bugün

pek mümkün görünmeyen durumdur. üstelik dost olmak abartılı bir tabir oldu. en fazla arkadaş kalabilirsiniz ki bence bu bile gereksizdir. paylaşacak bir şey kalmamıştır artık. ayrı dünyaların insanları olmuşsunuzdur. eski sevgiliyi hayatından tam olarak çıkarmak en mantıklısıdır.
orta parmakla tepkimi ortaya koyduğum cümle.

yaralar kapanmadan mümkün olmayan olgu. en iyisi bir süre yan yana olmamaktır. hesaplaşmaların bugünle beraber güzel dünleri de silmeyeceği gün geldiğinde ise belki...
yok öyle bir hayat dediğimdir.
ya öylesine çıkmışsınızdır ya da hiç sevgili olmamışsınızdır aslında. eğer mümkün geliyorsa dost kalmak dönüp ne kadar boş vakit geçirdiğinizi bir düşünün. ama yook gerçekten sevmişseniz ve ayrılık gelmişse dost olmak yakışmaz. hem sevgililik hem de dostluk duygularını kirletmiş olursunuz. aman diyeyim.
bugüne dek her zaman savundugum fakat sadece yeni sevgilin olana kadar sorun olmayan durum.
benim baya ilerlettigim kardes aşamasina gectigim mevzu cok sikko birsey oldu bu ama hadi hayirlisi.
Yaklasık 2 ay once ayrıldıgım sevgılımle olamadıgımdır.
Kendısını bır ınsan olarak cok sevıyorum, o da oyle emınım, ama konusarak anlasarak ayrılmıs olsan bıle cok zor bır durum dost olmak.
Basarabılenı tebrık edıyorum, sarılıp optugun ozel seyler yasadıgın bır ınsanla dost olmak hayatına gıren ınsanlardan haberı oldugunu bıle bıle gozlerıne bakmak zor durum vesselam.
her an bir yangının külünü yeniden yakıp geçebilecek durumdur.
birbirimize kimseye anlatmadıklarımızı anlatıyoruz ama ikimiz de biliyoruz ki sadece hala güvendiğimiz için birbirimize. yani dost falan değiliz aslında biliyoruz.
imkansiz olandir.
bir basbasa kalindigi anda dost ayagi got ayagi...
istisnalar kaideyi bozmaz.
eski kaşardan tost, eski sevgiliden dost olmaz diyorum. yanındayken kalbin hiç mi hızlanmayacak? sevdiğin kıyafetleri giydiğinde gözlerin kamaşmayacak mı? kıskanmayacak mısın arkadaşlarından? gülüşüne takılıp kalmayacak mı gözlerin? hayır diyorsan al nikah şahidin yap o zaman amk.
dokunduğumuz, sarıldığımız anda bile beyin aradan kaç yıl geçmiş olursa olsun gidip o en derinlerdeki hafızalara kayıtlı duyguları buluyor ve tekrar yakın hafıza bölümüne almaya başlıyormuş. ben sevmiyorum biten bir şeyin uzatılmasını. etrafımda dost mu kalmadı? çok var... makine değiliz, tek tuşla her şeyi silelim. kaldı ki bir kadınla bir erkek fazla vakit geçirmeye başladığı anda duygusal olarak yakınlaşır, hiçbir duygusal bağ kurulmasa da sevişir. bunlar varken kabullenebileceğim bir şey değil bu dostluk. düşmanlık olsun diye demiyorum, selamsa verilsin selamsa alınsın. sevdiğim kişinin eski sevgilisiyle iletişim halinde olması aramızda huzursuzluk yaratır. e böyle düşünürken benim de aynı tavır içinde olmam lazım. ne bileyim, bir akşam eski sevgilimle yemek yiyip ertesi gün sevgilimle film seyretmem alabildiğine samimiyetsiz. bir de arkadaşlık yapabildiğim biriyle sevgili de olurum, eş de. zaten bir ilişki bitiyorsa sadece sevgili olabildiğimiz için bitmiştir. şimdi kalkıp dost olmak... olmayacak iş, o iş. gerçi artık hepimiz birbirimizle önce sevgili sonra dostuz. sanal dünyada fazla fazla orgazm oluyoruz.
Eski sevgiliden dost mu olur dedirten olaydır. Düşünsenize seneleriniz birlikte geçiyor ve o adam gelip sana şimdiki sevdiği kızdan bahsediyor. Ne acı.
http://www.uludagsozluk.com/e/23484057/ cuk oturmuştur.
eski sevgilinin facebookta ekli olması durumu.
dost olunmaz dost doğulur. zaten hiç yok ki...
(bkz: eski sevgiliyle tost olmak)
Zor olandır. Hep eskiler açılır durur rahat edemezsiniz.
tadı kaçmış dolapta ağzı açık kalmış yoğurt gibidir. ne kadar zorlasanda yenmez.
En medeni halimle bakıyorum, mümkün olmayan durumdur. Gözlüksüz bakıyorum, yine mümkün değil.
imkansızdır. Biten Parfüm Şişesine su doldurup farklı bir koku beklemekle eş değerdir.
Psikologlara ve bana göre,
iki eski sevgili konuşuyorsa (dost kalıyorsa) ya hâlâ birbirilerine aşıklar,
Ya da hiç aşık olmamışlar.

insan, psikolojisi gereği, bir zamanlar aşık olduğu bir insanla dost olmaya çalışırsa aklını yitirir.

Bırakın artık "biz onunla arkadaşız" diye yeni sevgililerinizi kandırmayı.
mümkün değildir.
kendini kandırmacadır o.
bir de başka bir boyut var,
şimdi kendi açımızdan düşünüyoruz da
sevgili ya da eş kişisinin eski sevgilisiyle dost olduklarını (!) görsek ne düşünürüz?
ya da aynı şekilde onlar görse?

yo dostum ne olurum ne de oldururum.
olsaydı olabilseydi ne güzel olurdu denilesi durumdur. ama şuna katılıyorum yine de; iki eski sevgili konuşuyorsa (dost kalıyorsa) ya hâlâ birbirilerine aşıklar ya da hiç aşık olmamışlar. pembe inci tanesi nickli yazarımız haklıdır.
bu kadarda geniş olunmaz dedirtir.
hatta bir sonraki aşaması resimdeki gibidir.
görsel
ahmaklıktır.
ahmaklar bunu eksileyecek şimdi.
en iyisi siz oturun eski sevgilinizin yeni sevgilisiyle olan dertlerini dinleyin ahahahaha.