bugün

-buyurmazmıydınız?
+sağolun alayım ben onu.
cocuklarin babasinin kim oldugu cokca tartismalara neden olacaktir.
Yalandır.

Ben eskimo olsam, yemez içmez Türkiye'ye gelir bunu uyduranı bulur döverim amk.
bu ne biçim bir genişlik ne biçim bir gelenektir. saçmadır.
iftiradır.

böyle rezil bir ithamda bulunmaya utanır insan.

(bkz: en çok bana soracaksınız)
gelenek görenektir.

Önce yargılamak için senin ırkının eşşek,ördek,tavuk siktiğini göze alman gerekir.
godoş eskimoca koca demekmiş.
(bkz: muhallebi çocuğu)
(bkz: osmanlı)
Bu kadar misafirperlik adam öldürür.
onlara da peygamber uğramadığının veya peygamberlerini öldürdüklerinin (bkz: peygamberlerini katleden hain halklar) en açık işaretidir

vay arkadaş, ne kadar meraklıymışlar peygamber öldürmeye!... öldüren babaları filan olabilir ama olsun, alayı cehennemi hak ediyor bittabi!..

tüm bu olaylardan "cahiliye" araplarının ne kadar düzgün insanlar olduğunu anlıyoruz. düşünsenize, kendilerine kırk yılın başı bir peygamber geliyor, mekke'de otururken tam 13 yıl yüzlerine karşı dinlerine kötülüyor, öldürmüyorlar ama bunlar kendilerine bilmem kaç peygamber geldiği halde söyletmeyip, hemen katlediyorlar!..
giderdik ama çok uzak.
olay tek tarafli degil karsiliklidir. o sana karisini ikram ediyorsa, sende ona kendi karini ikram edeceksin.

araplarda buna becayis denir. yani es degis tokusu.

bosuna heveslenmeyin yani bir eskimoya misafir olacagimda, oda bana karisini ikram edicek diye.
evet aq girin böyle entryler... abaza adamlar am göt meme diye kafayı yiyen bit beyinli insanlar sizi. ne farkınız var tecavüz edip öldüren minibüs şoföründen.. gidin şimdi eve gelen misafirlerinize annenizi kardeşinizi siktirin de rahatlayın.
rengarenk piclerin olacagi durumdur ulan bunlarin hangisi benim diye dusundurmustur adamcagiza. millet genelde inci sozlukteki gibi pic diye hitap eder serkan incininde nerden geldigini buldum .
cengiz hanın hakimiyetini kurduğu döneme kadar bir takım orta asya kabilelerindede görülen uygulama sonradan cengizin zamanında hayatını borçlu olduğu kaday oymağı dışında boyunduruğundaki her obaya yasaklattığı uygulamadır. aslında ataerkil anlayıştan önce anaerkil yaşam tarzından gelen eski çağlardan kalan ve medeniyetin yükselmesi ve dinlerin ortaya çıkmasıyla suç olarak görülen ancak eskimolar gibi asırlardır medenileşme konusunda yol alamayan içe kapanık insan topluluklarında yakın zamana kadar görülebilen antropolojinin konusuna giren durumdur. hristiyan misyonerlerin hawaii ve uzak diğer diyarlarda görüp bu gibi adetlerden dehşete düştükleri ve tanrı adına bazen acımasız (günümüzün işidi gibi) yöntemlere başvurdukları bilinmektedir. viking topraklarına giden arap gezgin el fadlanında karşılıp şok olduğu tarihsel bir olgu.