmeyen eş, dost, akraba kalmaz. fakat yıllar geçip de kemale erince hala bu pipi hatırasını hatırlayan amcalar çıkar karşısına. işte o amcanın yanında ne diyceğini şaşırırsın. hele bir de ben falan varsa o amca herkesin içinde bu mahrem konuları açıp sıkıntıya sokabilir sizi.

görsel
(bkz: cem yılmaz)
görsel
görsel
"benim oğlum büyüyecek de ne canlar yakacak" da denmiştir bu küçük adama. Bu kafayla büyüyüp ardından bunlara aşktan, sevgiden, kadının öneminden, kadının değerinden bahsediyoruz. Nafile..
bugün büyük bir kısmının pipisini sadece elleri görmektedir. hayat çok acı...
ben değilim. hakikatten ben neden göstermedim lan pipimi?
bunu yapan çocuk o zamanlar pipinin ayıp bir şey olduğunu bilmezdi. ama şimdiki yeni nesil daha 3 yaşında her şeyi öğreniyor. sanırım bu yüzden pipi gösteren çocuklar azaldı.
sözlük açısından bakıldığında:

(bkz: birinci nesil)

(bkz: ikinci nesil)

(bkz: üçüncü nesil)

(bkz: dördüncü nesil)

(bkz: beşinci nesil)

(bkz: altıncı nesil) *
ata demirer'in "tek kişilik dev kadro - 2" stand-up'ında anlattığı, gülmekten öldüren bölüm.
yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi:

--spoiler--
bir elimde sigara diğer elimde tabanca çük dışarda büyüyünce ne olmamı bekliyosunuz lan!
--spoiler--
ahlak denen olgunun yaşa ve zamana göre nasıl bir değişim gösterdiğinin kanıtıdır.

şimdiki çocuklara baktığınızda cinsel konuları daha çabuk öğreniyorlar. halbuki biz o yaşlarda bu organın sadece işemeye yaradığından adımız kadar emindik. hatta öyle ki iki kişinin öpüşmesiyle çocuk olur sanırdık. o yüzden tv'de öpüşme sahnesi çıkınca yerin dibine girerdik.

şimdilerde küçük çocuklara, "göster amcana pipini" deme lüksümüz kalmadı. çünkü, "o kadar çok merak ediyorsa vereyim eline oynasın" tarzı bir cevap duymak kuvvetle muhtemeldir.