bugün

sonsöz yerine;

'' de ki: hayatım ve ölümüm o'nun içindir.''
yoktur.
Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medineye gelerek Müslüman oldular. Medinenin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar ve çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı, ellerini ve ayaklarını kesti, gözlerini oydu, çölde susuz ölüme terk etti. Biz onlara su vermek isteyince, Peygamber bizi engelledi.

Buhari Tıp5/1, Hanbel 3/107,163
"Benden (bir şey) yazmayınız. Kim benden Kur'an'dan başka bir şey yazdı ise onu imha etsin. Benden rivayet ediniz. Bir beis yoktur. Kim benim üzerime yalan söylerse Cehennemdeki yerini hazırlasın" (muslim 4/2298)
"Ancak yaşını doldurmuş davarı kurban ediniz.Bu yaşta kurban bulmak üzerinize zorluk verdiğinde koyun cinsinden altı ayını doldurmuş kuzuyu kesebilirsiniz."
Müslim, ibni Mace
"Mazlumun bedduasını almaktan kork. Zira Allah'la bu beddua arasında perde mevcut değildir."

Buhari, Zekat 1, 41, Sadaka 1, 63, Mezalim 9, Megazi 60, Tevhid 1; Müslim, iman 31, (19); Tirmizi, Zekat 6, (625); Ebu Davud, Zekat 4, (1584); Nesai, Zekat 46, (5, 55)
siz benim bildiklerimi bilseydiniz, az güler çok ağlardınız.
ağız tadını bozan ölümü sıkça hatırlayınız.
cennet anaların ayakları altındadır.
"Allah a ve ahiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin! Allah a ve ahiret gününe iman eden kimse akrabasını ziyareti yapsın! Allah a ve ahiret gününe iman eden kimse ya hayır konuşsun veya sussun!"

Buhari 13/6100
"allah'ın zikri dışında kelamı çok yapmayın. zira allah'ın zikri dışında çok kelam, kalbe kasvet(katılık) verir. "

tirmizi, 2413
(bkz: uludağ sözlük hadis kitaplığı) . çok gururlandım bak şimdi.
(bkz: başlık başa kalmış)
"Sizden birinizin yemek kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır." (Ebû Dâvud, Et'ime 49, Buhârî, Tıbb 58, Bed'ü'l-Halk 14; ibnu Mâce, Tıb 31, Nesâî, Fera' 11)

onca imanlı biyolog, bakteriyolog yetiştirilmesine rağmen konuyla ilgili deney yapıp, doğrulayıcı sonuçları saygın bilim dergilerinde yayınlayan çıkmadı. büyük tembelliktir...

tse helal sertifikası vermek için başvuru yapan gıda sanayi kuruluşlarına muhakkak şart koşulması gereken bir uygulamadır. yapıyorlar mı bilmem...

keza genetik hastalıktan muzdarip çocuk doğmasının sebebinin süt kardeşlerle evlilik olduğunu kanıtlayan da çıkmadı. diyarbakır'a gittiğimde sorunlu çocuk sayının çokluğunu gördüğümde "akraba evliliğinin yaygınlığından olmasın?" demiştim. "hayır, kadınlarımız cahil olduklarından hamamda birbirlerinin çocuklarını emziriyor, sonra kimin kimi emzirdiği unutuluyor, bunlar evlenince işte böyle özürlü çocuklar doğuyor" demişlerdi.
Cehennem ehlinin görüp görebileceği en hafif azap ateşten terlikler giydirilip beyninin fokurdanmasıdır.(zebaniler onlara azap etmedikleri için çok hırslarnırlar)
Cehennem ehlinin görüp görebileceği en hafif azap ateşten terlikler giydirilip beyninin fokurdanmasıdır.(zebaniler onlara azap etmedikleri için çok hırslarnırlar)
insan kınadığını yaşamadan ölmez.
şirkin aşikar olanından çok, gizli olanından korkarım.

gizli şirk, gece karanlığında, siyah bir tülün üzerinde yürüyen karınca gibi yayılır.