bugün

eğer adele gibi sanatçılar varsa işi zor ama iyi işler yapacağına inanıyorum değişik ve karizmatik bir sesi var. hareketleri de sempatik daha ne olsun yani.
almanya'dan rammstein,finlandiya'dan children of bodom katılırken ''bir arkadaşa bakıp çıkıcaktım abiğğ'' demesi makbul olan genç sanatçıdır.müziğini iyi şekilde icra etsin,türkiye'de yetenekli geçnler var dedirtebilsin misyonunu fazlasıyla tamamlar.
bir kişi hakkında kısa sürede sosyal paylaşımlarda bu derece sürekli olarak yer alması pek olası değildir.

hem eurovision heyecanını pikler halinde sürekliliğini sağlamak hem de durumun inceliğini halka aydınlatma amacını hiç bu derece abartmamışlardı.

sertap erener giderken bile bu derece bir tantana yaşanmamıştı. o günleri hatırlayın; tek sorun türkçe katıldığımzı bir yarışmaya ingilizce şarkı ile gitmekti. dilimizi, müziğimizi en iyi bu şekilde yansıtırız diyerek günelrce çene patlatıldı, yazılar yazıldı. sonuç; sertap erener birinci olup ertesi sene yarışmayı istanbul'a getirdi.

ardından da ingilizce şarkı furyası başladı.

şimdi ise tamamen seçim konusunda ve bunun halka anlatılması sorunlarını yaşıyoruz. sertap erener ile başlayan trt müdürlüğünce aday seçilmesi hiç bu kadar tartışılmamıstı. sibel tüzün dahi seçildiğinde kimse çok sesli korolar halinde trt'ye saydırmamıştı.

bu senenin farkı nedir?

geçtiğimiz yıllara hatta eurovision tarihine bakarsak hep amatör ruhlu yarışmacıların yer aldığı bir yarışma formatı olarak görünüyordu. henüz siyasi hesaplar işe dahil olmamıştı. abba gibi gruplar, birkaç kez katılma şansı yakalarken eurovision, dunyaca tanınma şansına erişildiği başarılı bir reklam organizasyonuna dönmüştü.

şimdi yine amatör bir ruh karşımızda. can bonomo.

lakin bu sefer kişiyi tartışmadı insanlar.

seçilme kısmına takıldık. onun kabiliyetine, kişiliğine bakılmaksızın tek düşünülen onu seçenlerdi.

başka birşey değil.

ve ilk kez bu denli yüksekçe tartışıldı ve trt müdürlüğü tarafındna pr çalısması patladı.

gezilmeyen gidilmeyen program kalmadı. özellikel sosyal paylaşımda sıkça yer eden programlar seçilerek.
bu kadar deneyimsizi göndermek anlamsız ama inşallah başarılı olur.
sonunculuğu garantilemektir.
ne olursa olsun eurovisionda sonuna kadar arkasında olacağımız sanatçıdır.
şebnem ferah dururken can bonomo'ya teklif gitmesi ayıptır.
'eurovision heyecaninin uzerine bir de adele ile tanisacak olmanin heyecani eklendi. bakuye gitmeden once kalp krizinden olmezsem iyidir.' tarzi bir aciklama yapmis twitterda.sanatci kimligini oturtamadigi, comezligi bu aciklamadan gayet belli oluyor. zaten muzik olarak da henuz birsey yapabilmis degil ki gidip eurovision da basari elde etsin. ama bu durum onun icin iki ucu da tertemiz degnek. hem bu sayede adini duyurmus oldu, hem de alacagi basarisizlik icin sunacak yeterli sebebi var. 'zaten eurovision boyle boyle bir yarisma. benim muzik kariyerimin ne oldugunu herkes biliyordu, ben gonullu olmadim ulkem bana bir gorev verdi onu elimden geldigince yerine getirmeye calistim.' bir de ustune kamuoyu tarafindan 'genc cocuk canim saglik olsun, onlerini acmak lazim' tantanalari eklenecek.bonomo boylece isten siyirmis olacak. bir de dun twitterda kendisiyle ilgili bir espri uretili. "can't bonomo" olarak. yerinde bi espri.
bu olayda ilginç bir durum var, yarışmaya katılan insan ünlü olması gerekiyor mu? biz tanımıyoruz bu adamı genel olarak iyide biz bu adama zaten oy atamıyoruz ki. Ayrıca diğer ülkelerden katılan yarışmacılar çok mu ünlü oluyor? hayır. ayrıca etnik kökeninden girilen tartışmalara hiç ama hiç girmek istemiyorum, kafatasçılığın alemi yok. ayrıca şu da bir gerçek ki müzik olarak; soundu güçlü ses rengi farklı bir insan ama neden seçildi bilmiyorum açıkçası. bence bu saatten sonra olayı eleştirmek yerine bundan sonra ki yapacağı şarkının şovun kritiğini yapmak daha faideli olacaktır hem bizim için hem can için.
rezalettir. ama can bonomo için rezalettir. türkiye'ye siyasi olarak 0 puan veren ülkelerin yarıştığı bir yarışmada ne işi vardır. onu da anlamak mümkün değil. ayrıca kendisinin reklama ihtiyacı yoktur.

not: can bonomo gönüllüsü falan değilim. bunlar hakikatler.
asıl amacı uluslararası amatör şarkı yarışması olan ve türkiye nin en tanınmış amatörlerinden olan can bonomo çok yerinde bir karardır. +18 dizisinden de tanıdığımız sempatikliği ile ekranda da çok güzel duran, dumanın solisti kaan ı andıran tarzı ile de başarılı. ve kendi deyimi ile mükemmel ingilizcesini kullanarak herkesi şaşırtacak bir performans beklediğim adaydır.

başarılar dilemek kalır bize. iyi seçimdir.
önyargılı yaklaşmamak lazımdır, olabilitesi vardır, zira kendisinin sahne şovu oldukça güzeldir.
bu kararı vererek türkiye iç kulvardan iyi bir çıkış yapmıştır.

(bkz: can bonomo nun ata benzemesi)
kendisinde başarılı olabilecek kapasite vardır.
güzel bir olay. yarışma abartıldığı kadar önemli bir yarışma değil hem de hiç değil. bu yarışmaya katılıp dünya starı olmuş iki isim var biri abba, diğeri celine dion. başka da bir star çıkmadı. yıllardır da çıkmıyor. zaten o yıllarda yarışma çok önemliydi, şimdi ise hiç bir değeri yok. o yüzden eurovision'a can bonomo ya da başka bir genç müzisyenin gitmesi de hiç önemli değil. genç insanların tecrübe kazanması adına eurovision'a gitmeleri güzel.

kısaca türkiye için değil, can bonomo için değişik bir deneyim.
dün oturup şarkıyı hazırlamış kendisi , işte 2012 eurovision yarışmasında bizi temsil edecek bonumo şarkısı.*

http://www.youtube.com/watch?v=uzdfOKy4WH0
Bence Nihat Doğan Gitmeliydi . Dünya bizim nasıl bi adamla uğraştığımızı anlamalıydı.
genç, eğlenceli, dinamik bir isim. seçilen şarkı ve koreografi de iyi oldumuydu ilk üçten umudum var.
ses ve tarz bakımından uygun seçimdir.şarkıları trt sansüründen sonra bişeye benzer mi bilinmez.
sadece türkiyenin çok ciddiye aldığı bu yarışmaya, bakış açısı değiştirme yöntemidir.
(bkz: kimsin sen)
(bkz: bula bula bonomo buldunuz)
o kim ya diye düşünüp googlladığım şahıs hadi yayırlısı.
ciguli ile düetleri bizi birinci yapar.
her sene göbek bacak görmek için tv karşısında sabahlayan kişileri hüsrana uğratmış haberdir. neyse adam belki dansçı kızlarla çıkar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar