bugün

Dfgt direksiyon setim ile oynadığım oyundur. Çıktığı ilk gün 26 dolara aldığım günü dün gibi hatırlarım. Büyüyüp gelişimine şahitim bende. Bir gün uluslararası tır şoförü olma hayalim halen var. Nazım zeki uysal da bu işe böyle başlamadı mı zaten.
çıktığı 2012 yılından bu yana bilgisayarımdan hiç silmediğim, gelişimine adım adım şahit olduğum canım ciğerim, demirbaşım, tır simülasyon oyunumdur. bilmiyorum beni bu oyuna bu kadar bağlayan ne. dedemin kamyoncu olması mı? içimizde bir yerlerde gizlenmiş tırcı ruh mu? oyunu bende diğer çoğu fakir kullanıcı gibi klavye ve fare ile oynuyorum. ama bütün ayarlarım en gerçekçi, en zor şekilde ayarlanmış. her fonksiyona tuş atamaktan klavyemde tuş kalmadı. uçuş simulasyonu mübarek. o yollarda yalnız gitmenin tadı hiçbir şeyde yok. 2012 den beri oynayınca 100 lerce tırım, şoförüm var deli gibi para basıyorum milyar eurolarla oynuyorum. ama önemli değil bunların hiçbiri. o yola çıkılacak. radyo açılacak. vitesler takır takır atılacak...
almanyada tır süremediğiniz oyun hızı 80 e sabitlemeniz gerekiyor çünkü oyundaki alman polisleri saç baş yolduracak neticede adamlar heryerden çıkıyor 81 yapsan bile ceza kesiyor bu cezalar katlanıyor geçen gün bin euro ceza ödedim ama bu oyun ingiltere haritasında akıyo hız sınırı 97 hız yapınca polis selektör çakıp uyarıyor.
içimdeki kamyoncuyu ortaya çıkaran oyun.
Sollamaya çalışan araçlara yol vermeyip solladıklarında tırımla un ufak ediyorum. Taksileri karınca gibi görüp üzerinden geçiyor, ters şeride dalmakta bir sakınca görmüyorum. Güç verildiğinde ne kadar iğrenç bir insana dönüştüğümü gösterdi bana bu oyun.
Ilk çıktığında oynadığım sıkıcı oyun. Sonradan çok gelişti diyorlar.
ilk çıktığı günden bugüne kadar geçen sürede baya bir geliştirilmiş oyundur.

eğer dlc satın almazsanız oyunun haritası oldukça küçük oluyor.

şuan toplamda dört adet harita genişletme dlc'si bulunan oyundur.

onun dışında steam'den ufak tefek bir sürü dlc satın alınabilir.
Varsa oynayan beraber yol yapalım dediğimdir.eklemek için özelden mesaj atınız.belki grup bile kurarız dediğimdi
üçü bir türlü çıkmadı.
günlerimi vermiştim steamdan aldım online olarak oynamıştım hilesiz seviyem 60ı bulmuştu, artık çalışmama gerek yoktu onlarca tırlarım, şoförlerim vardı...
sinir stres atmak için birebir oyundur. açarsınız arkaya cengiz kurtoğlu'nu basarsınız gaza. oyundan çıktığınız zaman kafanız pırıl pırıl değilse artık sizi tımarhane paklar. çok net.
multiplayer kullanmak çok daha zevklidir.

yoldan geçenlerle kornalaşmak gibi güzellikleri vardır..

mesela bu benim en son çektiğim multiplayer videom..

https://www.youtube.com/watch?v=BBy5KBre-DQ
Renault marka tır ve ferdi tayfur müzikleriyle harika olan oyun.
Bak özledim simdi.
turan reiz'in üst level başarılı olduğu oyun.
(bkz: börü)
bir ara zamanında bağlanmıştım 2 ay kadar. sonradan bıraktım. gerçekten bağlıyor.
Dümdüz tır sürdüğün oyun. Nesini seviyorlar anlamıyorum.
dünyanın gelmiş geçmiş en keyifli oyunu. en iyi demiyorum bakın, keyifli diyorum.
Onca yıl oku oku. Sonuç? Tır şöförü olduk.
ibrahim tatlıses'den bir şarkı patlatacaksın. Birde sigara. Hey gidi gönlüm hey çok güzel rpg olur bu oyundan. Kamyon oyunlarını severim.
yeni çıkacak baltık dlc'sinde estonya-letonya-litvanya üçlüsü ile beraber finlandiya'nın güneyi, rusya'dan kaliningrad ve saint petersburg'un çevresi de yer alacaktır.
biraz daha kasvetli, toprak yollar olsa tadından yenmeyecek bir simulator oyunudur. Tır çeşitleri ve bu tırları kişiselleştirme imkanlarının daha fazla artması lazım. Modlarla değil oyun kendisi bunu sunmalı.
5 günden sonra inanılmaz sıkan simülasyon oyunu. Hep aynı şeyler olmaya başlıyor.
Onlıne oynamayı çok istedigim fakat bir türlü açamadıgım tır oyunu. oyunu steam den indirdim,
iki saat oynadım daha sonra truckermp den hesabı baglayıp gerekli işlemleri tamamladım launcher açıldı buraya kadar herşey yolunda gitti daha sonra kullanıcı adı parola girdim ve karşıma ' this error usually occurs when a fatal ssl/tls alert is reciever' yazısı çıktı ve bu hatayı bir türlü aşamıyorum deliricem.
Hafif bir müzikle birlikte yolları çilekeş yapan oyun. Evet.
her pc kaldıramaz. hatrı sayılır sistem gereksinimleri vardır. oyun özellikle işlemci ve ekran kartını zorluyor.