bugün

zaman geçtikçe zall ve uludağ sözlük moderasyonu sözlüğü boşladı kurallar esnetildi ortalık trollere kaldı.
insanların birbirine güvendiği
Bilginin yanında mizahın döndüğü
Herkesin birbirine saygı duyduğu
Zirvelerin düzenlendiği
Harika bir yapıydı. Şimdi ise eser kalmadı. Evet.
formata uygun olmayan entry'ler saatler içerisinde silinirken şimdi yetkililer gülücüklü entry'ler giriyor.
Uzun bir aradan sonra selam :d
takım elbisesiz adam sözlüğe giremezdi şimdi yatarken entry giriyor pezevenkler.
Eskiden hergün girip uzun uzun yazılan entryleri okuyup üstüne benim de uzun uzun entry yazdığım sözlük. Açılan başlıkları görünce her başlığa ya da her yazılan şeye yazacağım ya da söyleyeceğim bi şeyin var olduğu sözlük. Geyik ve saçmaladan çok ya da sözlüğün tanımladığı gibi "sözlük içi entry" yazmaktan çok "bilgi içerikli entry"lerin girildiği sözlük. Moderatörlere ana avrat sövülmediği saygı duyulurak başıma bi şey gelmez umarım ama yine de hakkımı arayım dediğin sözlük.

Ben dahil herkeslerin görüntüsüyle değil anonimliğiyle ve yazdıklarıyla prim yaptığı sözlük.

Radyosunda sabahlara kadar yayın yaptığım sözlük. Popüler olsam dahi kendimi ifşa etmediğim sözlük. Sadece bir kaç kişinin gerçek beni tanıyabildiği sözlük.

Şimdiki zamanla yazdım biraz heyacanı olsun diye ama o heyecanında tükendiği sözlük. Her şey geçmiş zamanda keyifliydi şimdi mecburiyetten alışkanlıktan var olduğum sözlük.

Bir gün eskisi gibi olması dileğimle. Özlemle anılıyorsun eskiden uludağ sözlük...
ufak bir imla hatasında 30 gün çaylak olunan sözlük.
Şuraya girer faydalanır, iki sohbet eder, bi şeyler öğrenirdik. Açılan saçma sapan başlıklara bak.
görsel
2014ten beri belli aralıklarla terk ettiğim sözlük ama yine de bir şekilde döndüğüm mekan, ev diyebilir miyiz? Belki.
O zamanlar bile güzeldi, en azından daha samimiydi ve ergenlerin ufak bir bölümü Keşfetmişti, sonrasında ise istila ettiler. Tinychatte takılıyorduk yahu bir ara gerçi bazı yavşörler ortamı bozuyordu adam seciyorlardı falan filan işte ya neyse.
Sene 2006.

Birlikte güler, eğlenirdik. Herkes birbirini tanırdı, herkes herkesin derdine dermandı. O zamandan bu zamana Hala görüştüğüm bir sürü insan var. Selam olsun.

Not: Çok şükür, o günlerden bugünlere iki böbreğimizle geldik.
on birinci nesiller daha yoktu..
7 yılı geçti geleli. Benim üye olduğum dönemde hangi yazar kız hangi yazar erkek bilmezdik. Troller o zamanda vardı ama dalga geçerken sorgulatirdi. Eski yazarlardan fazla kalmadı zaten ben niye hala buradaysam onu bilmiyorum.
Daha Candan bir ortam vardı. Daha renkli idi. 2010 a dayanan bir mazim var benim. Evet.
kısa pantolon, şıpıdık terlikli hallerini bilirim. herkes herkesi ismen tanırdı, e-mail adreslerimiz birbirimizde vardı. sene 2006.
takım elbisesiz almazlardı sözlüğe.
dutluk falan degildi aq sallamayın hep aynı boktu iste.
ben olmadığım için kötüdür.
Edit: soldaki ok lütfen.
Edit2: aşk olsun.
2013 te geldim buraya. O yıllar bile güzeldi be...
(bkz: eskiden buralar dutluktu)
2007 versiyonu olan bir yazar olarak özlüyorum o günleri bir başka güzeldi eskiden uludağ sözlük. Nasıl ki sevgiliye duyulan aşk her geçen gün artıyorsa sözlük sevdamızda artıyor her gün, yoksa kim katlanabilirdi bu sözlüge 10 sene.
eskiden kravatsız almazlarmış sözlüğe.
Hiç tadı tuzu kalitesi kalmamış. Ben bir nevi nostalji yaşamaya geldim birkaç gündür, yol görünecek gibi.
Bir cacık yoktu ama ben de özledim.

Sözlüğü değil, eski yazarları. Şimdi kankacilik almış başını gitmiş sanki herkes birbirini tanıyor da bir ben gavurum tiplere bak. Nickaltlari kısır günü mübarek.
çok renkli kişiliklere sahip yazarlar vardı. uzun yazarlardı ama okurduk. amaçları trollük de değildi bir çoğunun. dram ağırlıklı yazanı da vardı, mizah ağırlıklı da. yanlış hatırlamıyorsam o aralar zall "bizde bazı gazete yazarlarından çok daha kaliteli yazılar yazanlar var" gibi bir laf etmişti bir tv programında.

ama işte o zamanlar, o zamanlarda kaldı.