bugün

vize ve finallere çalışırken neşet ertaş, aşık mahzuni dinleyip genelde rakı, arada bira içerdi.
bu performansı ile dört yılda sadece bir dersi alttan aldı.
kulakları çınlasın. değişik adamdı, güzel adamdı.
Lavaboyu kullandıktan sonra yüzünü asla havluya sürmezdi. sadece ellerini havlu ile kurulayıp yüzünü battal boy peçeteye siliyordu.Sorduğumda da titiz ve temiz(!) biri olduğumdan dolayı derdi. ama klozetin dibine işeyip sonra ayağıyla basıp yatağa girmekte pek sorun yaşamazdı... gittide kurtulduk amk. hayır bir insan klozetin dışına işemeyi nasıl başarır anlamıyorum koca şey amk.
Herşeyi hazır olarak ayağına beklemesi...
Abi demeyi kesince küsmesi.
duşa kabinde bulaşık yıkaması, çaydanlık yakması, koltuk altlarını çorabıyla silmesi...
uyurken elini donuna sokup garip hareketlerde bulunması.
donlarını duşakabinde bırakır.
elini ayağını yıkamadan sofraya oturur.
adamlar boxeri bir iki cm yukarı çekme olayından bihaber. yüzlerini görmeme gerek yok, yemin ediyorum hepsini çatalından tanıyabiliyorum artık. eskiden midem bulanırdı artık kolay kolay bulanmıyor da maalesef alıştım.
yıllar önce ev arkadaşlarımdan birini balkonda taşa otururken bulmuştum. hani böyle kapı kapanmasın diye dışarıdan büyükçe bir taş bulup koyarsınız ya önüne, işte öyle alelade, yamuk yumuk bir taş.. bizimki de yerde iki büklüm taşın üzerinde durmaya çalışıyor.

- hayırdır canım, ne yapıyosun sen orda?
+ uf sorma ya, yine kabız olmuşum da.. (bu arada kendisi yakın çevremizde sık sık kabız olması ile bilinirdi)
- eee, ne alaka?
+ e işte hedehödö dedi ki bana, mısır ye, su iç taşa otur. sırayla hepsini yaptım, şimdi de taşa oturuyorum.
- ya saçmalama, kandırmışlar seni, hasta olursun kalk şurdan.
+ dur yaa, biraz daha oturayım.

kulakları çınlasın, kız o kadar saftı ki, sık sık buna benzer şakalara kurban giderdi maalesef.
işi yok. okulu yok. arkadaşi yok. sosyal hayatı yok. tek gerçeği twitter. günde iki kere yatağindan kalkiyor, biri bütün gün yiyeceği şeyleri etrafına zulalıyor, diğeri tuvalet için.

çok sıkıldım sözlük resmen menapoza girmis kadın emekliliği yaklasmiş adam hayati yaşiyoruz. bütün gün hatta her gün çalişiyorum okul-iş. Sabah yedide çikip akşam on birde geliyorum abi bir tabağini mutfağa götür bir makine aç bir pisliğini topla banyoyu adam gibi birak dimi. yok. temizlik bulaşik yemek de bana kaliyor.

hayır ben bugun de ölmedim diye şükrederken kız 21 saat twitterda. abartmiyorum 21 saat. lan bide bana halleniyor eğilimleri farklı geçen tecavuz edecekti nerdeyse. almanyada sözlük yazari olan yok mu ya, hayrina ev piyasasiyla ilgili bişeyler soracağim?
odanın tülünü açık veya doğru düzgün kapanmamış görünce çıldırması(azıcık sinirlenmesi) sırf bu yüzden tülü düzgün kapatmak için uzun uzun uğraşırım. benim oda arkadaşım tülün evin namusu olduğu zamanların çocuğu.
sürekli olarak sevgililerini anlatması
bıktımm bıktımmm
kırılmasın diye bi şey de diyemiyorum.
Ev değil de yurtta oda arkadaşım. Halı sahaya bile gömlekle gelen tam bir şakirttir kendisi. Eşofman üstüne klasik mavi gömlek.
akşamları ben yattıktan sonra saç tokalarıyla oynuyor, bazen de napıyor diye bakmaya gittiğimde bir noktaya kilitlenmiş bakarken buluyorum onu. taşınırken de kolilerin arkalarına saklanırdı. *
Tek başına eve çıkılarak çekilmemesi gereken huylardır.

Maddi gücün yoksa yurtta kal. insanlar evde farklılaşıyor çünkü.
Her gün başka bir hastalıkla gelir sağolsun. Dün dilinin üstünde kırmızı birşey varmış,olur öyle şeyler dedim ne diyeyim.
kuşun kafesinin ucuna çamaşır ipi bağlamış, bi ucu kaloriferde kafesi sallamış pencereden. park tarafında uçan kuşları seyrettiriyormuş.

insanın ev arkadaşı babası olunca bir şey de diyemiyor.
Agliyordu, aglama lan falan dedim, aglamiyorum gozum terliyor dedi ya canini yedigimin salagi.
Evden çıkmaması. Okula gitmeden mezun olmuştu adam.
yurt arkadaşımın mal gibi dokuzda onda uyuması. uyuz oluyorum herife.
kavanozları, peynir ve dondurma kaplarını saklaması.

hayır canımın içi bizim olayımız makarna sonuçta. o kaplara sarma koymayacaksan niye saklıyorsun?
paso yatıyor arkadaş bu ne yaa yalnız kalıyorum sonra okuyom ben yaa.
ben evde yokken ölmesi. ağlattı şerefsiz.
klozet kapağını kaldırarak sıçması. ilk duyduğumda şaka yapıyor sanmıştım.