bugün

yeni ve daha sağlıklı bir ilişkiye başlamak adına yapılması gereken ilk harekettir. önce numaraları telefon defterinden silinir, sonra msnde silinir ve engellenir. ardından attığı mailler özenle silinir. evde onu hatırlatan her hangi bir obje varsa tozlu rafların arasına kaldırılır veya atılır. tabii bunlar karışık sıraya göreye de yapılabilir.*
(ara: eski sevgili*)
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
eski sevgili ve ona ait hatıraları beyinden * silemedikten sonra bir işe yaramayacak hadise.
unutmak için yapılıyorsa pek bir anlamı olmayan ama artık kabak tadı vermiş sapıtan eski sevgiliden kurtulmak için yapılıyorsa dahiyane olan hede.
yapilmasi cok hayirli bir istir aksi takdirde gozyaslariniz boncuk boncuk olur. *

once resimleri duvardan kaldirdim
cay ictigin bardagi rafa sakladim
giydigin ne varsa bir bir katladim
bir damla yas dustu, cok aglamadim

kokun uctu gitti acik camlardan
sevdigin sarkiyi hic soylemedim
korkmuyorum sensiz aksamlardan
sevdigimi unut, ozleyemedim

sen haylaz ruzgarlar onunde simdi
sevdanin yukunu attim omuzumdan
sen sandigim sey belki benim yuregimdi
iyi ki donmusum yolun basindan.
yapılması gereken en gerekli şey.
msn den silmekle başlayıp, ardından gelen siliklerle devam eden zincirleme silme biçimidir.
(bkz: aşk bitti)-* parçasının aşk hiç bitermi mısralarını anımsatandır.
sevgili kelimesinin başına eski koyarak lafta silmektir. herşey iz bırakır. silmek alt- ctrl- delete yapmak kadar kolay olsaydı hala eski diye hatırlanmazdı.
sildim. sana ait her seyi sildim. resimleri, müzikleri. hediyelerini tek tek çöpe attım. en cok sevdiklerimden başlayarak hem de. bunu sana da anlattım. üzüldün kızdın. bu kadar mı değersizdiler dedin bana. ben de sen olmadıktan sonra onların hiç bir değeri yok dedim.

marifet resimleri silmek, hediyeleri atmak değildir aslında. marifet önce kalbinden sonra beyninden silmektir. *
onsuz yaşamaya kalbin alıştıktan sonra bir resme bakmanın tebessümden fazla getirisi ve de götürüsü olamaz insanda.
çocuk olarak doğar bir insan. ve yaşlı olarak ölür. hiç bir şeyi yok iken doğduğunda, öldüğünde yaşanmışlığı vardır. bunun tersi mümkün değilse ne kadar kalpten silinmeyen bir sevgilinin her şeyini silmek unutmak anlamına gelmemiştir hiç bir zaman.
+ selam .
- merhaba kimi aramıştınız.
+ sen ciddi misin.
- chatin ben .
+ sildin yani.
- pardon.
+ ıngaa.
- gazın var sanırım geçer..
amaç eski sevgili ve onun bütünleyici parçalarını ve ona ait eklentileri unutmak ise eski sevgiliye ait bütün entryleri, başlıkları sözlükten silmenin de dahil olacağı bir silmedir.
yapabilen insandan ders alinmasi gereken olay.

peh derim, gotumu ayirir gulerim, unutulmuyor amina koyim.
(bkz: eski sevgiliye dair entryleri silmek)
eski sevgiliye dair her şeyi deşifre eden tiplere bakılırsa daha adil bir durumdur.
eskiden fotografları yırtmak, günümüzde fotografları geri dönüşüm kutusuna göndermek şeklinde başlayan eylemler silsilesinin ilkidir. Sonrasında telefon numarası rehberden silinir, ki ezberlendiği için zaten bunun hiçbir anlamı yoktur aslında, yine de silinir rahatlanır. Sonra msn, facebook gibi sanal ortamlar sahsın ismi itinayla yokedilir.

Ne var ki eski sevgiliye dair herseyin silinmesi aslen yeni birinin eski sevgilinin yerini almasıyla olur.
ve kişinin hayatına giren kişi sayısıyla, elemanımızın ex askını unutma süresi,hızı ve oranı tamamen dogru orantılıdır. *
heyecanla okunan bir kitabın tam 289. sayfasında eski sevgilinin resmi görülünce, silme konusunda çok amatörüm diye üzülmeye yol açacak durum.
yanlıştır. eski sevgiliden öğrenilenler, eski sevgiliyle yapılan hatalar ders niteliğindedir.
yaşananları akıldan silemedikten sonra gereksizdir.

bir de fotografları yakmak yada yırtmak vardır ki o en komiğidir. *
bünyenin istemde tavan yaptığı fakat pratikte sıçtığı eylemliliktir.
adam gibi 2 ilişkim oldu. hadi ikincisini saymayayım, salak yerine kondum çünkü ne yazık ki! ama ikisinde de saniye düşünmeden yaptım bunu. yapılması gerekiyo sanırım. geçmiş can sıkar, tad kaçırır... geleceği göremezsin geçmişe takılı kalırsan eğer. unutulmuyo deniyo! ben ilk göz ağrım uğruna yaşadığım şehri terk etmeyi düşünüyodum. şimdi ise... sahi ya. adı neydi?

umut iyi bişey hacı. umut etmek güzel şey. eskide kalma. giden gitmiş zaten bırak artık. baksana altına yorum yazdığın başlıkta bile ''eski'' yazmıyo mu? ha daha iyi ve güzel olanı hakettiğini düşünmüyosan bişey diyemem. ama gene de...

umut iyi bişey hacı. umut etmek güzel şey...
shift + delete
sacmaliktir ama gereklidir bir yerde. sacmalik cünki insan bir $eyleri öldürüyormu$ hissine kapilir. Resimlerde, müziklerde mutluluk vardi aha bak. ama artik siliyorum. biz artik yokuz. mutlulugumuz bir daha olmicak. bitti. gitti gibi. gereklidir cünki insan geride birakmak ister artik, silerek de bu istege az da olsa yakla$ir.
eski sevgiliye dair yapılacaklardan biridir. bir diğeri
(bkz: götümle gülmek)tir.
ilişki sancılı bir ayrılıkla noktalanınca unutmayan taraf arada bir kendisini hatırlatmak için mesaj atar. lakin hiç cevap gelmemiştr. sonra olayı yeni edinilen kız arkadaşa bağlayıp acı çekilmeye devam edilmiştir. yıllar sonra günlerden bir gün dolapta göze takılan bir tshirt zihni o günlere götürmüştür. birden ilk buuşmada eski sevgilinin hediyesi olan tshirti giydiği akla gelir ve sol kulak çınlatılır. akabinde gelişen bir diğer olay;
bir kaç gün önce bir forumda kendisine rastlanır.tarihi çok iyi hatırlanan beraber yaşanmış bir olayı üç dört yıl öncesinde * yaşanmış bir şekilde anlatıp takipçilerine bilgi vermektedir.
çok büyük fedakarlıkla, beklentisiz seven birine dair herseyi silmek, ona götüyle gülmek ne anlama gelir neden yapılır bilinmez ama kıl dönmesi olup götü çıksın dileklerini kesinlikle hakeder.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar