bugün

görsel

insan yalnız kalınca bu sesi daha çok duyuyor.
Neredeyse 3 sene geçti, hala ürperirim hatırladığımda..

görsel
Yatmadan önce söndürdüğüm lambanın gece ansızın yanması.
Paranormal olay diye bir şey yoktur. Gecenin bir yarısı sehpanın üzerinde ki bardak gözümün önünde iki üç kere hareket etti. Bardağı aldım ağzını havaya gelecek şekilde tekrar koydum bir daha kıpırdayamadı pezevengin evladı. Çünkü içinde genleşen hava yüzünden hareket ediyordu.
Az önce mutfakta sebilden su doldururken gözümün ucuyla bakarken duvarda kararti görmek ve ensemde nefes hissetmek.

Arkami döndüğümde ise arkamda olduğundan o kadar emindim ki irkildim nabzim yukseldi mk.

O da benimle su içmeye kalkmış Sebil sırası bekliyo sanırım.
peçete kutusunun içindeki peçetelerin anlam verilemeyen bir şekilde tükenmesi. bazen 3'er 5'er eksilmesi, bazen toptan ortadan kaybolması.
uzun tetkik ve tahlillerin sonucunda anladım ki evde abazan bir ergenin hayaleti dolanıyormuş.*
ulan daha demin nasıl oldu anlamadım ama mutfağın ışığı birden yandı amk. sanırsam karanlıkta göremiyolar garibim ışığı açtılar. bana deseydiler karınlarını doyururdum.
Kendi kendine birden açılan kapı
Durup dururken seladan düşüp tezgaha inerek yer değiştiren şekerlik
Değişik sesler çıkaran lavabo
Yürüyen çamaşır makinesi

Bunlar dışında her şey normal.
Büyülü tablo.

Saf babamın bir arkadaşının hediyesi olduğu için eve getirdiği ve astigimiz tablo üstünde arapça bişeyler yaziyodu yaklaşık 15 yıl duvarda asılı kaldı ve büyülü olduğunu 15 yıl sonra anladık.

Bu tablonun olduğu yerde kim yatsa çok kötü şeyler hissediyodu hele ki tam karşısında kim uyusa o kişi vücudundan cekiliyordu hepimiz tablodan supheleniyoduk daha fazla dayanamayip attık ilginç bir şekilde evde yaşadığımız paranormal olaylar da kesildi.üstündeki yazıları çekip arapça bilen birine okutmustuk arapça biliyorum ama burda ilginç şeyler yazıyor demişti.
Buzdolabım pencereden atladı.
para yok normal olaylar.
var öyle şeyler...arabanın anahtarını kaybettim, hep masanın üzerine koyardım, bigün masanın üzerinde, hep koyduğum köşede anahtarı bulamadım...bütün evi aradım, anahtar yoktu...sonra fellik fellik yedek anahtarı aradım, ve buldum...haftalarca yedek anahtarla idare ettim...

sonra ana anahtarı gene masanın üzerinde gördüm..bunun nasıl olduğunu kendime halen daha açıklayamıyorum...
Rüzgarın ceyran etmesi ve kapının kendi kendine kapanması, korku filmi sonrasına denk gelmesi de ayrı bir heyecandır.
1. 2 köpğin konuşmasına şahit olmak

2. Banyo boş iken çağırılmak( gece bir saatte , gitmedim aq)
dalganın durduk yere kalkması.
Sebil.

Önce çıt pıt sesler geldi sonra birden düğmesine basılmış gibi su aktı sonra birden ses gelip titremeye başladı has... tezgahtan da sesler geliyor.
(bkz: yaraklara gelmeye ramak kalmak)
artık bu ülkede hiç bir evde para normal değil. yaşanması zor olaylardır.
(bkz: kedinin duvara kitlenmesi)
Şuan mutfakta kahve içerken kahvenin içindeki çay kasiginin hareket etmesi ve ses gelmesi, tabaklardan ses gelmesi,yanımdaki hasırlı sepetin içinden ses gelmesi ve sanki birinin mutfakta yürümesi gibi çıtpıt sesler gelmesi bi hareketlilik var.
Hadi birine bahane buluyorum diğerine de bana öyle geliyodur diyorum ama diğerleri ne o zaman mk.

Allahın belası ev taşınmıştık burdan kiraya, sırf kendi evimiz diye tekrar geri dönmek zorunda kaldik. Lanetli ev mk elimizde kaldı.birini mi öldürdüler yatır mi var anlamıyorum ki mk.
Buna paranormal mi denir bilmiyorum, başlık bulamadım girecek.

Evde gece saatlerinde sadece belli noktalardan duyulan güçlü bir zınlama/bass sesi duyuluyor. Komşuların hepsini tanıyoruz, herkese soruluyor ama böyle bir sesi çıkaracak çalışan bir makine vs yok kimsede öyle. Ve sesi onlar da duyuyormuş.

Dün gece geç saate kadar oturdum, ortalık sessizdi kitap okuyordum, sesin başlama anına şahit oldum. Önce 1 sn sürdü ve sustu, sonra yine başladı ve devam etti. bastırmak için müzik açmak zorunda kalacak kadar da güçlü bir ses.

Çok sinir bozucu bir durum, sebebini anlayamadığım bu tip şeyler beni çok rahatsız ediyor.
Sabah uyandigimda pet şişemin yatak başlığımin üstünde olmasi.

Normalde geceleri suyumu içerim komidinime koyarım. Ama sabah kalktığımda yatak basligimin üstünde dimdik duruyodu. Bunu benim yapma ihtimalim yüzde sıfır.

Ayrıca geçen ay uyandigimda avuç içimde kollarımda kınalar olması ve 5 gun boyuncu kalMasi.
Birileri ıslak mendili kullanıp annemin odasına atıyor annem de ben yaptım sanıp bana söylenmeye başlıyor. Kimse de ben yaptım demiyor ama ben de yapmıyorum.

Evdeki ergenin işi değilse halay çeken cinlerin işidir kesin.
Gece evde annemler yatarken salon kapısından çok net birisinin yavaşça geçmesi ve ardından mutfakta ışık yanmayınca kim olduğunu anlamak içim gitmem ve kimsenin olmaması. Annemler o sıra uyuyordu kontrol ettiğimde. Olum gene tüyler diyen oldu amk.

arkadaşlar kahve yapmak içim mutfağa gidecektim tırstım vazgeçtim.
Üst kattaki seken misket.

Geniş açıdan tiz bir sesle başlayıp, birkaç sekme sonrası bas bir frekans ile sona erer.